Judoka Korrel in finale Grand Slam Tel Aviv
TEL AVIV (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zich geplaatst voor de finale van de Grand Slam in Tel Aviv. Hij strijdt later op zaterdag om het goud in de klasse tot 100 kilogram tegen de Israëliër Peter Paltchik. Korrel, die brons veroverde op de WK van 2019 en in datzelfde jaar de World Masters won, maakte indruk in de halve finales tegen de Rus Niiaz Iliasov en won op ippon.
Jur Spijkers en Roy Meyer nemen het tegen elkaar op in de strijd om brons bij de zwaargewichten (boven 100 kilogram). Spijkers had zelfs de kans de finale te halen. Hij won in de kwartfinales van de Rus Aliaksander Vachaviak, maar verloor in de halve finales van de Rus Tamerlan Basjajev. Meyer verloor in de kwartfinales van de Georgiër Gela Zaalisjvili, maar herstelde zich door in de herkansing te winnen van Temoer Rachimov uit Tadzjikistan.
Marhinde Verkerk heeft ook nog kans op een bronzen medaille in Tel Aviv. Ze ging in de klasse tot 78 kg in de kwartfinales onderuit tegen de Française Audrey Tcheumeo, maar boekte in de herkansingen succes tegen de Russin Aleksandra Babintseva. De Duitse Luise Malzahn is haar tegenstander in de kleine finale.
Guusje Steenhuis eindigde in deze klasse als gedeeld zevende. Ze reikte wel tot de herkansingen, maar verloor daarin van de Kroatische Karla Prodan.
De Grand Slam in de Israëlische stad is voor de Nederlandse judobond het voorlaatste meetmoment voor de Olympische Spelen van Tokio. Korrel is zeker van olympische deelname, Verkerk en Steenhuis zijn met elkaar in gevecht om het ticket voor Tokio in de klasse -78 kg. Meyer concurreert in de klasse +100 kg met Henk Grol, die de Grand Slam in Tel Aviv overslaat.
Meer uit Sport
MIAMI (ANP) - Tennisster Suzan Lamens is er niet in geslaagd het hoofdschema van het tennistoernooi van Miami te bereiken. De 26-jarige Zuid-Hollandse verloor in de eerste ronde van de kwalificaties in Florida in drie sets van Bianca Andreescu uit Canada: 6-4 1-6 5-7.
2 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Jannik Sinner heeft het tennistoernooi van Indian Wells gewonnen. De Italiaan, de nummer 2 van de wereld, versloeg in de finale de Rus Daniil Medvedev in twee sets: 7-6 (6) 7-6 (4). Het is voor Sinner de eerste keer dat hij het toernooi in Indian Wells wint.
18 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - De Paralympische Spelen van Milaan en Cortina zijn beëindigd met de sluitingsceremonie in Cortina d'Ampezzo. Jeroen Kampschreur en Lisa Bunschoten-Vos droegen de Nederlandse vlag het Cortina Curling Olympic Stadium binnen.
1 dag geledenMIAMI (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic heeft zich teruggetrokken van het masterstoernooi van Miami. De 38-jarige Serviër heeft last van een schouderblessure, meldden de organisatoren.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer is voor de vierde keer wereldkampioen op de 500 meter geworden. De 24-jarige olympisch kampioene was bij de WK in Montreal de beste in de finale. Selma Poutsma greep het zilver. Chiara Betti uit Italië pakte het brons.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Jens van 't Wout heeft bij de WK shorttrack in Montreal zilver gegrepen op de 1000 meter. De olympisch kampioen eindigde als derde achter de Canadees William Dandjinou en Rim Jong-un uit Zuid-Korea. De Canadees werd echter gediskwalificeerd, waardoor Van 't Wout als tweede eindigde. Het brons ging naar de Brit Niall Treacy.
1 dag geledenMONTREAL (ANP) - Xandra Velzeboer heeft op de 1500 meter bij de WK shorttrack haar tweede zilveren medaille gegrepen. De tweevoudig olympisch kampioene moest alleen Kim Gilli uit Zuid-Korea, de olympisch kampioene op deze afstand, voor zich dulden. Het brons ging naar de Amerikaanse Corinne Stoddard. Michelle Velzeboer eindigde als vijfde.
1 dag geleden