Judobond ziet budget als positief signaal na mislukte Spelen
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse judobond heeft bij de toewijzing van de topsportbudgetten minder geld gekregen van NOC*NSF. De bond is desondanks verheugd dat het met de toegewezen 1,615 miljoen euro "een solide financiële basis kan bieden aan het topsportplan in ontwikkeling."
Judo lijkt met de toekenning van het budget, 11 procent minder dan in de vorige olympische cyclus, niet volledig afgerekend te worden op een voor het eerst sinds 1984 individueel medailleloze Olympische Spelen. De toekenning is wel lager dan de door de bond ingediende aanvraag.
Judo Bond Nederland (JBN) ziet het desondanks als een positief signaal en als een vertrouwen van de sportkoepel in de potentie van de judosport en haar sporters. "Met dit signaal van NOC*NSF is een startschot gegeven voor de vernieuwingen binnen de judosport in Nederland, waarbij de juiste keuzes en de juiste focus het uitgesproken vertrouwen waar zullen maken", zegt interim-directeur topsport Anthonie Wurth. De bond is ervan overtuigd dat judo kan bijdragen aan de ambitie van Nederland om in 2028 een plek in de top 10 van de medailleranglijst te behalen.
Wurth zegt dat het kleinere budget de JBN dwingt om kritisch te kijken naar alle uitgaven. "Een gedegen strategie en plan gaan de basis vormen voor onze aanpak. We zijn vastberaden om zowel topsportprestaties te realiseren als de verbinding met de clubs en talentpartners te versterken."
Meer uit Sport
SESTRIERE (ANP) - Demi Vollering (FDJ United - SUEZ) heeft de achtste etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Nederlandse nummer 2 van het algemeen klassement was de sterkste in een sprint bergop tussen de top 4 van het klassement. Isabella Holmgren uit Canada werd tweede op 3 seconden, net voor de Duitse Antonia Niedermaier. Klassementsleider Anna van der Breggen werd vierde op 5 seconden en behoudt de roze leiderstrui met nog één etappe te gaan.
3 minuten geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten overweegt na een slechte derde ronde op het KLM Open zijn caddie nog tijdens het toernooi te vervangen. De tweevoudig winnaar zakte op The International in Badhoevedorp ver weg in het klassement na een ronde van 75 slagen (4 boven het baangemiddelde).
16 minuten geledenMONACO (ANP) - Max Verstappen heeft bij de derde vrije training van de Grote Prijs van Monaco de vijfde tijd neergezet. Op het stratencircuit aan de Middellandse Zee was hij in zijn Red Bull 0,942 seconde langzamer dan Kimi Antonelli, die de snelste tijd noteerde. De Italiaanse leider in de WK-stand klokte met zijn Mercedes 1.12,720. De tweede en derde tijd waren voor de Ferrari's van Charles Leclerc en Lewis Hamilton.
1 uur geledenPARIJS (ANP) - Rolstoeltennisster Diede de Groot heeft voor de zesde keer Roland Garros gewonnen. De 29-jarige Nederlandse versloeg in de finale de Française Ksenia Chasteau met duidelijk verschil: 6-1 6-0. De partij duurde slechts 48 minuten.
3 uur geledenSAN ANTONIO (ANP) - De basketballers van de New York Knicks hebben ook de tweede wedstrijd in de finale van de NBA gewonnen. Het team van coach Mike Brown was opnieuw te sterk voor de San Antonio Spurs: 104-105. Bij rust leidden de Knicks met iets groter verschil (52-56).
7 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Joost Luiten is na een mindere tweede ronde weggezakt op de KLM Open. De 40-jarige Bleiswijker ging vrijdag rond in 72 slagen op The International in Badhoevedorp, één slag boven het baangemiddelde. Daarmee staat hij voorlopig gedeeld 43e, al kon niet iedereen de tweede ronde vrijdag afmaken. Die wordt daardoor zaterdagochtend voltooid.
18 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Italiaan Matteo Arnaldi heeft zich afgemeld voor zijn halve finale op Roland Garros van vrijdagavond tegen landgenoot Flavio Cobolli. De 25-jarige tennisser, die als mondiale nummer 104 aan het toernooi begon, heeft last van een virus en heeft zich op het laatste moment teruggetrokken. Daardoor speelt Cobolli zondag de finale tegen de Duitser Alexander Zverev.
21 uur geleden