Judoka Grol verslaat concurrent Meyer in eerste duel ooit
LISSABON (ANP) - Henk Grol heeft op de EK judo in Lissabon zijn rivaal Roy Meyer verslagen in de kwartfinales van de klasse boven 100 kilogram. Het duel tussen de twee concurrenten voor een olympisch ticket was binnen een minuut beslist. Grol wierp Meyer op zijn rug; ippon.
Meyer begon het duel met zijn landgenoot agressief en opende direct de aanval. Al na vijf seconden kreeg Meyer zijn eerste straf en kort daarna lag het duel stil omdat Grol een vinger van Meyer in zijn oog kreeg.
Toen Meyer was uitgeraasd, nam Grol het initiatief over en hij wierp Meyer op zijn rug. Bij het loslaten maakte Grol zijn concurrent met een niet mis te verstaan armgebaar duidelijk dat hij niet gediend was van de agressiviteit van zijn rivaal. De twee weigerden elkaar de hand te schudden en zochten verbaal de confrontatie bij het verlaten van de judohal.
Grol (36) en Meyer (29) stonden voor het eerst in hun loopbaan tegenover elkaar. Ze zijn al drie jaar in een tweestrijd verwikkeld. De EK zijn het laatste meetmoment. Na het toernooi beslist een selectiecommissie van de judobond welke van de twee zwaargewichten naar de Spelen in Tokio gaat.
Grol bereikte uiteindelijk de finale, Meyer is veroordeeld tot de strijd om brons.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Turner Jermain Grünberg (25) heeft in Rotterdam de vierde en laatste kwalificatie voor de EK gewonnen. De Tilburger kwam na zijn rondgang langs de zes toestellen tot 78,834 punten en hield daarmee Jordi Hagenaar (78,350) achter zich. Gijs Franken eindigde als derde (73,917).
5 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes (27) heeft net als in 2022 de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De renster van SD Worx - Protime veroverde zo voor de tweede keer in haar loopbaan de gele trui. Wiebes was in het Zwitserse Lausanne de snelste in een massasprint na een etappe van 138 kilometer.
7 uur geledenLAUSANNE (ANP) - Lorena Wiebes heeft de eerste etappe van de Tour de France Femmes gewonnen. De Nederlandse renster van Team SD Worx - Protime veroverde net als in 2022 de gele trui.
8 uur geledenSAN SEBASTIÁN (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel (26) heeft zaterdag de Clásica San Sebastián gewonnen. De renner van Red Bull-Bora-hansgrohe was voor de vierde keer de snelste in de eendaagse koers met start en finish in de Noord-Spaanse havenstad. De Ecuadoraan Richard Carapaz (33) werd tweede. De Brit Ben Tulett werd op 29 seconden derde.
9 uur geledenLAUSANNE (ANP) - De Tour de France Femmes is zaterdag in het Zwitserse Lausanne van start gegaan. Het is de vijfde editie van de Tour bij de vrouwen in de moderne uitvoering. De vier voorgaande edities kenden twee keer een Nederlandse winnaar: Annemiek van Vleuten (2022) en Demi Vollering (2023).
11 uur geledenVEJLE (ANP) - Wielrenner Wout van Aert heeft de eerste drie etappes van de Ronde van Denemarken gewonnen. Vrijdag was de Belg van Visma - Lease a Bike de beste in een heuvelachtige rit van Fredericia naar Vejle. De Slowaak Lukáš Kubiš van Unibet Rose Rockets werd tweede, voor Van Aerts Franse ploeggenoot Christophe Laporte.
1 dag geledenARNHEM (ANP) - Nederland doet met zestig sporters mee aan de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham. Dat meldt de Atletiekunie donderdag. De EK zijn van 10 tot en met 16 augustus in het vernieuwde Alexander Stadium.
2 dagen geleden