Judoka Tsjakadoea snel uitgeschakeld op WK
BOEDAPEST (ANP) - Voor judoka Tornike Tsjakadoea zijn de WK in Boedapest al na één optreden klaar. De 24-jarige Fries was vrijgeloot voor de eerste ronde in de klasse tot 60 kilogram, maar slaagde er daarna niet in de Ecuadoraan Lenin Preciado te verslaan.
In drie eerdere ontmoetingen was de Nederlandse judoka met Georgische roots nog te sterk geweest voor Preciado. Ditmaal won de Ecuadoraan met twee waza-ari's.
Tsjakadoea, die over een paar weken meedoet aan de Olympische Spelen van Tokio, won eerder dit jaar brons op de sterk bezette World Masters in Doha. Op EK's en WK's pakte de lichtgewicht als senior nog geen medaille. Hij was de enige Nederlander die op de openingsdag van het mondiale toernooi in de Hongaarse hoofdstad in actie kwam.
Maandag is het de beurt aan Naomi van Krevel in de klasse -52 kg. In totaal nemen er vijftien Nederlandse judoka's deel aan de WK.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft haar Nederlandse titel bij het marathonschaatsen op kunstijs geprolongeerd. De schaatsster van Team Albert Heijn Zaanlander was op het ijs van Thialf in Heerenveen na honderd ronden de sterkste in de massasprint. Ze bleef op de meet Kim Talsma (tweede) en Lianne van Loon (derde) voor.
36 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Het missen van de Olympische Spelen heeft voor een gebroken hart gezorgd bij Tim Prins. De 22-jarige Fries van Reggeborgh was als derde geëindigd op de 1500 meter, maar viel als tiende schaatser in de selectievolgorde af, omdat de selectiecommissie van de schaatsbond een aanwijsplek gaf aan Marcel Bosker, die ook in actie komt op de ploegenachtervolging.
37 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsers Naomi Verkerk en Tim Prins zijn afgevallen in de selectie van de langebaanschaatsers voor de Olympische Spelen in Milaan. De selectiecommissie van schaatsbond KNSB maakte de lijst bekend met negen mannen en vrouwen. Kjeld Nuis kan door het afvallen van Prins zijn olympische titel op de 1500 meter verdedigen.
50 minuten geledenBRISBANE (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka wil graag een revanche tegen Nick Kyrgios in de 'Battle of the Sexes'. De nummer 1 van de wereld bij de vrouwen verloor op 28 december met 6-3, 6-3 van de Australiër in Dubai.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Wielerploeg Visma - Lease a Bike heeft de Franse renner Louis Barré aangetrokken. De 25-jarige renner komt over van de Belgische ploeg Intermarché - Wanty en heeft een driejarig contract getekend bij de Nederlandse WorldTour-formatie.
4 uur geledenPERTH (ANP/AFP) - De Griekse tennisser Stefanos Tsitsipas heeft serieus overwogen zijn carrière te beëindigen vanwege heftige rugpijn. "Die pijn heeft me zes tot acht maanden achtervolgd. Na de US Open was de schrik het grootst; ik kon twee dagen niet lopen van de pijn", zei de 27-jarige Tsitsipas in aanloop naar de United Cup in het Australische Perth."Ik vroeg me af of ik ooit nog een wedstrijd zonder pijn zou kunnen spelen. Dan ga je nadenken over je toekomst."
4 uur geledenLAGOS (ANP/RTR) - De Britse bokser Anthony Joshua is woensdagmiddag ontslagen uit het ziekenhuis in Nigeria. De olympisch kampioen van 2012 was daar opgenomen na een auto-ongeluk waarbij maandag twee van zijn boezemvrienden om het leven kwamen.
14 uur geleden