Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Grol zegeviert bij zwaargewichten in Grand Slam Parijs

Judoka Grol zegeviert bij zwaargewichten in Grand Slam Parijs

PARIJS (ANP) - Judoka Henk Grol heeft in Parijs een stap gezet richting deelname aan de Olympische Spelen van Tokio 2020. De 34-jarige Groninger won de prestigieuze Grand Slam in de Franse hoofdstad in de klasse boven 100 kilogram. Hij versloeg in de finale de Japanner Kokoro Kageura, die hij keurig achter het been haakte en ten val bracht. Het was de eerste toernooi-overwinning van Grol sinds zijn zege in de Grand Slam van Osaka in december 2018.

Roy Meyer, zijn concurrent in de strijd om het ene te vergeven olympische ticket, belandde na een nederlaag in de kwartfinales in de herkansingen. Na een nederlaag tegen de Cubaan Andy Granda verspeelde hij ook het zicht op een bronzen plak.

De zege van Grol kreeg extra glans omdat Kageura eerder in het toernooi nog voor een enorme stunt had gezorgd door de Franse reus en topfavoriet Teddy Riner uit te schakelen. Het was de eerste nederlaag voor tweevoudig olympisch kampioen Riner in bijna 10 jaar.

Lange carrière

Grol rekende op weg naar goud af met achtereenvolgens Galimzjan Krikbai uit Kazachstan, de Zuid-Koreaan Kim Min-jong, de Cubaan Granda en in de halve finales met de Georgiër Gela Zaalisjvili. De judoka, die in zijn lange carrière twee keer brons won op de Olympische Spelen (Peking 2008 en Londen 2012), won de Grand Slam van Parijs ook al eens in 2011, toen nog in de klasse tot 100 kilogram.

Michael Korrel behaalde in de klasse tot 100 kilogram brons. Noël van 't End verloor de strijd om het brons in de klasse tot 90 kilogram en eindigde als vijfde. Frank de Wit strandde in de klasse tot 81 kilogram in de vierde ronde. Ook Sanne van Dijke, Hilde Jager (-70 kg), Natascha Ausma (-78 kg), Jesper Smink (-90 kg) en Simeon Catharina (-100 kg) werden voortijdig uitgeschakeld. Tessie Savelkouls (+78 kg) raakte geblesseerd aan haar rug in haar partij uit de tweede ronde en kon niet verder.

Meer uit Sport

Judoka Catharina bereikt finale op EK in Tbilisi

TBILISI (ANP) - Simeon Catharina heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi de finale bereikt in de klasse tot 100 kilogram. Hij versloeg in de halve eindstrijd olympisch kampioen Zelym Kotsoiev uit Azerbeidzjan.

1 uur geleden
Afzwaaiende koersdirecteur Van Vliet vlagt 60e Gold Race in gang

MAASTRICHT (ANP) - De afscheidnemende koersdirecteur Leo van Vliet heeft de zestigste editie van de Amstel Gold Race voor mannen in gang gebracht. De 70-jarige oud-wielrenner zwaaide in Maastricht even na 11.10 uur voor een dertigste en laatste keer met de vlag voor de officiële start van de enige Nederlandse wielerklassieker. De vrouwen vertrokken al een uur eerder voor hun twaalfde editie.

2 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen strandt in kwartfinales sprint Hongkong

HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.

3 uur geleden
WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

19 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

20 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

20 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

1 dag geleden