Judoka Grol zegeviert bij zwaargewichten in Grand Slam Parijs
PARIJS (ANP) - Judoka Henk Grol heeft in Parijs een stap gezet richting deelname aan de Olympische Spelen van Tokio 2020. De 34-jarige Groninger won de prestigieuze Grand Slam in de Franse hoofdstad in de klasse boven 100 kilogram. Hij versloeg in de finale de Japanner Kokoro Kageura, die hij keurig achter het been haakte en ten val bracht. Het was de eerste toernooi-overwinning van Grol sinds zijn zege in de Grand Slam van Osaka in december 2018.
Roy Meyer, zijn concurrent in de strijd om het ene te vergeven olympische ticket, belandde na een nederlaag in de kwartfinales in de herkansingen. Na een nederlaag tegen de Cubaan Andy Granda verspeelde hij ook het zicht op een bronzen plak.
De zege van Grol kreeg extra glans omdat Kageura eerder in het toernooi nog voor een enorme stunt had gezorgd door de Franse reus en topfavoriet Teddy Riner uit te schakelen. Het was de eerste nederlaag voor tweevoudig olympisch kampioen Riner in bijna 10 jaar.
Lange carrière
Grol rekende op weg naar goud af met achtereenvolgens Galimzjan Krikbai uit Kazachstan, de Zuid-Koreaan Kim Min-jong, de Cubaan Granda en in de halve finales met de Georgiër Gela Zaalisjvili. De judoka, die in zijn lange carrière twee keer brons won op de Olympische Spelen (Peking 2008 en Londen 2012), won de Grand Slam van Parijs ook al eens in 2011, toen nog in de klasse tot 100 kilogram.
Michael Korrel behaalde in de klasse tot 100 kilogram brons. Noël van 't End verloor de strijd om het brons in de klasse tot 90 kilogram en eindigde als vijfde. Frank de Wit strandde in de klasse tot 81 kilogram in de vierde ronde. Ook Sanne van Dijke, Hilde Jager (-70 kg), Natascha Ausma (-78 kg), Jesper Smink (-90 kg) en Simeon Catharina (-100 kg) werden voortijdig uitgeschakeld. Tessie Savelkouls (+78 kg) raakte geblesseerd aan haar rug in haar partij uit de tweede ronde en kon niet verder.
Meer uit Sport
BOEKAREST (ANP) - Botic van de Zandschulp is halvefinalist op het tennistoernooi van Boekarest. In de kwartfinale was de nummer 62 van de wereld vrijdag in twee sets te sterk voor Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina: 6-3 6-3.
7 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Darter Gian van Veen heeft voor de vierde keer in zijn debuutseizoen de finale van een Premier League-avond verloren. In Manchester was Gerwyn Price uit Wales met 6-2 te sterk voor de Nederlander. Michael van Gerwen werd donderdagavond vroegtijdig uitgeschakeld door de Engelsman Stephen Bunting.
22 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van Den Bosch hebben de halve finale van de Euro Hockey League (EHL) bereikt. Op eigen veld was de titelverdediger met 6-0 te sterk voor Watsonians uit het Schotse Edinburgh, mede dankzij vijf doelpunten van Frédérique Matla. Zaterdag is Club Campo de Madrid tegenstander van Den Bosch in de halve finale.
1 dag geledenDEN HAAG (ANP/BELGA) - Tennisster Iga Swiatek heeft met Francisco Roig een nieuwe coach gevonden. De 58-jarige Spanjaard was jarenlang trainer van toptennisser Rafael Nadal.
1 dag geledenZANDVOORT (ANP) - De zaterdag en zondag van de laatste editie van de Dutch Grand Prix van dit jaar zijn uitverkocht. De organisatie van de Formule 1-race op het circuit van Zandvoort meldt dat alleen voor de zogenoemde 'Super Friday' nog kaarten beschikbaar zijn.
1 dag geledenMARTIN COUNTY (ANP/RTR) - Tiger Woods heeft zich teruggetrokken voor de rol van captain van het Amerikaanse team in de Ryder Cup van 2027. Dat heeft de Amerikaanse tour PGA bekendgemaakt.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - De Nederlandse Ski Vereniging (NSkiV) moet het in de komende vier jaar met fors minder budget doen voor de snowboarders en de paraskiërs en parasnowboarders. Dat staat in de verdeling van de budgetten voor de olympische cyclus 2026-2030 door NOC*NSF. Bobsleeën en curling krijgen juist meer geld.
2 dagen geleden