Judoka Korrel nog lang niet verzadigd na eerste Europese titel
SOFIA (ANP) - Judoka Michael Korrel noemde zijn eerste Europese titel een hoogtepunt in zijn carrière. "Ik ben 28 jaar en heb er lang voor moeten werken, maar er ligt nog meer in het verschiet", zei de Nederlander na het behalen van de gouden medaille op de EK in Sofia in de klasse tot 100 kilogram. "Ik ben al zeer gemotiveerd, maar deze titel geeft wel de bevestiging dat ik er goed voor sta. Ik wil nog meer en daarmee bedoel ik een WK-medaille een een olympische medaille."
Korrel sprak van een sterk bezet toernooi in zijn klasse. Hij versloeg achtereenvolgens de Duitser Falk Petersilka, Elmar Gasimov uit Azerbeidzjan en in de halve finale zijn landgenoot Simeon Catharina. In de finale trof hij de Pool Piotr Kuczera. "Er deden veel toppers mee, maar die Pool had ik niet verwacht in de finale."
Kuczera bood goed partij, Na de reguliere 4 minuten was er nog geen winnaar en ook in de verlenging (golden score) duurde het lang eer Korrel zijn tegenstander op de rug kreeg. "Het was een tactisch spel. Ik had hem al eerder kunnen gooien, maar hij bleef steeds overeind. Op een gegeven moment zag hij er vermoeid uit en rook ik bloed."
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
6 uur geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
6 uur geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
10 uur geledenSTUART (ANP/RTR) - Tiger Woods stopt tijdelijk met golf om een behandeling te ondergaan. Dat heeft het sporticoon gezegd in zijn eerste verklaring sinds zijn auto-ongeluk van vrijdag. "Ik ken de ernst van de situatie waarin ik me bevind. Ik doe een stap terug om me te laten behandelen en me te concentreren op mijn gezondheid", schrijft Woods.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Kickbokser Mory Kromah verdedigt op 13 juni in het Rotterdamse Ahoy voor het eerst zijn wereldtitel bij de zwaargewichten van Glory. De 26-jarige geboren Amsterdammer volgde in februari Rico Verhoeven na twaalf jaar op door een toernooi met acht mannen te winnen in het Arnhemse GelreDome. De Serviër Milos Cvjeticanin moest toen opgeven voor de finale tegen Kromah vanwege een gebroken teen, maar krijgt op 13 juni een nieuwe kans op de wereldtitel.
1 dag geledenCHICAGO (ANP) - NBA-club Chicago Bulls heeft guard Jaden Ivey ontslagen. De 24-jarige basketballer plaatste video's op zijn sociale media waarin homofobe sentimenten doorklonken. Zo uitte hij kritiek op de steun van de NBA aan de LGBTQ+-gemeenschap. De Bulls maakten in een korte persmededeling bekend dat Ivey is ontslagen om "gedrag dat schadelijk is voor het team".
1 dag geleden