Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Van Lieshout knokt zich potje voor potje naar wereldtitel

Judoka Van Lieshout knokt zich potje voor potje naar wereldtitel

ABU DHABI (ANP) - Bij judoka Joanne van Lieshout moet enkele uren na het behalen van de wereldtitel nog bezinken wat ze heeft gepresteerd. De 21-jarige Brabantse veroverde als eerste Nederlandse in de klasse tot 63 kilogram het WK-goud. Pas toen ze haar Poolse tegenstander Angelika Szymanska in de finale met nog ongeveer 30 seconden te gaan op een zij had geworpen, goed voor waza-ari, besefte ze dat ze wel eens wereldkampioen kon worden. "Dan voelen 30 seconden nog behoorlijk lang", liet ze via een videoverbinding vanuit Abu Dhabi weten.

Van Lieshout veroverde al twee wereldtitels bij de jeugd en nam bij haar WK-debuut vorig jaar brons mee naar huis. Vorige maand hield ze aan haar eerste EK bij de senioren zilver over. Met de wereldtitel had ze zich in Abu Dhabi gedurende de dag niet echt beziggehouden, vertelde ze. "Ik heb niet echt het gevoel gehad dat ik wereldkampioen ging worden. Ik probeerde wedstrijd voor wedstrijd mijn plan zo goed mogelijk uit te voeren. En dan ga je van ronde naar ronde en kom je steeds verder."

De judoka won overtuigend haar wedstrijden en schakelde in de halve finale de Canadese nummer 1 van de wereldranglijst, Catherine Beauchemin-Pinard, uit. "Qua judo ging het heel goed. Ik zat in een goede balans tussen gefocust zijn en plezier hebben. Daardoor kwam alles eruit zoals ik graag zou willen. Tussen de halve finale en de finale, maar eigenlijk tussen alle wedstrijden was ik best wel relaxed. Ik heb een beetje gelachen en af en toe een rondje gelopen."

Olympische Spelen

De finale was misschien wel haar minste partij, zo keek ze er net als haar coach Garmt Zijlstra op terug. "Ik denk dat ik in de andere partijen dominanter was. Nu was ik wat afwachtend. Waar dat precies aan ligt? Dat kan van alles zijn. Ik wil niet zeggen dat het een slechte wedstrijd was en ik sluit 'm winnend af, dan maakt het niet uit. Ik had met mijn coach een plan bedacht en daar probeer ik me dan aan te houden met wel nog ruimte voor eigen creativiteit." Dat gold zeker ook voor haar winnende actie. "Die overname kan ik heel goed en ik denk wel dat die daaruit voortkomt."

Met de wereldtitel op zak kan Van Lieshout zich gaan voorbereiden op de Olympische Spelen. Ze denkt niet dat de titel veel verandert aan hoe er naar haar wordt gekeken. "Al deze meiden kom ik elk toernooi tegen. We kennen elkaar best goed. Natuurlijk zorgt dit voor vertrouwen. Ik heb straks een week vakantie en dan begint de voorbereiding voor de Spelen. Dan is het ook weer potje voor potje."

Meer uit Sport

Wielrenner Pedersen rijdt Milaan-Sanremo na snel herstel

MILAAN (ANP) - De Deense wielrenner Mads Pedersen gaat zaterdag van start in de Italiaanse voorjaarsklassieker Milaan-Sanremo. De renner van Lidl-Trek is eerder dan verwacht hersteld van botbreuken aan zijn pols en sleutelbeen. Dat meldt zijn ploeg op sociale media.

9 uur geleden
Judoka Steenhuis beëindigt carrière

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis (33) heeft besloten haar carrière te beëindigen. Dat hebben TeamNL Judo en Steenhuis via Instagram bekendgemaakt. "Het was fantastisch en het is goed zo", zegt de judoka in het bericht.

9 uur geleden
Karalis daagt Duplantis uit: ben gevaarlijk als ik plezier heb

TORUN (ANP) - De Griekse polsstokhoogspringer Emmanouil Karalis daagt nadrukkelijk wereldrecordhouder Armand Duplantis uit op de WK indooratletiek in Torun (Polen). "Ik ben gevaarlijk als ik plezier heb", zei hij op een persconferentie in de atletiekhal. "Je weet nooit wat er gaat gebeuren. Ik voel me goed, geloof in mezelf, geloof in mijn vermogen om hoog te springen."

11 uur geleden
Europees kampioen Chapple kiest rol van underdog op 1500 meter

TORUN (ANP) - Samuel Chapple kruipt bewust in de rol van underdog op de 1500 meter bij de komende WK indooratletiek in Torun, ook al behoort hij op papier tot de kanshebbers op een medaille.

12 uur geleden
Wereldrecordhouder wijst Schilder op technische fout kogelstoten

TORUN (ANP) - De inmiddels 76-jarige Tsjechische wereldrecordhoudster kogelstoten Helena Fibingerova heeft Jessica Schilder dit seizoen van nuttig technisch advies voorzien. Door haar linkerbeen bij de afstoot wat op te schuiven en meer tegen de balk te plaatsen, kan de Nederlandse regerend wereldkampioene centimeters verder komen.

14 uur geleden
WK indooratletiek in 2028 in India en in 2030 in Kazachstan

TORUN (ANP) - De wereldkampioenschappen indooratletiek worden in 2028 in Odisha in India gehouden. Twee jaar later vindt het evenement plaats in Astana in Kazachstan. Dat maakte voorzitter Sebastian Coe van de mondiale atletiekbond World Athletics donderdag bekend voorafgaand aan de WK indooratletiek in het Poolse Torun.

15 uur geleden
Bisschops jaagt op WK atletiek in Torun op status sprinticoon

ARNHEM/TORUN (ANP) - Minke Bisschops bewaart goede herinneringen aan de Kujawsko-Pomorska Arena in de Poolse stad Torun. De Limburgse atlete liep in die indoorhal vorige maand haar persoonlijk record op de 60 meter: 7,10, een tijd waarmee ze op de nationale ranglijst aller tijden opschoof naar de derde plaats, achter sprinticonen Nelli Cooman en Dafne Schippers (7,00). De 23-jarige Bisschops wil zaterdag op de WK indoor proberen nog harder te gaan in Torun.

17 uur geleden