Judoka Tsjakadoea snel uitgeschakeld op WK
BOEDAPEST (ANP) - Voor judoka Tornike Tsjakadoea zijn de WK in Boedapest al na één optreden klaar. De 24-jarige Fries was vrijgeloot voor de eerste ronde in de klasse tot 60 kilogram, maar slaagde er daarna niet in de Ecuadoraan Lenin Preciado te verslaan.
In drie eerdere ontmoetingen was de Nederlandse judoka met Georgische roots nog te sterk geweest voor Preciado. Ditmaal won de Ecuadoraan met twee waza-ari's.
Tsjakadoea, die over een paar weken meedoet aan de Olympische Spelen van Tokio, won eerder dit jaar brons op de sterk bezette World Masters in Doha. Op EK's en WK's pakte de lichtgewicht als senior nog geen medaille. Hij was de enige Nederlander die op de openingsdag van het mondiale toernooi in de Hongaarse hoofdstad in actie kwam.
Maandag is het de beurt aan Naomi van Krevel in de klasse -52 kg. In totaal nemen er vijftien Nederlandse judoka's deel aan de WK.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
1 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
4 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
4 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
7 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Roland Garros lijkt het prijzengeld dit jaar niet te verhogen, ondanks de onvrede bij tennissers over de verdeling van de toernooiopbrengsten. "We zullen niet toegeven", zei toernooidirecteur Amélie Mauresmo donderdag.
8 uur geledenBARCELONA (ANP) - MotoGP-rijder Álex Márquez mist sowieso de komende twee grands prix. De Spanjaard uit het team Gresini Racing heeft tijd nodig om te herstellen van een gebroken halswervel en een gebroken sleutelbeen. Hij liep de verwondingen op bij een zware crash afgelopen zondag in de Grote Prijs van Catalonië.
10 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennissers Tallon Griekspoor en Botic van de Zandschulp ontlopen in de eerste ronde van Roland Garros de grote namen. Griekspoor treft in Parijs voor het eerst in zijn carrière Matteo Arnaldi, de Italiaanse nummer 96 van de wereld. Griekspoor staat zelf 31e. Van de Zandschulp neemt het op tegen de Argentijn Francisco Cerúndolo, van wie hij drie keer eerder verloor. Het toernooi begint zondag.
10 uur geleden