Judoka De Wit uitgeschakeld in klasse tot 81 kilogram
TOKIO (ANP) - Frank de Wit is er op de Olympische Spelen niet in geslaagd de kwartfinales te bereiken van het judotoernooi. Hij moest in de klasse tot 81 kilogram in de achtste finales zijn meerdere erkennen in de Duitser Dominic Ressel.
De partij werd beslist in de golden score met waza-ari. De videoscheidsrechter moest de beelden nog bekijken, maar kwam na een halve minuut tot de conclusie dat het toernooi ten einde was voor de Nederlander.
De Wit is de nummer 5 van de wereld, Ressel is de mondiale nummer 10.
Veel te sterk
In zijn eerste partij was De Wit nog veel te sterk voor Peniamina Percival uit Samoa, de nummer 217 van de wereld. Na 1 minuut en 9 seconden had De Wit de overwinning al binnen. Hij scoorde met een worp een waza-ari en liet de judoka uit Samoa vervolgens niet meer loskomen; ippon.
De 25-jarige De Wit maakte voor de tweede keer zijn opwachting op de Spelen. Vijf jaar geleden wist hij in Rio de Janeiro geen wedstrijd te winnen.
Vorige maand werd De Wit op de WK in Boedapest nog derde.
Meer uit Sport
PILA (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de roze leiderstrui veroverd in de veertiende etappe van de Giro d'Italia. De Deen van Visma - Lease a Bike reed solo naar de winst in de bergrit van Aosta naar Pila. De Oostenrijker Felix Gall eindigde na 133 kilometer als tweede en Jai Hindley uit Australië werd derde.
1 uur geledenMEDINA DE POMAR (ANP) - Mischa Bredewold heeft de derde etappe van de Ronde van Burgos gewonnen. De 25-jarige renster van SD Worx-Protime versloeg na 126 kilometer in Medina de Pomar medevluchtster Mireia Benito uit Spanje.
2 uur geledenRABAT (ANP/BELGA) - Tennisster Petra Marcinko heeft voor het eerst een titel op het hoogste niveau gewonnen. De 20-jarige Kroatische was in de finale van het WTA-toernooi van Rabat te sterk voor Anjelina Kalinina. Bij een stand van 6-2 3-0 staakte de Oekraïense de strijd met een voetblessure.
2 uur geledenAMSTELVEEN (ANP) - De eerste wedstrijd in de finale van de play-offs om de landstitel tussen de hockeysters van Amsterdam en Den Bosch heeft geen winnaar opgeleverd. In het Wagener Stadion in Amstelveen werd het 2-2.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen hield in Montreal geen goed gevoel over aan de kwalificatie voor de sprintrace bij de Grote Prijs van Canada. De Formule 1-coureur moest zich tevredenstellen met de zevende tijd en bleef ver verwijderd van de Brit George Russell van Mercedes, die het snelst was.
9 uur geledenSAN ANTONIO (ANP/RTR/BELGA) - Oklahoma City Thunder heeft in de finale in de Western Conference in de NBA tegen San Antonio Spurs de leiding genomen. De regerend kampioen won de derde wedstrijd in San Antonio met 123-108 en staat nu met 2-1 voor.
9 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen start zaterdag bij de GP van Canada als zevende in de sprintrace. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull bleef ver verwijderd van de beste tijd van de Brit George Russell van Mercedes.
19 uur geleden