Judoka Franssen naar herkansingen na nederlaag tegen nummer 1
TOKIO (ANP) - Judoka Juul Franssen is op de Olympische Spelen in de klasse tot 63 kilogram veroordeeld tot de herkansingen. Ze verloor in de kwartfinales op waza-ari van de nummer 1 van de wereld, de Française Clarisse Agbegnenou.
De 28-jarige Agbegnenou is vijfvoudig wereldkampioene. Ze pakte op de Spelen van 2016 een zilveren plak. Ze scoorde na ruim tweeënhalve minuten een waza-ari en gunde Franssen in de resterende anderhalve minuut geen score meer.
In de herkansingen neemt de 31 jaar oude Franssen het op tegen de Braziliaanse Ketleyn Quadros. Mocht ze die wedstrijd winnen, dan strijdt ze met een verliezer van een halve finale om een bronzen plak. Quadros is de nummer 8 van de wereld, Franssen staat drie plekken lager.
Te sterk
De herkansingen beginnen om 10.00 uur Nederlandse tijd.
Eerder op de dag was Franssen, die dit jaar op zowel de EK als WK direct werd uitgeschakeld, te sterk voor de Australische Katharina Haecker en de Servische Anja Obradovic, beide keren op ippon.
Bronzen plak
Vijf jaar geleden werd Nederland in Rio in de klasse tot 63 kilogram vertegenwoordigd door Anicka van Emden, die een bronzen plak veroverde.
De Nederlandse judoka's hebben in Tokio nog geen medaille gepakt. Dinsdag werd Frank de Wit in de achtste finales van de klasse tot 81 kilogram uitgeschakeld.
Meer uit Sport
CORTINA (ANP) - Een olympische skeletonner uit Oekraïne heeft van het Internationaal Olympisch Comité te horen gekregen dat hij op de Winterspelen geen helm mag dragen met daarop afbeeldingen van omgekomen Oekraïense sporters in de oorlog met Rusland. "Het is een beslissing die me diep raakt", meldde Vladyslav Jeraskevitsj, die ook de vlag droeg van Oekraïne tijdens de openingsceremonie, op Instagram.
36 minuten geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam voelde de tranen opkomen nadat ze op de Olympische Spelen in Milaan de 1000 meter had gewonnen. "Je werkt ergens naartoe en dan is dat klaar en dan heb je ook nog die medaille om je nek. Dat is een superbijzonder moment", zei ze terwijl ze met haar gouden medaille om veel media te woord stond.
12 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok heeft na haar sterke optreden op de olympische 1000 meter niet alleen nog meer vertrouwen in de 500 meter, maar ook in de 1500 meter. Dat vertelde de schaatsster in het Milano Speed Skating Stadium, waar ze ondanks een olympisch record toch genoegen moest nemen met zilver achter haar landgenote Jutta Leerdam.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Femke Kok kon maandag in het Milano Speed Skating Stadium kort na afloop van de 1000 meter nog niet helemaal blij zijn met haar zilveren medaille. De 25-jarige Nederlandse schaatsster dacht dat haar olympische record van 1.12,59 genoeg was voor goud. Haar landgenote Jutta Leerdam was in de slotrit met 1.12,31 toch nog sneller.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam was na haar gouden olympische medaille op de 1000 meter op de Spelen van Milaan trots op zichzelf en bedankte haar team. "Ik heb zo'n goed team. Zo zie je maar, als je je hart volgt, sta je hier met olympisch goud", zei een emotionele Leerdam bij de NOS over haar keuze een eigen team te beginnen.
14 uur geledenMILAAN (ANP) - Jutta Leerdam heeft Nederland het eerste goud bezorgd op de Olympische Spelen van Milaan. De 27-jarige schaatsster won in het Milano Speed Skating Stadium de 1000 meter in een olympisch record van 1.12,31. Het zilver ging naar landgenote Femke Kok in 1.12,59. Titelverdedigster Miho Takagi uit Japan greep het brons.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting stapte maandag na haar 1000 meter op de Olympische Spelen met een slecht gevoel van het ijs af. "Het was niet goed genoeg, daarom ben ik ontevreden", sprak de Friezin in de catacomben van het Milano Speed Skating Stadium.
15 uur geleden