Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Korrel in finale Grand Slam Tel Aviv

Judoka Korrel in finale Grand Slam Tel Aviv

TEL AVIV (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zich geplaatst voor de finale van de Grand Slam in Tel Aviv. Hij strijdt later op zaterdag om het goud in de klasse tot 100 kilogram tegen de Israëliër Peter Paltchik. Korrel, die brons veroverde op de WK van 2019 en in datzelfde jaar de World Masters won, maakte indruk in de halve finales tegen de Rus Niiaz Iliasov en won op ippon.

Jur Spijkers en Roy Meyer nemen het tegen elkaar op in de strijd om brons bij de zwaargewichten (boven 100 kilogram). Spijkers had zelfs de kans de finale te halen. Hij won in de kwartfinales van de Rus Aliaksander Vachaviak, maar verloor in de halve finales van de Rus Tamerlan Basjajev. Meyer verloor in de kwartfinales van de Georgiër Gela Zaalisjvili, maar herstelde zich door in de herkansing te winnen van Temoer Rachimov uit Tadzjikistan.

Marhinde Verkerk heeft ook nog kans op een bronzen medaille in Tel Aviv. Ze ging in de klasse tot 78 kg in de kwartfinales onderuit tegen de Française Audrey Tcheumeo, maar boekte in de herkansingen succes tegen de Russin Aleksandra Babintseva. De Duitse Luise Malzahn is haar tegenstander in de kleine finale.

Guusje Steenhuis eindigde in deze klasse als gedeeld zevende. Ze reikte wel tot de herkansingen, maar verloor daarin van de Kroatische Karla Prodan.

De Grand Slam in de Israëlische stad is voor de Nederlandse judobond het voorlaatste meetmoment voor de Olympische Spelen van Tokio. Korrel is zeker van olympische deelname, Verkerk en Steenhuis zijn met elkaar in gevecht om het ticket voor Tokio in de klasse -78 kg. Meyer concurreert in de klasse +100 kg met Henk Grol, die de Grand Slam in Tel Aviv overslaat.

Meer uit Sport

Venus Williams verliest van Spaanse Quevedo bij rentree op gravel

MADRID (ANP/AFP) - Tennisster Venus Williams heeft dinsdag bij haar rentree op gravel niet voor een verrassing kunnen zorgen. De 45-jarige Amerikaanse verloor bij het Madrid Open van de 20-jarige Spaanse Kaitlin Quevedo. Het werd 6-2 6-4.

5 uur geleden
Schulting blijft langebaanschaatsen bij Team Essent

DEN BOSCH (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar contract bij Team Essent met twee jaar verlengd en vervolgt daarmee haar carrière in het langebaanschaatsen. De 28-jarige Groningse blijft tot medio 2028 verbonden aan de ploeg die onder leiding staat van Sven Kramer en Jac Orie.

15 uur geleden
Laureus Awards voor tennisser Alcaraz en tennisster Sabalenka

MADRID (ANP) - De Spaanse tennisser Carlos Alcaraz heeft maandag tijdens een gala in Madrid voor het eerst de Laureus Award voor sportman van het jaar gekregen. De prijs voor sportvrouw van het jaar ging voor de eerste keer naar de Belarussische tennisster Aryna Sabalenka. De onderscheiding geldt als de Oscar van de sport. Er waren geen Nederlandse sporters genomineerd.

1 dag geleden
Tour de France Femmes 2027 krijgt voor het eerst ploegentijdrit

LONDEN (ANP) - De Tour de France Femmes krijgt in 2027 voor het eerst een ploegentijdrit. Dat maakte de organisatie maandag in Londen bekend bij de presentatie van de eerste drie etappes. In voorlopers van de huidige uitvoering van de Ronde van Frankrijk bij de vrouwen werd wel al vaker een ploegentijdrit verreden.

1 dag geleden
Keniaan Korir wint marathon Boston in parcoursrecord, Nageeye 21e

BOSTON (ANP) - De Keniaan John Korir heeft voor het tweede jaar op rij de marathon van Boston gewonnen, een van de zeven majors. De 29-jarige atleet won de 130e editie van de 42,195 kilometer lange wedstrijd in een parcoursrecord van 2.01.52. Korir verpulverde het vijftien jaar oude parcoursrecord van de Keniaan Geoffrey Mutai met meer dan een minuut (2.03.02 in 2011).

1 dag geleden
Mercedes-baas Wolff wil geen vergelijking Antonelli met Senna

LONDEN (ANP/RTR) - Teambaas Toto Wolff van Mercedes is onder de indruk van de manier waarop Kimi Antonelli met de druk omgaat. De 19-jarige Italiaan won de laatste twee grands prix (China en Japan) in de Formule 1 en is de jongste leider ooit in het kampioenschap.

1 dag geleden
Schaatsster Tas debuteert als wielrenster in Waalse Pijl

HUY (ANP/BELGA) - De Belgische schaatsster Sandrine Tas (30) maakt woensdag haar WorldTour-debuut als wielrenster in de Waalse Pijl. Tas werd in februari op de Olympische Winterspelen van Milaan vierde op de 5000 meter schaatsen, op slechts 0,3 seconde van de Italiaanse olympisch kampioen Francesca Lollobrigida. Merel Conijn pakte het zilver op die afstand namens Nederland.

1 dag geleden