Judobond ziet budget als positief signaal na mislukte Spelen
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse judobond heeft bij de toewijzing van de topsportbudgetten minder geld gekregen van NOC*NSF. De bond is desondanks verheugd dat het met de toegewezen 1,615 miljoen euro "een solide financiële basis kan bieden aan het topsportplan in ontwikkeling."
Judo lijkt met de toekenning van het budget, 11 procent minder dan in de vorige olympische cyclus, niet volledig afgerekend te worden op een voor het eerst sinds 1984 individueel medailleloze Olympische Spelen. De toekenning is wel lager dan de door de bond ingediende aanvraag.
Judo Bond Nederland (JBN) ziet het desondanks als een positief signaal en als een vertrouwen van de sportkoepel in de potentie van de judosport en haar sporters. "Met dit signaal van NOC*NSF is een startschot gegeven voor de vernieuwingen binnen de judosport in Nederland, waarbij de juiste keuzes en de juiste focus het uitgesproken vertrouwen waar zullen maken", zegt interim-directeur topsport Anthonie Wurth. De bond is ervan overtuigd dat judo kan bijdragen aan de ambitie van Nederland om in 2028 een plek in de top 10 van de medailleranglijst te behalen.
Wurth zegt dat het kleinere budget de JBN dwingt om kritisch te kijken naar alle uitgaven. "Een gedegen strategie en plan gaan de basis vormen voor onze aanpak. We zijn vastberaden om zowel topsportprestaties te realiseren als de verbinding met de clubs en talentpartners te versterken."
Meer uit Sport
LUBLIN (ANP) - Zwemmer Caspar Corbeau heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in Lublin in Polen de titel gewonnen op de 100 meter schoolslag. De 24-jarige Amerikaans-Nederlandse zwemmer zette een tijd neer van 55,85 seconden. De Turk Emre Sakci werd tweede in 56,22 en het brons ging naar de Oostenrijker Luka Mladenovic: 56,27. Koen de Groot kwam niet verder dan de zesde tijd (56,58).
3 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen heeft vrijwel zeker de winst nodig in de slotrace van Abu Dhabi om voor de vijfde keer in zijn carrière wereldkampioen te worden. De Nederlander moet dan hopen dat Lando Norris vierde of lager eindigt. In dat geval komt de coureur van Red Bull uit op 421 punten, exact 1 punt meer dan de coureur van McLaren.
6 uur geledenABU DHABI (ANP) - McLaren kiest ervoor om ook in de slotrace van de Formule 1 geen teamorders te geven. Teambaas Andrea Stella laat weten dat Lando Norris en Oscar Piastri ook in de Grote Prijs van Abu Dhabi vrij mogen racen. Beide coureurs maken nog aanspraak op de wereldtitel.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - De Nederlandse politie waarschuwt via X voor handel in valse tickets voor de GP van Abu Dhabi. De Nederlander Max Verstappen kan daar voor de vijfde keer in zijn loopbaan wereldkampioen worden. Dan moet hij wel een achterstand van 12 punten op Lando Norris goedmaken. "Let op: er worden valse tickets aangeboden, onder andere via onbetrouwbare webwinkels. Koop alleen via officiële kanalen. Voorkom oplichting!", zo luidt de boodschap van de politie aan de racefans op zoek naar toegangsbewijzen.
7 uur geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris kijkt "vol enthousiasme" uit naar de laatste race van het Formule 1-seizoen waarin hij zondag in Abu Dhabi mogelijk wereldkampioen kan worden. "Vorig jaar moesten we voor het constructeurskampioenschap gaan, en dit jaar gaan we als kampioen daarvan de strijd aan, met nóg een belangrijk kampioenschap om te winnen", zegt Norris in een persbericht van McLaren.
7 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - De ceremonie voor het overhandigen van de olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo aan de Italiaanse delegatie vindt donderdag in een verkorte versie plaats. Dat heeft het Griekse Olympisch Comité (HOC) donderdag bekendgemaakt.
8 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben de derde en laatste groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. Oranje was in een goed gevulde handbalarena in Ahoy Rotterdam na een prima tweede helft met 34-22 te sterk voor Oostenrijk. Door de overwinning heeft Nederland de groepsfase met het maximale aantal punten als groepswinnaar afgesloten.
22 uur geleden