Judoka Van Dijke pakt eerste Nederlandse WK-medaille in Tasjkent
TASJKENT (ANP) - Sanne van Dijke heeft de Nederlandse judoploeg de eerste medaille bezorgd op de WK in Tasjkent. De 27-jarige judoka pakte brons in de klasse tot 70 kilogram. Vorig jaar zorgde Van Dijke op de Olympische Spelen in Tokio voor de enige Nederlandse judomedaille, ook brons van kleur.
Haar Japanse opponente in de strijd om het WK-brons, Shiho Tanaka, raakte tijdens de partij geblesseerd en kon niet verder. Ze werd door Van Dijke van de tatami gedragen.
Eerder op de dag verloor Van Dijke in de kwartfinales van de Kroatische Lara Cvjetko, die uiteindelijk in de finale haar meerdere moest erkennen in haar landgenote Barbara Matic. In de eerste ronde van de herkansingen versloeg de Nederlandse Michaela Polleres uit Oostenrijk.
Drie medailles als doelstelling
Wereldkampioene Matic is de nummer 1 van de wereld, Van Dijke is de mondiale nummer 2. Eerder dit jaar bereikte de Nederlandse op de EK in Sofia als titelverdedigster weer de finale. Ze verloor die en moest genoegen nemen met zilver.
De Nederlandse judobond heeft drie medailles als doelstelling op de WK in de hoofdstad van Oezbekistan. Tijdens de eerste vier dagen van het toernooi kwamen de Oranje-judoka's echter niet in de buurt van het podium. Maandag werden Noël van 't End en Jesper Smink in de klasse tot 90 kilogram in respectievelijk de derde en tweede ronde uitgeschakeld.
De WK judo duren tot en met donderdag.
Meer uit Sport
NEW YORK (ANP/AFP) - Lindsey Vonn kan over een kleine anderhalve maand voor de vijfde keer deelnemen aan de Olympische Spelen. De 41-jarige Amerikaanse skiester keerde iets meer dan een jaar geleden terug in competitie, nadat ze in 2019 vanwege een hardnekkige knieblessure haar loopbaan had beëindigd. Vonn, op de Winterspelen van Vancouver 2010 goed voor goud op de afdaling, is na een reeks goede prestaties officieel geselecteerd voor de Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen (36) heeft eenvoudig de derde ronde van het WK darts in Londen bereikt. De drievoudig wereldkampioen won in het Londense Alexandra Palace met 3-1 van de Ier William O'Connor. Van Gerwen kwam vrijwel geen moment in de problemen tegen O'Connor. Mighty Mike gooide bij vlagen weer als vanouds en kende alleen in de derde set een inzinking.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Danny Noppert is na een meeslepende wedstrijd uitgeschakeld op het WK darts in Londen. De 34-jarige Fries ging in de tweede ronde ondanks een sterke comeback met 3-2 onderuit tegen de Britse WK-debutant Justin Hood. In de allesbeslissende vijfde set was het maximale aantal van 11 legs nodig om de wedstrijd te beslissen (6-5).
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Jermaine Wattimena heeft zich geplaatst voor de derde ronde op het WK darts. De 37-jarige darter uit Westervoort won een enerverend duel met de Brit Scott Williams (3-2).
17 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Drievoudig paralympisch kampioen Jetze Plat (34) heeft besloten te stoppen met triatlon. Hij gaat zich volledig richten op het wheelen (rolstoelracen).
20 uur geledenSAN FRANCISCO (ANP) - Basketballer Quinten Post heeft met 8 punten bijgedragen aan een overtuigende thuiszege van Golden State Warriors op Orlando Magic in de NBA: 120-97. De 25-jarige Nederlander begon aan het duel en gaf ook 4 assists. Vedette Stephen Curry was het best op schot met 26 punten.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen staat in de derde ronde van het WK darts in Londen. De 23-jarige Nederlander versloeg Alan Soutar in Alexandra Palace: 3-1.
1 dag geleden