Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Van Dijke geopereerd aan elleboog, WK niet in gevaar

Judoka Van Dijke geopereerd aan elleboog, WK niet in gevaar

ARNHEM (ANP) - Judoka Sanne van Dijke heeft een operatie aan haar rechterelleboog ondergaan. Volgens een woordvoerder van de judobond komt het WK, begin mei, niet in gevaar voor de nummer 3 van de afgelopen twee wereldkampioenschappen (tot 70 kilogram).

Van Dijke had al enige tijd last van "kleine stukjes bot die rondzweefden" in haar elleboog. Die zorgden voor pijn en ongemakken. De judoka had gehoopt de ingreep na haar carrière te kunnen doen, maar vorige week kreeg ze er tijdens een trainingskamp in Oostenrijk weer last van met het strekken en buigen. Daarom is, na overleg met specialisten, besloten over te gaan tot een operatie. Die is succesvol verlopen in Rotterdam.

De 27-jarige Van Dijke moet nu twee weken volledig rust houden en gaat zich dan richten op haar revalidatie. Ze hoopt voor het WK, van 7 tot en met 14 mei in Doha, nog in actie te kunnen komen.

Op de Olympische Spelen van Tokio veroverde Van Dijke ook een bronzen plak in de klasse tot 70 kilogram. Ze is de nummer 2 van de wereld.

Meer uit Sport

Wielrenner Seixas wint ook tweede etappe in Ronde van Baskenland

MENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.

13 uur geleden
Belgische politie: 54 renners reden door rood in Vlaanderen

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De Belgische politie heeft 54 renners herkend die zondag tijdens de Ronde van Vlaanderen een rood licht bij een spoorovergang negeerden. Dat meldt het parket Oost-Vlaanderen, dat moet beslissen over de verdere strafrechtelijke vervolging van de overtreders die mogelijk een boete krijgen of voor de rechtbank van Dendermonde moeten verschijnen.

13 uur geleden
Tennisser Alcaraz naar laatste zestien op gravel van Monaco

MONACO (ANP) - De Spanjaard Carlos Alcaraz (22) staat in de achtste finales van het tennistoernooi de Monte Carlo Masters. De nummer 1 van de wereld won dinsdagmiddag in twee sets van de Argentijn Sebastián Báez: 6-1 6-3. Alcaraz treft nu de Argentijn Tomás Etcheverry.

16 uur geleden
Sinner eenvoudig naar achtste finales in Monaco

MONACO (ANP) - Jannik Sinner heeft in de tweede ronde van het tennistoernooi van Monaco gewonnen van de Fransman Ugo Humbert. De Italiaanse nummer 2 van de wereld zegevierde eenvoudig in twee sets: 6-3 6-0.

17 uur geleden
Atletiekbond maakt marathon een op zichzelf staand kampioenschap

MONACO (ANP) - De marathon wordt een op zichzelf staand kampioenschap. De discipline maakt in 2027 en 2029 nog onderdeel uit van de wereldkampioenschappen atletiek, maar gaat daarna verder als los onderdeel. Dat meldt de mondiale atletiekbond World Athletics.

19 uur geleden
Hockeyers Kampong winnen Euro Hockey League

DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit België: 3-2.

1 dag geleden
Wielrenner Seixas wint tijdrit in Ronde van Baskenland

BILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.

1 dag geleden