Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Polling wint grand slam in Antalya

Judoka Polling wint grand slam in Antalya

ANTALYA (ANP) - Judoka Kim Polling heeft in de Turkse kustplaats Antalya een grand slam gewonnen. De meervoudig Europees kampioene was de beste in de klasse tot 70 kilogram. Polling versloeg in de finale Barbara Matic uit Kroatië.

Polling bereikte de finale door te winnen van de Canadese Kelly Petersen (straffen), de Chinese Xiaoqian Sun (waza-ari) en de Turkse Minel Akdeniz (houdgreep). In de eindstrijd rekende ze binnen een minuut af met Matic, door twee keer een waza-ari. De Groningse neemt half april deel aan de Europese titelstrijd in Lissabon. Ze won dat kampioenschap al vier keer.

Polling is nog niet zeker van deelname aan de Olympische Spelen van Tokio. Ze is in haar categorie nog verwikkeld in een tweestrijd met Sanne van Dijke. Die won onlangs op de grand slam van Tel Aviv brons, onder meer door in een rechtstreekse confrontatie te winnen van Polling.

Brons

Begin dit jaar won Polling echter brons op de Masters in Doha, waar ze na maanden zonder judo haar rentree maakte op de mat. Dat evenement had ze eerder al vier keer gewonnen. Polling stond meer dan een jaar buitenspel vanwege een knieblessure en als gevolg van het ontbreken van wedstrijden vanwege de coronapandemie.

Joanne van Lieshout (-63 kg) werd in Antalya uitgeschakeld in de tweede ronde. De 18-jarige Lieropse debuteerde in een grand slam. Ze won haar eerste partij overtuigend van de Canadese Isabelle Harris. Daarna verloor ze van de Israëlische Gili Sharir.

Meer uit Sport

Kickbokser Kromah verdedigt in juni voor het eerst wereldtitel

ROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.

9 uur geleden
Chicago Bulls ontslaat guard Ivey om 'schadelijk' gedrag

CHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".

10 uur geleden
Eerste kaarten Olympische Spelen van LA op 9 april in de verkoop

LOS ANGELES (ANP/RTR) - De eerste toegangsbewijzen voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles gaan op 9 april voor het grote publiek in de verkoop. Een voorverkoop voor inwoners van Los Angeles en Oklahoma City, waar ook olympische onderdelen plaatsvinden, begint op 2 april.

23 uur geleden
Tennisser De Jong uitgeschakeld in eerste ronde Marrakech

MARRAKECH (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is uitgeschakeld op het ATP-toernooi van Marrakech. In de eerste ronde van de Grand Prix Hassan II, zoals het toernooi volledig heet, was de Duitser Yannick Hanfmann in twee sets te sterk voor de Nederlander: 7-6 (6) 6-4.

23 uur geleden
Keniaanse atleet Korir vijf jaar geschorst om doping

MONACO (ANP/AFP) - De Keniaanse atleet Albert Korir, oud-winnaar van de marathon van New York, heeft een dopingschorsing van vijf jaar gekregen. Dat maakte de Athletics Integrity Unit (AIU) maandag bekend.

1 dag geleden
Tennisser De Jong nog net in top 100 wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tennisser Jesper de Jong is acht plaatsen gezakt op de wereldranglijst. De 25-jarige Nederlander bezet nu de 99e plaats.

1 dag geleden
Tennisser Sinner wint in Miami derde masterstoernooi op rij

MIAMI (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft voor de tweede keer het masterstoernooi van Miami gewonnen. De 24-jarige nummer 2 van de wereld versloeg in de strijd om de titel de verrassende finalist Jiri Lehecka, de Tsjechische nummer 22 van de wereld: 6-4 6-4. Sinner won zijn derde masterstoernooi op rij, iets wat alleen Novak Djokovic en Rafael Nadal eerder deden.

1 dag geleden