Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judoka Grol mist EK vanwege positieve coronatest

Judoka Grol mist EK vanwege positieve coronatest

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Henk Grol kan deze week niet meedoen aan de Europese kampioenschappen in Praag. De 35-jarige Grol, die uitkomt in de klasse boven 100 kilogram, is positief getest op het coronavirus. De judobond heeft Jur Spijkers aangewezen als zijn vervanger.

"Helaas ben ik genoodzaakt mij af te melden voor de aankomende EK in Praag. Dit omdat ik positief getest ben op het Covid-19-virus. Na een goede voorbereiding was ik klaar om te strijden voor mijn negende EK-medaille", schrijft Grol op Instagram. "Op dit moment voel ik mij goed en heb ik geen klachten. Dat maakt een positief testresultaat dan ook extra bitter."

Grol veroverde in zijn carrière al drie keer Europees goud, alle keren in de klasse tot 100 kilogram. In die klasse won hij ook twee keer olympisch brons (2008 en 2012).

Vijftien judoka's

Guusje Steenhuis, twee keer goed voor zilver op EK's in de klasse tot 78 kilogram, trok zich eveneens terug uit de selectie. Ze is nog niet voldoende hersteld van een blessure. Natascha Ausma, die op de afgelopen Grand Slam in Boedapest verrassend het brons won, neemt de plek in van Steenhuis.

Al eerder haakte Michael Korrel (-100 kg) af voor de EK judo vanwege een knieblessure. Kim Polling besloot zelf om zich terug te trekken. De viervoudig Europees kampioene in de klasse tot 70 kilogram kreeg daarna ook te maken met een coronabesmetting.

De judobond vaardigt nu vijftien judoka's af naar de EK in Praag. Bij de vrouwen zijn dat Naomi van Krevel (-52 kg), Sanne Verhagen (-57 kg), Geke van den Berg (-63 kg), Juul Franssen (-63 kg), Sanne van Dijke (-70 kg), Natascha Ausma (-78 kg) en Marhinde Verkerk (-78 kg). De mannen zijn Tornike Tsjkadoea (-60 kg), Ivo Verhorstert (-66 kg), Frank de Wit (-81 kg), Noël van ’t End (-90 kg), Jesper Smink (-90 kg), Simeon Catharina (-100 kg), Jur Spijkers (+100 kg) en Roy Meyer (+100 kg).

Meer uit Sport

Griekspoor uitgeschakeld in Rome door Belg Blockx

ROME (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor heeft zich bij het masterstoernooi van Rome niet geplaatst voor de derde ronde. De Belg Alexander Blockx, de nummer 36 van de wereldranglijst, was in drie sets te sterk voor de Nederlander: 6-7 (5) 6-3 6-4.

57 minuten geleden
Van der Breggen grijpt macht in voorlaatste rit Vuelta Femenina

LES PRAERES (ANP) - Anna van der Breggen heeft de voorlaatste rit van de Vuelta Femenina gewonnen en de rode leiderstrui overgenomen van haar Belgische ploeggenoot Lotte Kopecky. Op de loodzware slotklim naar Les Praeres (3,7 kilometer met een gemiddeld stijgingspercentage van 13,4 procent) reed de Nederlandse renster van SD Worx-Protime zittend weg bij al haar concurrenten.

3 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar derde ronde in Rome

ROME (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp heeft zich bij het masterstoernooi van Rome geplaatst voor de derde ronde. In de Italiaanse hoofdstad won hij in drie sets van de Amerikaan Aleksandar Kovacevic, de nummer 95 van de wereld. Het werd 2-6 6-2 7-6 (5) voor Van de Zandschulp.

4 uur geleden
Magnier pakt zege en roze trui in ontsierde eerste etappe Giro

BOERGAS (ANP) - De Franse wielrenner Paul Magnier (Soudal Quick-Step) heeft de eerste etappe van de Giro d'Italia gewonnen, wat hem ook de eerste roze leiderstrui oplevert. De Deen Tobias Lund Andresen werd tweede, voor de Brit Ethan Vernon.

5 uur geleden
Goud voor judoka Gersjes bij grandslamtoernooi in Astana

ASTANA (ANP) - Judoka Amber Gersjes heeft bij een grandslamtoernooi in Astana goud gepakt in de klasse tot 48 kilogram. Voor de 28-jarige Gersjes is het haar eerste overwinning bij een Grand Slam. In Astana versloeg ze Narantsetseg Ganbaatar uit Mongolië in de finale.

6 uur geleden
NOC*NSF wil spoedoverleg met VWS over subsidieregeling clubs

ARNHEM (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF heeft bij het ministerie van VWS aangedrongen op een spoedoverleg naar aanleiding van de problemen die sportverenigingen momenteel ervaren rondom de BOSA-subsidie (Stimulering Bouw en Onderhoud Sportaccommodaties). Dat meldt een woordvoerder van de sportkoepel aan het ANP.

7 uur geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar grastoernooi van Rosmalen

DEN BOSCH (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp (30) doet dit jaar mee aan het grastoernooi van Rosmalen. Dat heeft de organisatie van het Libéma Open bekendgemaakt.

9 uur geleden