Judoka Korrel nog lang niet verzadigd na eerste Europese titel
SOFIA (ANP) - Judoka Michael Korrel noemde zijn eerste Europese titel een hoogtepunt in zijn carrière. "Ik ben 28 jaar en heb er lang voor moeten werken, maar er ligt nog meer in het verschiet", zei de Nederlander na het behalen van de gouden medaille op de EK in Sofia in de klasse tot 100 kilogram. "Ik ben al zeer gemotiveerd, maar deze titel geeft wel de bevestiging dat ik er goed voor sta. Ik wil nog meer en daarmee bedoel ik een WK-medaille een een olympische medaille."
Korrel sprak van een sterk bezet toernooi in zijn klasse. Hij versloeg achtereenvolgens de Duitser Falk Petersilka, Elmar Gasimov uit Azerbeidzjan en in de halve finale zijn landgenoot Simeon Catharina. In de finale trof hij de Pool Piotr Kuczera. "Er deden veel toppers mee, maar die Pool had ik niet verwacht in de finale."
Kuczera bood goed partij, Na de reguliere 4 minuten was er nog geen winnaar en ook in de verlenging (golden score) duurde het lang eer Korrel zijn tegenstander op de rug kreeg. "Het was een tactisch spel. Ik had hem al eerder kunnen gooien, maar hij bleef steeds overeind. Op een gegeven moment zag hij er vermoeid uit en rook ik bloed."
Meer uit Sport
DEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
9 uur geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
9 uur geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen op haar naam geschreven. De 34-jarige Zwitserse van Movistar won na 129 kilometer in een sprint van de Nederlandse rensters Demi Vollering en Lieke Nooijen.
1 dag geledenWAREGEM (ANP) - De Italiaan Filippo Ganna heeft de wielerkoers Dwars door Vlaanderen gewonnen. De renner van Ineos Grenadiers haalde vlak voor de finish in Waregem de Belgische favoriet Wout van Aert in, die een solo net niet kon afmaken.
1 dag geledenANTWERPEN (ANP) - Tweevoudig olympisch kampioen Remco Evenepoel rijdt zondag voor het eerst de Ronde van Vlaanderen. Dat heeft de 26-jarige wielrenner bekendgemaakt via sociale media na aanhoudende geruchten, die hij steeds ontkende. De Belg voegt zich bij een sterk deelnemersveld met onder anderen titelhouder Tadej Pogacar en drievoudig winnaar Mathieu van der Poel.
1 dag geleden