Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judocoach Arens: blij dat we weer konden stoeien

Judocoach Arens: blij dat we weer konden stoeien

ARNHEM (ANP) - Voor het eerst in maanden hebben de judoka's van TeamNL woensdag in de Ruskahal op Papendal weer een echte training kunnen afwerken. "Ik ben blij dat we weer even hebben kunnen stoeien", zegt Maarten Arens, de bondscoach. "Ja, ik ben opgelucht en ongelooflijk blij. We hebben plezier gemaakt met z'n allen. Dat is nu het belangrijkste."

Als gevolg van de coronacrisis hadden ze maandenlang thuis moeten oefenen. Een tegenstander vasthouden, cruciaal bij het judo, was voor het eerst weer eens mogelijk. Dat terwijl de internationale concurrentie soms al weer langere tijd bezig was. "We hebben ongetwijfeld wat achterstand opgelopen", zegt Arens. "Dit is niet het moment ons daar zorgen om te maken. Ik denk niet dat er voor oktober/november wedstrijden zijn. We hebben nog wel even de tijd."

Alles mocht in beginsel, in corona-opzicht dan. Arens: "Vooraf hebben we iedereen laten testen en iedereen was negatief. We blijven niet afgezonderd op Papendal, 's avonds gaat iedereen naar huis. Na drie maanden niet echt hebben kunnen trainen is uiteraard niet iedereen topfit. Dat lijkt me niet zo verrassend. Maar eerlijk gezegd viel het me helemaal niet tegen hoe het ging. Het was een hele mooie dag."

Opluchting

Wereldkampioen Noel van 't End was eveneens opgelucht dat hij eindelijk weer een tegenstander vast kon pakken. Het leverde hem wel weer kapotte vingers en tenen op, maar dat maakte hem niet uit. "Judo is actie en reactie, en een pop daar zit weinig actie in." blikt hij terug op de afgelopen periode, waarin sparren gebeurde met een pop. "Zo fijn om weer lekker te kunnen judoën!"

Ook lichtgewicht Tornike Tsjakadoea is tevreden. "Heerlijk. Eigenlijk ging het veel beter dan verwacht. Nu is het tijd om weer wedstrijdfit te worden."

Meer uit Sport

Paraskiër Kampschreur wint super-G, eerste goud voor Nederland

CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Zitskiër Jeroen Kampschreur is paralympisch kampioen geworden op de super-G. Het is de eerste gouden medaille voor Nederland op de Paralympische Winterspelen van Milaan en Cortina.

1 uur geleden
Verstappen gaat midden in F1-seizoen racen op Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen gaat in mei deelnemen aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Dat doet de coureur van Red Bull in een Mercedes, de fabrikant die in de Formule 1 een van zijn concurrenten is. Zijn deelname aan de race in Duitsland wordt volgens een persbericht gesteund door zijn vaste sponsor Red Bull, wat ook te zien is aan het uiterlijk van de auto waarmee hij gaat deelnemen.

5 uur geleden
Voorbeeld Bogaerts kijkt al uit naar de volgende Baseball Classic

MIAMI (ANP) - Xander Bogaerts wil ook aan de volgende editie van de World Baseball Classic (WBC) deelnemen. "Ik zie dat we zoveel talent hebben" , zegt de 33-jarige aanvoerder van de honkballers van het Nederlands Koninkrijksteam. "Ik wil ze helpen."

5 uur geleden
Bondscoach Jones wil WBC waardig afsluiten met honkballers

MIAMI (ANP) - Voor bondscoach Andruw Jones van de Nederlandse honkballers telde alleen de eindzege van de World Baseball Classic. Maar na de zware nederlaag tegen de Dominicaanse Republiek (12-1) kan het bijna niet anders dan dat het officieuze WK voor Oranje na de laatste groepswedstrijd van dinsdag tegen Israël voorbij is. "Dat lijkt er wel op", erkende hij. "We gaan toch een plan maken om dat duel te winnen. En dan zien we wel. We willen het toernooi sowieso goed afsluiten."

18 uur geleden
Honkballers bijna uitgeschakeld na zware nederlaag op WBC: 12-1

MIAMI (ANP) - De honkballers van het Nederlandse Koninkrijksteam hebben niet kunnen stunten tegen de Dominicaanse Republiek op de World Baseball Classic (WBC). De ploeg van bondscoach Andruw Jones verloor in een met zo'n 35.000 toeschouwers bijna uitverkocht stadion van Miami Marlins in zeven innings kansloos van een van de kandidaten voor de eindzege van het officieuze WK: 12-1. Oranje is daardoor nagenoeg kansloos voor een plek in de kwartfinale.

18 uur geleden
Cricketers India veroveren voor de derde keer wereldtitel T20

AHMEDABAD (ANP) - De cricketers van India hebben voor de derde keer het WK T20 gewonnen. Het gastland was in de finale in Ahmedabad te sterk voor Nieuw-Zeeland. India maakte in de eerste inning 255 runs voor het verlies van 5 wickets. Nieuw-Zeeland kwam niet verder dan 159 runs.

19 uur geleden
Noorse schaatser Eitrem verovert wereldtitel allround

HEERENVEEN (ANP) - Sander Eitrem is voor het eerst in zijn carrière wereldkampioen allround geworden. De 24-jarige Noorse schaatser hield met de winst op de 10 kilometer Jordan Stolz van zijn tweede wereldtitel allround af. Chris Huizinga eindigde als beste Nederlander op de zevende plaats. Stijn van de Bunt sloot zijn eerste WK allround af als achtste.

21 uur geleden