
Judofederatie weigert acht Russen toegang tot WK
DOHA (ANP) - De internationale judofederatie (IJF) weigert acht leden van de Russische delegatie de toegang tot de wereldkampioenschappen, die van 7 tot en met 13 mei in Doha worden gehouden. Russen mogen weliswaar onder neutrale vlag deelnemen, maar moeten wel aan een aantal voorwaarden voldoen.
Vooralsnog is het niet duidelijk of het gaat om atleten dan wel officials of personen uit de medische staf.
Voorwaarde om wel te worden toegelaten is dat de personen als neutrale sporters uitkomen, niet werkzaam zijn in het leger of bij veiligheidsdiensten en de oorlog niet ondersteunen. "Uit grondig onderzoek is gebleken dat acht personen uit de Russische delegatie niet aan deze voorwaarden voldoen", zegt de IJF.
De IJF ging akkoord om de Russische en Belarussische atleten onder neutrale vlag opnieuw toe te laten, na een aanbeveling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC). Oekraïne besloot daarop het WK te boycotten.
Meer uit Sport
SHENZHEN (ANP) - De Amerikaanse tennissters zijn ten koste van Groot-Brittannië doorgedrongen tot de finale van de Billie Jean King Cup. Jessica Pegula versloeg Katie Boulter met 3-6 6-4 6-2 in de tweede partij in het Chinese Shenzhen. Eerder had Emma Navarro de Verenigde Staten op een 1-0-voorsprong gezet met een zege op Sonay Kartal (3-6 6-4 6-3).
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen begint de Grote Prijs van Azerbeidzjan vanaf poleposition. In een door crashes ontsierde kwalificatie in Bakoe was de regerend wereldkampioen in de Red Bull de enige die een eerder neergezette tijd van Carlos Sainz in de Williams kon verslaan.
6 uur geledenTOKIO (ANP) - Jessica Schilder heeft op de WK atletiek in Tokio het goud veroverd bij het kogelstoten. De 26-jarige atlete uit Volendam kwam in haar zesde en laatste poging tot een afstand van 20,29 meter en troefde daarmee alle concurrenten af. Ze is de eerste Nederlandse wereldkampioene op dit onderdeel.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettevrouwen op de 4x400 meter hebben zich in navolging van de mannen ook geplaatst voor de finale op de WK in Tokio. Eveline Saalberg, Lieke Klaver, Myrte van der Schoot en Lisanne de Witte renden in de tweede van twee series naar de derde plaats in een tijd van 3.24,03. Die klassering betekende een directe doorgang naar de finale op zondag.
8 uur geledenTOKIO (ANP) - De Nederlandse estafettemannen zijn er op de WK atletiek in Tokio in geslaagd zich te plaatsen voor de finale van de 4x400 meter. Jonas Phijffers, Eugene Omalla, Ramsey Angela en Liemarvin Bonevacia eindigden in de eerste van twee series als derde en dat was goed voor een rechtstreekse doorgang naar de finale op zondag.
9 uur geledenBAKOE (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training voor de Grote Prijs van Azerbeidzjan de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen van de Formule 1 kwam in zijn Red Bull tot een tijd van 1.41,445. De Brit Lando Norris was in de McLaren ruim twee tienden van een seconde sneller op het stratencircuit van Bakoe. Zijn teamgenoot Oscar Piastri, de leider in het kampioenschap, reed de derde tijd.
10 uur geledenCHENGDU (ANP) - Tallon Griekspoor is uitgeschakeld in de tweede ronde van het ATP-toernooi van Chengdu. De beste Nederlandse tennisser verloor in drie sets van de Japanse qualifier Taro Daniel: 6-3 4-6 3-6.
13 uur geleden