Judoka Grol zegeviert bij zwaargewichten in Grand Slam Parijs
PARIJS (ANP) - Judoka Henk Grol heeft in Parijs een stap gezet richting deelname aan de Olympische Spelen van Tokio 2020. De 34-jarige Groninger won de prestigieuze Grand Slam in de Franse hoofdstad in de klasse boven 100 kilogram. Hij versloeg in de finale de Japanner Kokoro Kageura, die hij keurig achter het been haakte en ten val bracht. Het was de eerste toernooi-overwinning van Grol sinds zijn zege in de Grand Slam van Osaka in december 2018.
Roy Meyer, zijn concurrent in de strijd om het ene te vergeven olympische ticket, belandde na een nederlaag in de kwartfinales in de herkansingen. Na een nederlaag tegen de Cubaan Andy Granda verspeelde hij ook het zicht op een bronzen plak.
De zege van Grol kreeg extra glans omdat Kageura eerder in het toernooi nog voor een enorme stunt had gezorgd door de Franse reus en topfavoriet Teddy Riner uit te schakelen. Het was de eerste nederlaag voor tweevoudig olympisch kampioen Riner in bijna 10 jaar.
Lange carrière
Grol rekende op weg naar goud af met achtereenvolgens Galimzjan Krikbai uit Kazachstan, de Zuid-Koreaan Kim Min-jong, de Cubaan Granda en in de halve finales met de Georgiër Gela Zaalisjvili. De judoka, die in zijn lange carrière twee keer brons won op de Olympische Spelen (Peking 2008 en Londen 2012), won de Grand Slam van Parijs ook al eens in 2011, toen nog in de klasse tot 100 kilogram.
Michael Korrel behaalde in de klasse tot 100 kilogram brons. Noël van 't End verloor de strijd om het brons in de klasse tot 90 kilogram en eindigde als vijfde. Frank de Wit strandde in de klasse tot 81 kilogram in de vierde ronde. Ook Sanne van Dijke, Hilde Jager (-70 kg), Natascha Ausma (-78 kg), Jesper Smink (-90 kg) en Simeon Catharina (-100 kg) werden voortijdig uitgeschakeld. Tessie Savelkouls (+78 kg) raakte geblesseerd aan haar rug in haar partij uit de tweede ronde en kon niet verder.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP/RTR) - Sabastian Sawe gaf een dag na zijn opzienbarende wereldrecord in de marathon van Londen credits aan zijn vederlichte hardloopschoenen. De Keniaan rende zondag als eerste atleet ooit in een officiële wedstrijd over 42,195 kilometer onder de twee uur (1.59.30). Hij deed dat op 'superschoenen' van Adidas die nog geen 100 gram per stuk wegen. "Het grote verschil is dat hij zo licht en comfortabel is", zei hij tegen verslaggevers. De recordschoen draagt de naam Adizero Adios Pro Evo 3.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van het toernooi in Madrid bereikt. De Belarussische nummer 1 van de wereld kwam terug van een achterstand en was in drie sets uiteindelijk te sterk voor de Japanse Naomi Osaka: 6-7 (1), 6-3, 6-2.
19 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan en Juventus hebben voor de tweede keer dit seizoen 0-0 gespeeld in de Serie A. Dit keer was San Siro in Milaan het decor van een saaie wedstrijd zonder doelpunten tussen twee grootmachten in het voetbal. Milan en Juventus kunnen als nummers 3 en 4 in de stand een ticket voor deelname aan de Champions League veiligstellen.
1 dag geledenDEURNE (ANP) - Springruiter Michael Greeve is in Deurne voor het eerst in zijn loopbaan Nederlands kampioen geworden. Met zijn schimmel Rubens bleef de 44-jarige geboren Rotterdammer na drie dagen foutloos. Hij troefde titelverdediger Willem Greve (Candy Luck) en Bas Moerings (Ipsthar) af.
1 dag geledenMADRID (ANP) - Tennisster Coco Gauff heeft in het toernooi van Madrid met grote moeite de laatste zestien bereikt. De Amerikaanse nummer 3 van de wereld stond ziek op de baan en moest zelfs braken, maar ze vocht zich terug van een set achterstand tegen de Roemeense Sorana Cirstea en won in drie sets: 4-6 7-5 6-1.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Demi Vollering heeft voor de derde keer Luik-Bastenaken-Luik op haar naam geschreven. De 29-jarige wielrenster van FDJ United - Suez won na 156 kilometer na een aanval op de beklimming van La Redoute en een solo van 33 kilometer. Haar landgenote Puck Pieterse werd op anderhalve minuut tweede. De Poolse Kasia Niewiadoma werd voor Anna van der Breggen derde.
1 dag geledenLUIK (ANP) - Tadej Pogacar heeft voor de derde keer op rij Luik-Bastenaken-Luik gewonnen. De Sloveense wereldkampioen van UAE Team Emirates kwam na 259,5 kilometer solo aan in Luik, nadat hij medevluchter Paul Seixas uit Frankrijk op de laatste klim had gelost. Het 19-jarige Franse talent werd bij zijn debuut in de Ardennenklassieker wel nog tweede, op 45 seconden. De Belg Remco Evenepoel finishte op bijna 2 minuten als derde.
1 dag geleden