Judoka Franssen naar kwartfinales op Spelen
TOKIO (ANP) - Het is judoka Juul Franssen op de Olympische Spelen gelukt zich te plaatsen voor de kwartfinales van de klasse tot 63 kilogram. De 31-jarige Franssen versloeg in de tweede ronde de Australische Katharina Haecker. Franssen is de nummer 11 van de wereld, Haecker staat zeven plekken lager.
In de vierde en laatste minuut van de reguliere speeltijd maakte Franssen het af op ippon. Ze had kort daarvoor haar tweede straf gekregen. Een derde straf zou een nederlaag hebben betekend.
Bij de laatste acht neemt Franssen het op tegen de Française Clarisse Agbegnenou, de nummer 1 van de wereld. Agbegnenou pakte op de Spelen van 2016 een zilveren plak.
Zege
Franssen was de dag begonnen met een zege op de Servische Anja Obradovic. Na ruim drie minuten won Franssen, ook op ippon. Mocht ze in de kwartfinales verliezen, dan gaat ze door naar de herkansingen.
Vijf jaar geleden werd Nederland in Rio in de klasse tot 63 kilogram vertegenwoordigd door Anicka van Emden, die een bronzen plak veroverde.
Meer uit Sport
BIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft de week voor de EK atletiek in Birmingham nog behoorlijk in de stress gezeten. De winnares van het goud op de 100 meter horden kreeg last van haar achillespees en twijfelde of ze wel zou kunnen meedoen.
24 minuten geledenBIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft op de EK atletiek in Birmingham net geen medaille gewonnen op de 100 meter. De 28-jarige sprinter liep naar de vierde plaats in de finale van het koningsnummer. Hij klokte 10,22, ruim boven zijn persoonlijk record van 10.06. De titel ging naar de Brit Romell Glave in 10,09.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser heeft op de Europese kampioenschappen atletiek in Birmingham het goud veroverd op de 100 meter horden. De fotofinish wees uit dat de 31-jarige Nederlandse atlete exact één duizendste van een seconde sneller was dan de Poolse Pia Skrzyszowska. Beide atletes kregen de tijd van 12,67 seconden achter hun naam.
3 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Jonas Phijffers is er op de EK atletiek in Birmingham in geslaagd zich in de finale van de 400 meter te lopen. De 23-jarige atleet uit Hellendoorn won in het Alexander Stadium zijn halve finale in een persoonlijk record van 44,63 seconden. De Nederlander liep in de laatste meters zelfs nog de Britse tweevoudig Europees kampioen Matthew Hudson-Smith voorbij. De finale is woensdag.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Elvis Afrifa heeft zich geplaatst voor de finale van de 100 meter op de EK atletiek in Birmingham. De 28-jarige sprinter kwam in zijn heat van de halve finales als tweede over de finish in een tijd van 10,25 seconden. Die klassering betekende een directe doorgang naar de eindstrijd van het koningsnummer later dinsdagavond (22.47 uur Nederlandse tijd). De Italiaanse titelverdediger Marcell Jacobs was wel duidelijk sneller met 10,08.
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Nadine Visser kan zich opmaken voor haar vierde finale op de 100 meter horden op een EK atletiek. De 31-jarige atlete snelde op de Europese titelstrijd in Birmingham overtuigend naar de winst in haar halve finale in een tijd van 12,69 seconden. De finale is later dinsdag (22.30 uur).
4 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Maureen Koster is er op de EK atletiek in Birmingham niet in geslaagd een medaille te veroveren op de 5000 meter. De 34-jarige Nederlandse kwam aan de start als de atlete met de beste tijd van dit seizoen in Europa, maar ze verkeek zich in de finale op de concurrentie. Ze eindigde als zesde in 15.41,51, slechts één plek voor de verrassend goed presterende Amina Maatoug, die zevende werd in 15.44,03.
4 uur geleden