Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judobond ziet budget als positief signaal na mislukte Spelen

Judobond ziet budget als positief signaal na mislukte Spelen

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse judobond heeft bij de toewijzing van de topsportbudgetten minder geld gekregen van NOC*NSF. De bond is desondanks verheugd dat het met de toegewezen 1,615 miljoen euro "een solide financiële basis kan bieden aan het topsportplan in ontwikkeling."

Judo lijkt met de toekenning van het budget, 11 procent minder dan in de vorige olympische cyclus, niet volledig afgerekend te worden op een voor het eerst sinds 1984 individueel medailleloze Olympische Spelen. De toekenning is wel lager dan de door de bond ingediende aanvraag.

Judo Bond Nederland (JBN) ziet het desondanks als een positief signaal en als een vertrouwen van de sportkoepel in de potentie van de judosport en haar sporters. "Met dit signaal van NOC*NSF is een startschot gegeven voor de vernieuwingen binnen de judosport in Nederland, waarbij de juiste keuzes en de juiste focus het uitgesproken vertrouwen waar zullen maken", zegt interim-directeur topsport Anthonie Wurth. De bond is ervan overtuigd dat judo kan bijdragen aan de ambitie van Nederland om in 2028 een plek in de top 10 van de medailleranglijst te behalen.

Wurth zegt dat het kleinere budget de JBN dwingt om kritisch te kijken naar alle uitgaven. "Een gedegen strategie en plan gaan de basis vormen voor onze aanpak. We zijn vastberaden om zowel topsportprestaties te realiseren als de verbinding met de clubs en talentpartners te versterken."

Meer uit Sport

Sinner moeizaam naar derde ronde masterstoernooi Madrid

MADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.

1 uur geleden
Alcaraz kan door polsblessure titel Roland Garros niet verdedigen

MADRID (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft zich afgemeld voor Roland Garros. De winnaar van de laatste twee edities van het grandslamtoernooi in Parijs kan niet meedoen vanwege de polsblessure die hem al een tijdje kwelt.

2 uur geleden
EK atletiek van 2028 in Poolse Chorzow

CHORZOW (ANP) - Het EK atletiek wordt in 2028 georganiseerd in de Poolse regio Silezië. Dat maakte de Europese atletiekbond bekend. Het toernooi vindt plaats in het Slaski Stadion in de stad Chorzow.

8 uur geleden
Griekspoor boekt eerste gravelzege van het seizoen in Madrid

MADRID (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zijn eerste gravelzege van het seizoen geboekt. De beste tennisser van Nederland won in de tweede ronde van het masterstoernooi van Madrid met 6-3 6-4 van Damir Dzumhur uit Bosnië en Herzegovina. Hij had een bye in de eerste ronde.

8 uur geleden
Olympisch kampioene Van Rouwendaal aan de slag bij zwembond

NIEUWEGEIN (ANP) - Oud-zwemster Sharon van Rouwendaal gaat aan de slag bij zwembond KNZB. De tweevoudig olympisch kampioene zal in samenwerking met bondscoach Marcel Wouda "een belangrijke bijdrage leveren aan de verdere ontwikkeling van de lange afstanden binnen het Nederlandse topzwemmen", meldde de KNZB.

12 uur geleden
Meer dan 4 miljoen tickets verkocht voor Spelen van 2028 in LA

LOS ANGELES (ANP) - Voor de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles zijn tijdens de eerste verkoopronde meer dan 4 miljoen tickets verkocht. Dat maakten de organisatoren donderdag bekend.

1 dag geleden
Klaver loopt 400 meter op FBK Games in Hengelo

HENGELO (ANP) - Lieke Klaver komt op de FBK Games op 21 juni in actie op de 400 meter. De organisatie van de atletiekmeeting in Hengelo meldt de deelname van de 27-jarige atlete op "haar eigen" afstand in de 45e editie van de FBK Games.

1 dag geleden