
Judoka Steenhuis naar halve finales WK
DOHA (ANP) - Judoka Guusje Steenhuis heeft bij de wereldkampioenschappen judo in Doha in de klasse tot 78 kilogram de halve eindstrijd bereikt. De 30-jarige Nederlandse versloeg in de kwartfinales de Duitse Alina Böhm met ippon. De wedstrijd was een herhaling van de finale van de EK vorig jaar. Steenhuis verloor toen van Böhm, mede door een blessure aan haar pols.
In de strijd om een plek in de finale neemt Steenhuis het op tegen de Française Audrey Tcheumeo.
Steenhuis haalde de laatste acht bij de WK door een zege met ippon op de Nieuw-Zeelandse Moira de Villiers. Ze versloeg in haar eerste partij Khuslen Otgonbayar uit Mongolië ook met ippon. Ze was in de eerste ronde vrijgeloot.
Meer uit Sport
ENNEZAT (ANP) - De renners in de Tour de France zijn begonnen aan de tiende etappe, de eerste echte bergrit van de 112e editie. Het peloton trekt op de Franse feestdag quatorze juillet het Centraal Massief in en rijdt over ruim 165 kilometer van Ennezat naar Puy de Sancy. Op de route liggen een beklimming van de derde categorie en zeven van de tweede categorie.
3 uur geledenENNEZAT (ANP) - Wielrenner Marijn van den Berg gaat maandag in de Tour de France niet van start voor de tiende etappe. De 25-jarige Nederlander heeft te veel last van de gevolgen van een valpartij in de openingsrit.
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickboksers Levi Rigters en Jamal Ben Saddik nemen het zaterdag 23 augustus in Ahoy in Rotterdam tegen elkaar op. Dat meldt kickboksorganisatie Glory.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is op de wereldranglijst acht plaatsen gestegen. De 26-jarige Nederlandse neemt nu de 61e positie in. Ze stond nog niet eerder zo hoog. Lamens strandde op het zojuist afgesloten Wimbledon in de tweede ronde.
8 uur geledenSANKT GALLEN (ANP) - De voetbalsters van Engeland hebben op het EK in Zwitserland geen fout gemaakt tegen Wales. De formatie van de Nederlandse bondscoach Sarina Wiegman won in Sankt Gallen het laatste groepsduel met 6-1 en gaat als nummer 2 in de poule van Oranje door naar de kwartfinales.
17 uur geledenLONDEN (ANP) - De Italiaan Jannik Sinner heeft voor het eerst de titel op Wimbledon veroverd. De nummer 1 van de tenniswereld was na iets meer dan drie uur met 4-6 6-4 6-4 6-4 te sterk voor tweevoudig winnaar Carlos Alcaraz uit Spanje.
20 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de Nations League in Apeldoorn afgesloten met een nederlaag tegen Italië. De olympisch kampioen kreeg felle tegenstand van Oranje, maar won uiteindelijk met 3-0 (25-23 28-26 25-18)
23 uur geleden