Judoka Van 't End wil na mislukte Spelen nog twee jaar door
PARIJS (ANP) - Judoka Noël van 't End moest net als acht jaar geleden na één partij afscheid nemen van de Olympische Spelen. Dat viel de 33-jarige Driebergenaar zwaar. "Want dit zijn mijn laatste Spelen, mijn olympische droom is naar de klote", sprak de wereldkampioen van 2019 in de klasse tot 90 kilogram na zijn nederlaag tegen de Braziliaan Rafael Macedo.
Van 't End strandde in de golden score (verlenging) op straffen. Dat voelde niet goed. "Maar normaal zit ik te schelden op die straffen. Dit keer voelde ik het aankomen. Hij was actiever, kon een paar slechte 'slash' goede aanvallen inzetten. Het leek dat hij actiever was dan ik", keek hij terug op zijn partij in de Champ-de-Mars Arena van Parijs.
"Dan word ik bestraft. Ik vind het geen echte aanvallen. Ik voel niet dat ik in gevaar zit en kan er makkelijk omheen stappen. Het is gewoon een beetje acteren. Ik wil gewoon gooien, maar goed: op die manier kun je ook judoën."
Nagel
Van 't End meende de partij redelijk in handen te hebben. "Tot bij mij een nagel kapotging en ik getapet moest worden. Vanaf dat moment was ik het kwijt. Hij kon makkelijker mijn mouwen vasthouden. Ik kreeg het niet los."
"Ik ben 33, ik ga niet meer door tot de volgende Spelen. Maar ik wil wel nog één of twee jaar judoën. Een EK-medaille halen, misschien nog een WK-medaille."
Hij lijkt er met Frank de Wit een concurrent bij te krijgen in de klasse tot 90 kilogram. "Maar dat maakt niet uit, want alleen op de Spelen mag je maar met één judoka uitkomen. Bovendien twijfel ik ook om naar een zwaardere klasse over te stappen. Het geeft wellicht een nieuw soort energie. Je treft nieuwe tegenstanders, het is allemaal net iets anders. Dat is een extra prikkel."
Meer uit Sport
ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.
15 uur geledenLES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.
18 uur geledenROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.
18 uur geledenBOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.
19 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.
20 uur geledenARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.
21 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.
1 dag geleden