Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Van Lieshout knokt zich potje voor potje naar wereldtitel

Judoka Van Lieshout knokt zich potje voor potje naar wereldtitel

ABU DHABI (ANP) - Bij judoka Joanne van Lieshout moet enkele uren na het behalen van de wereldtitel nog bezinken wat ze heeft gepresteerd. De 21-jarige Brabantse veroverde als eerste Nederlandse in de klasse tot 63 kilogram het WK-goud. Pas toen ze haar Poolse tegenstander Angelika Szymanska in de finale met nog ongeveer 30 seconden te gaan op een zij had geworpen, goed voor waza-ari, besefte ze dat ze wel eens wereldkampioen kon worden. "Dan voelen 30 seconden nog behoorlijk lang", liet ze via een videoverbinding vanuit Abu Dhabi weten.

Van Lieshout veroverde al twee wereldtitels bij de jeugd en nam bij haar WK-debuut vorig jaar brons mee naar huis. Vorige maand hield ze aan haar eerste EK bij de senioren zilver over. Met de wereldtitel had ze zich in Abu Dhabi gedurende de dag niet echt beziggehouden, vertelde ze. "Ik heb niet echt het gevoel gehad dat ik wereldkampioen ging worden. Ik probeerde wedstrijd voor wedstrijd mijn plan zo goed mogelijk uit te voeren. En dan ga je van ronde naar ronde en kom je steeds verder."

De judoka won overtuigend haar wedstrijden en schakelde in de halve finale de Canadese nummer 1 van de wereldranglijst, Catherine Beauchemin-Pinard, uit. "Qua judo ging het heel goed. Ik zat in een goede balans tussen gefocust zijn en plezier hebben. Daardoor kwam alles eruit zoals ik graag zou willen. Tussen de halve finale en de finale, maar eigenlijk tussen alle wedstrijden was ik best wel relaxed. Ik heb een beetje gelachen en af en toe een rondje gelopen."

Olympische Spelen

De finale was misschien wel haar minste partij, zo keek ze er net als haar coach Garmt Zijlstra op terug. "Ik denk dat ik in de andere partijen dominanter was. Nu was ik wat afwachtend. Waar dat precies aan ligt? Dat kan van alles zijn. Ik wil niet zeggen dat het een slechte wedstrijd was en ik sluit 'm winnend af, dan maakt het niet uit. Ik had met mijn coach een plan bedacht en daar probeer ik me dan aan te houden met wel nog ruimte voor eigen creativiteit." Dat gold zeker ook voor haar winnende actie. "Die overname kan ik heel goed en ik denk wel dat die daaruit voortkomt."

Met de wereldtitel op zak kan Van Lieshout zich gaan voorbereiden op de Olympische Spelen. Ze denkt niet dat de titel veel verandert aan hoe er naar haar wordt gekeken. "Al deze meiden kom ik elk toernooi tegen. We kennen elkaar best goed. Natuurlijk zorgt dit voor vertrouwen. Ik heb straks een week vakantie en dan begint de voorbereiding voor de Spelen. Dan is het ook weer potje voor potje."

Meer uit Sport

De Boo grijpt op 1000 meter tweede olympische startbewijs

HEERENVEEN (ANP) - Jenning de Boo heeft op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen zijn tweede startbewijs voor de Olympische Spelen veroverd. De 21-jarige Groninger won de 1000 meter in 1.06,84. Hij bleef wereldkampioen Joep Wennemars en Kjeld Nuis voor.

18 minuten geleden
Seizoen veldrijder Sweeck voorbij door val

LOENHOUT (ANP) - Voor de Belgische veldrijder Laurens Sweeck is door een val tijdens de Azencross van Loenhout het seizoen maandag voortijdig geƫindigd. De leider in het klassement om de wereldbeker heeft een schouderblessure opgelopen, meldt zijn ploeg Crelan-Corendon.

57 minuten geleden
Rijpma-de Jong plaatst zich op 1500 meter voor Spelen van Milaan

HEERENVEEN (ANP) - Antoinette Rijpma-de Jong heeft zich gekwalificeerd voor de Olympische Spelen in Milaan. De 30-jarige Friezin van Reggeborgh won op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen de 1500 meter in 1.53,02. Femke Kok werd verrassend tweede in 1.53,03. Marijke Groenewoud werd derde met 1.53,05.

1 uur geleden
Wereldkampioene Beune plaatst zich op 1500 meter niet voor Spelen

HEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Joy Beune is er niet in geslaagd zich te kwalificeren voor de 1500 meter op de Olympische Spelen van Milaan. De regerend wereldkampioene op die afstand eindigde op het olympisch kwalificatietoernooi in Heerenveen met 1.53,21 als vierde.

1 uur geleden
Van Belle en Wiebes veroveren nog een titel op NK baanwielrennen

APELDOORN (ANP) - Lisa van Belle en Lorena Wiebes hebben op de slotdag van de Nederlandse kampioenschappen baanwielrennen in Apeldoorn de titel veroverd op de koppelkoers. Voor Wiebes, die dit jaar op de weg 25 overwinningen boekte, was het haar vierde succes dit NK.

2 uur geleden
Van der Poel behoudt in Azencross ongeslagen status

LOENHOUT (ANP) - Mathieu van der Poel heeft ook in de Azencross van Loenhout zijn ongeslagen status als veldrijder deze winter behouden. De Nederlander van Alpecin-Deceuninck reed in de cross die meetelt voor de X2O-trofee vanaf de vierde van acht ronden alleen voorop, nadat zijn rivaal Wout van Aert te maken had gekregen met een lekke band.

3 uur geleden
Brand wint in Loenhout voor twaalfde keer op rij veldrit

LOENHOUT (ANP) - Lucinda Brand heeft maandag de Azencross gewonnen, een veldrit die meetelt voor de X2O-trofee in het Belgische Loenhout. Voor de 36-jarige Dordtse van Baloise Glowi Lions was het haar twaalfde zege op rij.

5 uur geleden