Judoka Franssen 'miste brandend vuurtje' op EK
LISSABON (ANP) - Judoka Juul Franssen, al zeker van deelname aan de Olympische Spelen, miste op de EK in Lissabon "het brandende vuurtje". Voor de 31-jarige Franssen zaten de Europese kampioenschappen in de klasse tot 63 kilogram er al na één partij op.
"Ik ben er gewoon nog niet klaar voor. Dit is de eerste dag van de route naar de Spelen en ik moest hier gewoon staan van mezelf. Om niet weg te lopen van mijn privéproblemen", aldus Franssen, wier vader ziek thuis zit.
"Ik heb een pittige tijd achter de rug, maar ik wil me nergens achter verschuilen. Ik weet dat ik dit nodig had; me in het hol van de leeuw begeven. Als ik dit pas tijdens de WK had gedaan, dan was het te laat. Soms moet je uit je comfortzone stappen."
Franssen kende een onrustige aanloop en moest zorgen voor haar vader, die een beroerte heeft gekregen. "Het vuur brandde niet en de adrenaline ontbrak gewoon. Ik moest van ver komen en heb het niet voor elkaar gekregen. Het is cru, maar wel de realiteit."
In de eerste ronde was Laura Fazliu uit Kosovo op waza-ari te sterk voor Franssen.
Meer uit Sport
MONTREAL (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft ook de 500 meter gewonnen bij de wedstrijden van de World Tour in Montreal. De Canadese Danaé Blais eindigde als tweede, vlak voor haar landgenote Courtney Sarault.
20 minuten geledenARNHEM (ANP) - Ruim 1 miljoen volwassenen, 8 procent van alle Nederlanders, kon afgelopen jaar niet terecht bij de sportclub naar keuze. In bijna driekwart van de gevallen had dat te maken met ledenstops of wachtlijsten. Dat komt naar voren uit een onderzoek naar de toegankelijkheid van verenigingssport in ons land, dat is uitgevoerd in opdracht van NOC*NSF.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis heeft een dag na zijn zege op de 1500 meter met "een superslechte rit" net naast een ticket voor de wereldbeker op de 1000 meter gegrepen. De 36-jarige schaatser was 0,01 seconden langzamer dan ploeggenoot Tim Prins, die met 1.08,72 vijfde werd.
1 uur geledenMONTREAL (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg heeft bij de wedstrijden uit de World Tour in Montreal het goud veroverd op de gemengde aflossing (mixed relay). Jens van 't Wout, Teun Boer, Xandra Velzeboer en Zoë Deltrap waren oppermachtig in de finale.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Team Reggeborgh heeft op het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker het NK ploegenachtervolging gewonnen. Dat schaatsteam, bestaande uit Marcel Bosker, Remo Slotegraaf en Jasper Krommenhoek, heeft zich daarmee geplaatst voor de ploegenachtervolging op de eerste wereldbeker. Reggeborgh was met 3.46,04 een fractie sneller dan Team Essent dat met 3.46,17 tweede werd.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Jorian ten Cate heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker in Heerenveen de massastart in de nieuwe opzet gewonnen. De marathonschaatser van Reggeborgh was in een door valpartijen ontsierde afvalrace de beste in de sprint tegen Harm Visser en teamgenoot Bart Hoolwerf.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij het kwalificatietoernooi voor de wereldbeker de massastart in de nieuwe opzet gewonnen. De olympisch kampioene was in de afvalrace de beste in de sprint met teamgenote Sofia Schilder.
4 uur geleden