Judoka Van Dijke geopereerd aan elleboog, WK niet in gevaar
ARNHEM (ANP) - Judoka Sanne van Dijke heeft een operatie aan haar rechterelleboog ondergaan. Volgens een woordvoerder van de judobond komt het WK, begin mei, niet in gevaar voor de nummer 3 van de afgelopen twee wereldkampioenschappen (tot 70 kilogram).
Van Dijke had al enige tijd last van "kleine stukjes bot die rondzweefden" in haar elleboog. Die zorgden voor pijn en ongemakken. De judoka had gehoopt de ingreep na haar carrière te kunnen doen, maar vorige week kreeg ze er tijdens een trainingskamp in Oostenrijk weer last van met het strekken en buigen. Daarom is, na overleg met specialisten, besloten over te gaan tot een operatie. Die is succesvol verlopen in Rotterdam.
De 27-jarige Van Dijke moet nu twee weken volledig rust houden en gaat zich dan richten op haar revalidatie. Ze hoopt voor het WK, van 7 tot en met 14 mei in Doha, nog in actie te kunnen komen.
Op de Olympische Spelen van Tokio veroverde Van Dijke ook een bronzen plak in de klasse tot 70 kilogram. Ze is de nummer 2 van de wereld.
Meer uit Sport
LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 uur geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
2 uur geledenBOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.
5 uur geledenTBILISI (ANP) - Joanne van Lieshout heeft in het Georgische Tbilisi goud veroverd op het EK judo. De 23-jarige judoka versloeg de Franse Manon Deketer in de klasse tot 63 kilogram binnen een minuut met ippon en zorgde zo voor de eerste Nederlandse medaille van het toernooi.
7 uur geledenOVERIJSE (ANP) - Wielrenster Célia Gery uit Frankrijk heeft Mischa Bredewold afgetroefd in de Brabantse Pijl. De 20-jarige Franse renster van FDJ United - Suez was na 125,7 kilometer de beste in de sprint in Overijse voor Bredewold en de Italiaanse Silvia Persico.
7 uur geledenUTRECHT (ANP) - Volleyballer Michaël Parkinson (34) heeft zijn carrière op het hoogste niveau beëindigd tijdens zijn revalidatieperiode van een kruisbandblessure. Dat meldde de volleybalbond bij de bekendmaking van de 'longlist' voor de wedstrijden van Oranje voor de European League deze zomer.
10 uur geledenMADRID (ANP/RTR) - De Servische tennisser Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Madrid. De nummer 4 van de wereldranglijst kampt al enige tijd met een schouderblessure.
11 uur geleden