Judobond ziet budget als positief signaal na mislukte Spelen
NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse judobond heeft bij de toewijzing van de topsportbudgetten minder geld gekregen van NOC*NSF. De bond is desondanks verheugd dat het met de toegewezen 1,615 miljoen euro "een solide financiƫle basis kan bieden aan het topsportplan in ontwikkeling."
Judo lijkt met de toekenning van het budget, 11 procent minder dan in de vorige olympische cyclus, niet volledig afgerekend te worden op een voor het eerst sinds 1984 individueel medailleloze Olympische Spelen. De toekenning is wel lager dan de door de bond ingediende aanvraag.
Judo Bond Nederland (JBN) ziet het desondanks als een positief signaal en als een vertrouwen van de sportkoepel in de potentie van de judosport en haar sporters. "Met dit signaal van NOC*NSF is een startschot gegeven voor de vernieuwingen binnen de judosport in Nederland, waarbij de juiste keuzes en de juiste focus het uitgesproken vertrouwen waar zullen maken", zegt interim-directeur topsport Anthonie Wurth. De bond is ervan overtuigd dat judo kan bijdragen aan de ambitie van Nederland om in 2028 een plek in de top 10 van de medailleranglijst te behalen.
Wurth zegt dat het kleinere budget de JBN dwingt om kritisch te kijken naar alle uitgaven. "Een gedegen strategie en plan gaan de basis vormen voor onze aanpak. We zijn vastberaden om zowel topsportprestaties te realiseren als de verbinding met de clubs en talentpartners te versterken."
Meer uit Sport
NIEUWEGEIN (ANP) - Kai van Westering sluit in ieder geval tot de Olympische Spelen in Los Angeles van 2028 aan bij de Nederlandse zwemselectie in Eindhoven. De 22-jarige Nederlands-Amerikaanse zwemmer trainde de laatste jaren in de Verenigde Staten, waar hij studeerde aan de Universiteit van Indiana. Peter Bishop wordt zijn coach.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - De basketballers van New York Knicks hebben een 2-0-voorsprong genomen in de finale van de Eastern Conference van de NBA. De ploeg uit New York won in het eigen Madison Square Garden met 109-93 van Cleveland Cavaliers.
2 uur geledenCONCORD (ANP/RTR) - NASCAR-coureur Kyle Busch is donderdag op 41-jarige leeftijd aan een ziekte overleden. De Amerikaan wordt gezien als een grootheid in de populaire autosportklasse. Hij boekte in totaal 232 overwinningen en schreef in 2015 en 2019 de NASCAR Cup Series op zijn naam.
4 uur geledenMONTREAL (ANP) - Max Verstappen ziet met de nieuwe regels voor de Formule 1 in 2027 de kans toenemen dat hij volgend jaar in de koningsklasse van de autosport actief blijft. De viervoudig wereldkampioen noemde de aanpassingen van de huidige motorreglementen een stap in de goede richting.
13 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven vecht zaterdag tegen Oleksandr Usyk om de wereldtitel in het zwaargewicht van de World Boxing Council (WBC), de meest prestigieuze boksbond van de wereld.
15 uur geledenGIZEH (ANP) - Rico Verhoeven krijgt ongeacht de uitslag van zijn wedstrijd om de wereldtitel van bond WBC tegen Oleksandr Usyk een nieuwe kans als bokser. "We houden hem erbij, of hij nu wint of verliest", beloofde Turki Al-Sheikh tijdens een persconferentie in The Grand Egyptian Museum. "Hij gaat ook vechten op andere grote evenementen. Het is een legende."
16 uur geledenNOVI LIGURE (ANP) - De Belg Alec Segaert heeft de twaalfde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De 23-jarige renner van Bahrain - Victorious plaatste op enkele kilometers van de finish in Novi Ligure een versnelling en bleef het uitgedunde peloton net voor. Zijn landgenoot Toon Aerts won na 175 kilometer de sprint om de tweede plaats, voor Guillermo Silva uit Uruguay.
18 uur geleden