Judoka Grol mist EK vanwege positieve coronatest
NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Henk Grol kan deze week niet meedoen aan de Europese kampioenschappen in Praag. De 35-jarige Grol, die uitkomt in de klasse boven 100 kilogram, is positief getest op het coronavirus. De judobond heeft Jur Spijkers aangewezen als zijn vervanger.
"Helaas ben ik genoodzaakt mij af te melden voor de aankomende EK in Praag. Dit omdat ik positief getest ben op het Covid-19-virus. Na een goede voorbereiding was ik klaar om te strijden voor mijn negende EK-medaille", schrijft Grol op Instagram. "Op dit moment voel ik mij goed en heb ik geen klachten. Dat maakt een positief testresultaat dan ook extra bitter."
Grol veroverde in zijn carrière al drie keer Europees goud, alle keren in de klasse tot 100 kilogram. In die klasse won hij ook twee keer olympisch brons (2008 en 2012).
Vijftien judoka's
Guusje Steenhuis, twee keer goed voor zilver op EK's in de klasse tot 78 kilogram, trok zich eveneens terug uit de selectie. Ze is nog niet voldoende hersteld van een blessure. Natascha Ausma, die op de afgelopen Grand Slam in Boedapest verrassend het brons won, neemt de plek in van Steenhuis.
Al eerder haakte Michael Korrel (-100 kg) af voor de EK judo vanwege een knieblessure. Kim Polling besloot zelf om zich terug te trekken. De viervoudig Europees kampioene in de klasse tot 70 kilogram kreeg daarna ook te maken met een coronabesmetting.
De judobond vaardigt nu vijftien judoka's af naar de EK in Praag. Bij de vrouwen zijn dat Naomi van Krevel (-52 kg), Sanne Verhagen (-57 kg), Geke van den Berg (-63 kg), Juul Franssen (-63 kg), Sanne van Dijke (-70 kg), Natascha Ausma (-78 kg) en Marhinde Verkerk (-78 kg). De mannen zijn Tornike Tsjkadoea (-60 kg), Ivo Verhorstert (-66 kg), Frank de Wit (-81 kg), Noël van ’t End (-90 kg), Jesper Smink (-90 kg), Simeon Catharina (-100 kg), Jur Spijkers (+100 kg) en Roy Meyer (+100 kg).
Meer uit Sport
BASAURI (ANP) - Axel Laurance heeft de derde etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. De Franse wielrenner van Ineos Grenadiers versloeg Igor Arrieta in een sprintduel, nadat het tweetal was overgebleven uit een kopgroep van dertien renners. Jardi van der Lee was de beste Nederlander op plek 11.
2 uur geledenOEIRAS (ANP) - Nederland heeft op de Billie Jean King Cup een 2-1-nederlaag geleden tegen Hongarije. In het dubbelspel verloren Suzan Lamens en Anouk Koevermans in twee sets van het Hongaarse duo Anna Bondar en Adrienn Nagy (6-4 6-4).
2 uur geledenSCHOTEN (ANP) - Charlotte Kool heeft de Scheldeprijs gewonnen. In het Belgische Schoten sprintte de Nederlandse wielrenster van Fenix-Deceuninck naar de zege voor haar landgenoot Nienke Veenhoven en de Italiaanse Elisa Balsamo. De afgelopen drie jaar werd Kool telkens tweede in de Scheldeprijs, een keer achter Balsamo en twee keer achter Lorena Wiebes.
4 uur geledenMONACO (ANP) - De Russische tennisser Daniil Medvedev is na zijn eerste partij op het tennistoernooi de Monte Carlo Masters uitgeschakeld. In de tweede ronde verloor de mondiale nummer 10 kansloos van de Italiaan Matteo Berrettini, nummer 90 op de wereldranglijst. In nog geen uur was de wedstrijd voorbij: 6-0 6-0.
6 uur geledenHONG KONG (ANP/RTR) - De Chinese zwembond start een onderzoek naar cyberpesten aan het adres van drievoudig olympisch schoonspringkampioene Hongchan Quan (19). Quan heeft aangifte gedaan bij de politie.
7 uur geledenMOSKOU (ANP/RTR) - Rusland gaat 116 sporters die dit jaar niet konden deelnemen aan de Winterspelen van Milaan-Cortina een geldbedrag geven. De hoogte ervan werd niet bekendgemaakt.
9 uur geledenMENDUKILO KOBAZULOA (ANP) - Wielrenner Paul Seixas heeft op knappe wijze ook de tweede etappe van de Ronde van Baskenland op zijn naam geschreven. De Franse klassementsleider van Decathlon CMA CGM kwam na een bergrit over 164 kilometer solo aan in Mendukilo Kobazuloa.
1 dag geleden