Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Korrel in finale Grand Slam Tel Aviv

Judoka Korrel in finale Grand Slam Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zich geplaatst voor de finale van de Grand Slam in Tel Aviv. Hij strijdt later op zaterdag om het goud in de klasse tot 100 kilogram tegen de Israëliër Peter Paltchik. Korrel, die brons veroverde op de WK van 2019 en in datzelfde jaar de World Masters won, maakte indruk in de halve finales tegen de Rus Niiaz Iliasov en won op ippon.

Jur Spijkers en Roy Meyer nemen het tegen elkaar op in de strijd om brons bij de zwaargewichten (boven 100 kilogram). Spijkers had zelfs de kans de finale te halen. Hij won in de kwartfinales van de Rus Aliaksander Vachaviak, maar verloor in de halve finales van de Rus Tamerlan Basjajev. Meyer verloor in de kwartfinales van de Georgiër Gela Zaalisjvili, maar herstelde zich door in de herkansing te winnen van Temoer Rachimov uit Tadzjikistan.

Marhinde Verkerk heeft ook nog kans op een bronzen medaille in Tel Aviv. Ze ging in de klasse tot 78 kg in de kwartfinales onderuit tegen de Française Audrey Tcheumeo, maar boekte in de herkansingen succes tegen de Russin Aleksandra Babintseva. De Duitse Luise Malzahn is haar tegenstander in de kleine finale.

Guusje Steenhuis eindigde in deze klasse als gedeeld zevende. Ze reikte wel tot de herkansingen, maar verloor daarin van de Kroatische Karla Prodan.

De Grand Slam in de Israëlische stad is voor de Nederlandse judobond het voorlaatste meetmoment voor de Olympische Spelen van Tokio. Korrel is zeker van olympische deelname, Verkerk en Steenhuis zijn met elkaar in gevecht om het ticket voor Tokio in de klasse -78 kg. Meyer concurreert in de klasse +100 kg met Henk Grol, die de Grand Slam in Tel Aviv overslaat.

Meer uit Sport

Bisschops wint 100 meter in Finland, zilver Schilder met kogel

TURKU (ANP) - Atlete Minke Bisschops heeft bij de Paavo Nurmi Games in Finland de 100 meter op haar naam geschreven. De 23-jarige sprintster won op de atletiekwedstrijd in Turku in 11,25 seconden.

8 minuten geleden
Vollering wint vijfde Giro-rit, Van der Breggen behoudt roze

SANTO STEFANO DI CADORE (ANP) - Demi Vollering heeft de vijfde etappe in de Giro d'Italia gewonnen. De 29-jarige wielrenster van FDJ United-Suez was in de etappe van Longarone naar Santo Stefano di Cadore na 146 kilometer net iets sneller dan landgenote Anna van der Breggen. Antonia Niedermaier uit Duitsland werd derde.

1 uur geleden
Titelfavoriet Sabalenka strandt in kwartfinale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Aryna Sabalenka is verrassend uitgeschakeld in de kwartfinales van Roland Garros. De 28-jarige Belarussische gaf een ruime voorsprong weg en verloor onder winderige omstandigheden in drie sets van de Russische Diana Sjnajder: 6-3 5-7 0-6. De nummer 1 van de wereld won het grandslamtoernooi in Parijs nog nooit.

4 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt en bereikt halve finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Maja Chwalińska heeft gezorgd voor een nieuwe stunt op Roland Garros. De 24-jarige Poolse, die begon als qualifier aan het grandslamtoernooi in de Franse hoofdstad, versloeg in de kwartfinale de Russische Anna Kalinskaja in twee sets: 7-6 (3) 6-3.

6 uur geleden
Formule 1-coureur Leclerc verlengt contract bij Ferrari

MARANELLO (ANP) - Formule 1-coureur Charles Leclerc heeft zijn contract bij Ferrari verlengd. Daardoor blijft de huidige nummer 3 van de WK-stand ook de komende seizoenen voor het Italiaanse team rijden. De 28-jarige Monegask debuteerde in 2018 in de hoogste raceklasse en heeft sinds 2019 een vast stoeltje bij Ferrari, waar hij nu zevenvoudig wereldkampioen Lewis Hamilton als teamgenoot heeft.

11 uur geleden
Tennisser Menšík voor het eerst naar halve finales Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisser Jakub Menšík heeft zich op Roland Garros voor het eerst geplaatst voor de halve finales van een grandslamtoernooi. De mondiale nummer 27 uit Tsjechië was in Parijs met 6-4 6-3 7-6 (3) te sterk voor de Braziliaan João Fonseca. Hij speelt tegen de Duitser Alexander Zverev om een plaats in de finale.

19 uur geleden
Oud-winnaar De Minaur doet weer mee aan tennistoernooi Rosmalen

ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.

1 dag geleden