Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Van Dijke: voor mij is het heel simpel, ik ga naar Tokio

Judoka Van Dijke: voor mij is het heel simpel, ik ga naar Tokio

LISSABON (ANP) - Sanne van Dijke heeft het de selectiecommissie van de judobond naar eigen zeggen makkelijk gemaakt door Europees kampioene in de klasse tot 70 kilogram te worden. Dat zei Van Dijke, met Kim Polling verwikkeld in een strijd om een olympisch ticket, na haar gewonnen EK-finale in Lissabon tegen de Française Margaux Pinot.

"Ik ging er zelfverzekerd in en zo ben ik er ook uitgekomen. In mijn schreeuw na afloop zat alles. Wat ik toen dacht? Ik ga naar Tokio", zei Van Dijke (25), die haar tweede Europese titel veroverde. "Ik heb in ieder geval gedaan wat ik kon doen. Nu is het aan de bond om te doen wat zij moeten doen."

De selectiecommissie van de judobond neemt uiterlijk eind april een besluit. "Het is een lang kwalificatietraject geweest. Dat ik zo eindig, laat denk ik zien dat ik de enige juiste keuze ben", aldus de kampioene. "Volgens mij is het vrij duidelijk en daarom ben ik nu heel relaxt. Het is 'out of my hands'. Ik kan achterover gaan zitten."

Geen 'max'

De zelfverzekerde Van Dijke hoopt over ruim drie maanden haar debuut te gaan maken op de Spelen van Tokio. "Op alle EK's en WK's tijdens de kwalificatie heb ik het beter gedaan dan Kim. Volgens mij is het simpel. Ook als je mijn lijn ziet; die is enorm stijgende. Bij mij zit er geen 'max' op."

Concurrente Polling, die in de halve finales verloor van Pinot, liet verstek gaan voor de strijd om brons. Ze liep tijdens het toernooi een elleboogblessure op. "Ik wilde geen risico nemen het het oog op de WK", zei Polling, viervoudig Europees kampioene. "Ik kreeg tijdens mijn tweede partij van de dag last van mijn linkerelleboog en voorafgaand aan de strijd om brons werd het op de hotelkamer erger. Ik verwacht niet dat het heel ernstig is, maar wilde het niet verergeren. Al wil ik de blessure niet opvoeren voor mijn verlies tegen Pinot."

Polling zei voorafgaand aan het toernooi dat ze ervan overtuigd is dat zij de tweestrijd wint, wat er ook zou gebeuren in Lissabon. Dat bleef haar standpunt na de opgave in Portugal. "Misschien is dat een soort van onzekerheid", counterde Van Dijke. "Maar als je objectief bent, dan is het duidelijk."

Van Dijke verloor de afgelopen twee jaar nog in EK-finales van Pinot. "Deze was voor mij", aldus de winnares. "Zij maakte een halve aanval, ik stapte er voor en ze ging vol op haar rug. Europees kampioen worden went nooit. Maar je weet ook dat je hier niet alleen om de Europese titel strijdt."

Meer uit Sport

Parijs-Roubaix nog te vroeg voor Vlaanderen-winnares Vollering

OUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."

5 uur geleden
Pogacar kijkt uit naar historische recordpoging in Parijs-Roubaix

OUDENAARDE (ANP) - Tadej Pogacar kijkt na zijn overwinning in de Ronde van Vlaanderen uit naar de volgende koers. Over een week kan de Sloveen in Parijs-Roubaix geschiedenis schrijven door als eerste wielrenner ooit alle vijf de zogenoemde monumenten op rij te winnen. "De motivatie is hoog, de druk is laag", grapte Pogacar na de Ronde van Vlaanderen. "Net als de druk in de banden."

6 uur geleden
Vollering moest diep gaan voor zege in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering moest diep gaan in de finale van de Ronde van Vlaanderen, zei de Nederlandse winnares van de voorjaarsklassieker in het flashinterview na de wedstrijd. "Het was heel zwaar", zei Vollering. "Ik dacht alleen maar, ik moet zo hard mogelijk blijven gaan. Het lijden is eindelijk voorbij."

6 uur geleden
Vollering voegt zich in rijtje Nederlandse winnaars in Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering is zondag de zevende Nederlandse vrouw geworden die de Ronde van Vlaanderen heeft gewonnen. Op de Oude Kwaremont zette ze aan en niemand kon de Europees kampioen volgen. Het is de eerste Nederlandse zege in vijf jaar tijd.

6 uur geleden
Vollering wint voor het eerst Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Demi Vollering (29) heeft de Ronde van Vlaanderen bij de vrouwen gewonnen. De Nederlandse renster van FDJ United - SUEZ was zondag verreweg de sterkste. Het was de eerste keer dat Vollering de Ronde van Vlaanderen won. Een tweede plaats in 2023 was haar beste prestatie tot dusver in de Belgische voorjaarsklassieker. Puck Pieterse werd derde achter Pauline Ferrand-Prévot.

7 uur geleden
Van der Poel kan leven met plek twee achter 'fenomeen' Pogacar

OUDENAARDE (ANP) - Mathieu van der Poel kan zich neerleggen bij zijn tweede plaats achter Tadej Pogacar in de Ronde van Vlaanderen. "Ik heb een probleem, er rijdt een fenomeen rond", zei de Nederlander kort na de wedstrijd in een flashinterview bij Sporza. "Ik heb alles gedaan wat ik moest doen, er was gewoon één iemand sterker."

7 uur geleden
Pogacar vervolgt recordjacht met winst in Ronde van Vlaanderen

OUDENAARDE (ANP) - Met zijn derde overwinning in de Ronde van Vlaanderen is Tadej Pogacar gedeeld recordhouder van die koers geworden. De Sloveen deelt de eer met onder anderen Mathieu van der Poel, Tom Boonen en Fabian Cancellara. In totaal wonnen acht mannen de Ronde drie keer. Pogacar was in 2023 en 2025 ook de beste in Vlaanderen.

7 uur geleden