Judoda Van Dijke pakt brons op EK in Montpellier
MONTPELLIER (ANP) - Judoka Sanne van Dijke heeft bij de EK judo in Montpellier in de klasse tot 70 kilogram brons veroverd. De 28-jarige Brabantse nummer 2 van de wereld klopte in een spannende strijd om het brons Elisavet Teltsidou uit Griekenland met ippon.
Van Dijke, tweevoudig Europees kampioene en winnares van zilver op de EK vorig jaar, werd eerder in de kwartfinales uitgeschakeld voor het goud door de Russische Madina Taimazova, die op neutrale basis meedoet. De Russin won met waza-ari.
Na een bye in de eerste ronde had Van Dijke daarvoor gewonnen van de Bulgaarse Lidia Brancheva en de Loriana Kuka uit Kosovo. Na de uitschakeling door Taimazova herpakte Van Dijke zich in de herkansingen en won ze van Lara Cvjetko uit Kroatië op ippon.
Van Dijke zorgde voor de eerste Nederlandse medaille. Eerder op de dag werden Frank de Wit en Kim Polling al vroeg uitgeschakeld. Joanne van Lieshout verloor in de herkansingen.
Meer uit Sport
PREDAZZO (ANP/DPA) - De Duitse skibond is woedend over het afbreken van de derde en laatste ronde van het schansspringen voor landenteams op de Winterspelen van Milaan en Cortina. De organisatie besloot maandagavond de wedstrijd na enkele vertragingen af te breken door hevige sneeuwval. Er moesten toen nog drie skispringers van de schans. Het resultaat van de eerste twee ronden bepaalde de einduitslag.
12 minuten geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - De Chinese freestyleskiester Eileen Gu heeft bij de Olympische Spelen genoegen moeten nemen met de zilveren medaille op het onderdeel big air. Megan Oldham veroverde goud namens Canada, de Italiaanse Flora Tabanelli pakte brons. De finale in Livigno werd met meer dan een uur uitgesteld vanwege zware sneeuwval.
10 uur geledenBORMIO (ANP) - Skiër Atle Lie McGrath vluchtte het bos in na zijn mislukte optreden op de slalom bij de Winterspelen. De Noor was de snelste in de eerste run en had zicht op goud, maar hij botste in de tweede manche tegen een poortje en viel uit.
13 uur geledenMILAAN (ANP) - Xandra Velzeboer heeft in aanloop naar de olympische 1000 meter veel gehad aan de gouden medaille van ploeggenoot Jens van 't Wout op de 1500 meter. "Twee keer goud. Het kan gewoon, dacht ik toen ik hem dat zag doen", sprak Velzeboer, die vorige week op de 500 meter al goud won. Van 't Wout schreef naast de 1500 meter de 1000 meter op zijn naam, waardoor de Nederlandse shorttrackploeg deze Spelen op een recordaantal van vier olympische titels staat.
17 uur geledenMILAAN (ANP) - De shorttrackers vinden het "super" dat ze na twaalf jaar weer in de olympische finale van de aflossing staan. "Op die relay bij de mannen heerste toch een beetje een vloek, zeker voor mij, omdat ik als enige hier onderdeel was van die twaalf jaar", zei Itzhak de Laat nadat het team zich had gekwalificeerd.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - De Amerikaanse kunstrijder Ilia Malinin zal nog een keer te zien zijn op de Winterspelen in Milaan. Hij doet mee aan de traditionele afsluitende demonstratie op 21 februari. Normaal gesproken treden alleen de medaillewinnaars daar op, maar voor de gevallen superster wordt een uitzondering gemaakt.
18 uur geledenBORMIO (ANP) - De Zwitserse alpineskiër Loïc Meillard heeft de gouden medaille gewonnen op de slalom. Het zilver ging naar Fabio Gstrein uit Oostenrijk en het brons was voor de Noor Henrik Kristoffersen. Het is het vierde goud voor de Zwitserse alpineskiërs op de Winterspelen van Milaan en Cortina.
18 uur geleden