Judoka Van 't End staat na twee zeges op WK in achtste finales
ABU DHABI (ANP) - Noël van 't End is goed begonnen aan de wereldkampioenschappen judo. De wereldkampioen van 2019 won in de klasse tot 90 kilogram zijn eerste twee partijen en staat in de achtste finales.
Van 't End rekende in Abu Dhabi in de eerste ronde met ippon af met de Peruviaan Yuta Galarreta. Vervolgens won de Nederlander ook van de Braziliaan Marcelo Gomes, eveneens met ippon. Van 't End neemt het voor een plaats in de kwartfinales op tegen Caramnob Sagaipov uit Libanon.
Bij de vrouwen strandde Guusje Steenhuis in de klasse tot 78 kilogram in de achtste finales. De 31-jarige Nederlandse moest haar meerdere erkennen in de Britse Emma Reid, die won met waza-ari.
Margit de Voogd en Hilde Jager werden in de klasse tot 70 kilogram uitgeschakeld in de tweede ronde. De Voogd verloor met ippon van de Japanse Shiho Tanaka en Jager ging in de extra tijd (golden score) met waza-ari ten onder tegen de Oostenrijkse Michaela Polleres.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.
5 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."
7 uur geledenDOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.
7 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.
10 uur geledenDOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.
14 uur geleden