Judoka Van Dijke pakt eerste Nederlandse WK-medaille in Tasjkent
TASJKENT (ANP) - Sanne van Dijke heeft de Nederlandse judoploeg de eerste medaille bezorgd op de WK in Tasjkent. De 27-jarige judoka pakte brons in de klasse tot 70 kilogram. Vorig jaar zorgde Van Dijke op de Olympische Spelen in Tokio voor de enige Nederlandse judomedaille, ook brons van kleur.
Haar Japanse opponente in de strijd om het WK-brons, Shiho Tanaka, raakte tijdens de partij geblesseerd en kon niet verder. Ze werd door Van Dijke van de tatami gedragen.
Eerder op de dag verloor Van Dijke in de kwartfinales van de Kroatische Lara Cvjetko, die uiteindelijk in de finale haar meerdere moest erkennen in haar landgenote Barbara Matic. In de eerste ronde van de herkansingen versloeg de Nederlandse Michaela Polleres uit Oostenrijk.
Drie medailles als doelstelling
Wereldkampioene Matic is de nummer 1 van de wereld, Van Dijke is de mondiale nummer 2. Eerder dit jaar bereikte de Nederlandse op de EK in Sofia als titelverdedigster weer de finale. Ze verloor die en moest genoegen nemen met zilver.
De Nederlandse judobond heeft drie medailles als doelstelling op de WK in de hoofdstad van Oezbekistan. Tijdens de eerste vier dagen van het toernooi kwamen de Oranje-judoka's echter niet in de buurt van het podium. Maandag werden Noël van 't End en Jesper Smink in de klasse tot 90 kilogram in respectievelijk de derde en tweede ronde uitgeschakeld.
De WK judo duren tot en met donderdag.
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP) - De Zwitserse tennisser Stan Wawrinka heeft het einde van zijn carrière aangekondigd. De drievoudig grandslamwinnaar blijft nog één jaar actief, meldt hij op social media. "Elk boek heeft een einde nodig. Het is tijd om het laatste hoofdstuk van mijn carrière als professioneel tennisser te schrijven. 2026 wordt mijn laatste jaar op de tour."
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Drie coureurs rijden volgend seizoen met een nieuw startnummer in de Formule 1. Dat blijkt uit de inschrijflijst die de internationale autosportfederatie heeft vrijgegeven.
7 uur geledenSIGULDA (ANP) - Het is skeletonster Kimberley Bos opnieuw niet gelukt op het erepodium te eindigen van een wereldbekerwedstrijd. De 32-jarige Edese kwam vrijdag in Sigulda in Letland niet verder dan de achtste plaats. Een dag eerder eindigde regerend wereldkampioene Bos als vijfde.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Darter Kevin Doets heeft in Londen de tweede ronde van het WK darts bereikt. In Alexandra Palace vocht de 27-jarige Nederlander zich terug van een 0-1-achterstand en versloeg de Brit Matthew Dennant met 3-1.
9 uur geledenUTRECHT (ANP) - De KNSB geeft uiterlijk 4 januari aan sportkoepel NOC*NSF door welke achttien langebaanschaatsers Nederland in februari bij de Olympische Spelen in Milaan vertegenwoordigen. Dat meldt de schaatsbond vrijdag bij de bekendmaking van de selectievolgorde voor het olympisch kwalificatietoernooi. Dat vindt plaats van 26 tot en met 30 december in Thialf.
9 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Veldrijdster Fem van Empel vertrekt per 1 januari bij Visma - Lease a Bike en stopt voor onbepaalde tijd met haar professionele wielercarrière. Dat meldt de wielerploeg in een persbericht.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Michael van Gerwen heeft na een moeizame partij de tweede ronde van het WK darts in Londen bereikt. De 36-jarige drievoudig wereldkampioen won in Alexandra Palace met 3-1 in sets van de Japanner Mitsuhiko Tatsunami.
1 dag geleden