Judoka Grol loopt vierde Europese titel mis in Lissabon
LISSABON (ANP) - Judoka Henk Grol is er op de EK in Lissabon niet in geslaagd voor de vierde keer Europees kampioen te worden. De 36-jarige Grol stond voor het eerst in een EK-finale in de klasse boven 100 kilogram.
Grol moest in de finale op ippon buigen voor de Rus Inal Tasoev. Tasoev is de nummer 3 van de wereld, Grol bezet de zevende plek op de wereldranglijst. "Deze man ligt mij sowieso niet, maar ik deed het niet goed", aldus Grol, die zijn negende medaille pakte op de Europees kampioenschappen. Drie keer eerder werd hij tweede.
"Ik was de hele dag foutloos, maar in de finale helaas niet. Maar ik haal vooral veel energie uit deze EK. Ik was heel rustig, maar ik twijfelde of ik voldoende had getraind om hier goed te zijn. Maar ik voelde vanochtend dat ik goed was. Ik kon me goed afsluiten en focussen en het was een goed toernooi. Alleen de finale was een beetje jammer."
Roy Meyer
Vijf jaar geleden werd Grol voor de laatste keer Europees kampioen, toen in de klasse tot 100 kilogram. Sinds zijn overstap naar de gewichtsklasse boven 100 kilogram pakte Grol twee keer brons; in 2018 in Tel Aviv en in 2019 in Minsk.
Op weg naar de finale had Grol gewonnen van Roy Meyer, zijn concurrent in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen. Het Nederlandse onderonsje was binnen een minuut beslist op ippon.
Meyer greep via de herkansingen naast een bronzen plak. Hij verloor in de strijd om de derde plek van Goeram Toesjisjvili uit Georgië.
Meer uit Sport
HONGKONG (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is bij de wereldbeker in Hongkong op het onderdeel sprint al in de kwartfinales uitgeschakeld. De regerend olympisch en wereldkampioen redde het niet tegen de Japanner Kaiya Ota.
20 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.
15 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.
16 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.
16 uur geledenDUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.
1 dag geledenLAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.
1 dag geledenTBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.
1 dag geleden