Judoka Grol loopt vierde Europese titel mis in Lissabon
LISSABON (ANP) - Judoka Henk Grol is er op de EK in Lissabon niet in geslaagd voor de vierde keer Europees kampioen te worden. De 36-jarige Grol stond voor het eerst in een EK-finale in de klasse boven 100 kilogram.
Grol moest in de finale op ippon buigen voor de Rus Inal Tasoev. Tasoev is de nummer 3 van de wereld, Grol bezet de zevende plek op de wereldranglijst. "Deze man ligt mij sowieso niet, maar ik deed het niet goed", aldus Grol, die zijn negende medaille pakte op de Europees kampioenschappen. Drie keer eerder werd hij tweede.
"Ik was de hele dag foutloos, maar in de finale helaas niet. Maar ik haal vooral veel energie uit deze EK. Ik was heel rustig, maar ik twijfelde of ik voldoende had getraind om hier goed te zijn. Maar ik voelde vanochtend dat ik goed was. Ik kon me goed afsluiten en focussen en het was een goed toernooi. Alleen de finale was een beetje jammer."
Roy Meyer
Vijf jaar geleden werd Grol voor de laatste keer Europees kampioen, toen in de klasse tot 100 kilogram. Sinds zijn overstap naar de gewichtsklasse boven 100 kilogram pakte Grol twee keer brons; in 2018 in Tel Aviv en in 2019 in Minsk.
Op weg naar de finale had Grol gewonnen van Roy Meyer, zijn concurrent in de strijd om een ticket voor de Olympische Spelen. Het Nederlandse onderonsje was binnen een minuut beslist op ippon.
Meyer greep via de herkansingen naast een bronzen plak. Hij verloor in de strijd om de derde plek van Goeram Toesjisjvili uit Georgië.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
1 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.
2 uur geleden