Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Judobond wijst Van Dijke aan voor Spelen, Polling niet naar Tokio

Judobond wijst Van Dijke aan voor Spelen, Polling niet naar Tokio

NIEUWEGEIN (ANP) - Judoka Sanne van Dijke vertegenwoordigt Nederland komende zomer op de Olympische Spelen van Tokio in de klasse tot 70 kilogram. De 25-jarige Europees kampioene heeft van de Nederlandse judobond de voorkeur gekregen boven Kim Polling (30).

Van Dijke en Polling waren drie jaar lang in een tweestrijd verwikkeld om een olympisch ticket; Nederland mag per gewichtsklasse maar één judoka naar Tokio sturen. Een selectiecommissie nam in de afweging de medailles die tijdens de kwalificatieperiode van drie jaar zijn behaald, de resultaten tegen judoka's uit de top 10 van de wereld en de positie op de mondiale ranglijst mee.

Tijdens de Spelen van Rio de Janeiro werd Nederland vertegenwoordigd door Polling. Ze verloor in de eerste ronde van de latere kampioene, de Japanse Haruka Tachimoto.

Steenhuis

In de klasse tot 78 kilogram kreeg Guusje Steenhuis de voorkeur boven Marhinde Verkerk, bij de mannen boven 100 kilogram viel de keuze op Henk Grol. Hij rekende in een tweestrijd af met Roy Meyer, die hij eerder deze maand op de EK in Lissabon nog versloeg.

De keuze in de klasse tot 70 kilogram was de lastigste, licht Tjaart Kloosterboer als voorzitter van de selectiecommissie toe. "Zeg maar gerust ondoenlijk. Ik heb in mijn carrière vaker in een positie gezeten om keuzes te maken, maar dit was de allermoeilijkste. Natuurlijk ben je als selectiecommissie altijd verzekerd van een goede keuze als je het hebt over de nummer 3 en 4 van de wereld, maar zo voelt het niet. Het is ongelooflijk wrang voor Kim dat we haar niet mee kunnen nemen naar Tokio."

Heel klein verschil

Kloosterboer geeft aan dat het verschil heel klein was. "Als we kijken naar resultaten zitten er na het hele kwalificatietraject geen significante verschillen tussen beide dames. Uiteindelijk hebben we - mede op basis van de input van coaches - het laatste gedeelte van het traject eruit gelicht. Dat is licht in het voordeel van Sanne."

Volgens Kloosterboer gaat het in alle gewichtsklassen om uitsluitend wereldtoppers en dus medaillekandidaten. "Het zit in de ene gewichtsklasse misschien nóg dichter bij elkaar dan in de andere. Het mooiste is als een keuze op de tatami wordt beslist en niet van achter de tafel. In twee gewichtsklassen, de klasse -78 kg en +100 kg, ontstond er tijdens de laatste meetmomenten een verschil waardoor dit het geval was."

Meer uit Sport

'Versleten' Djokovic wil 'absoluut terugkomen' op Wimbledon

LONDEN (ANP/DPA) - Novak Djokovic is van plan ook volgend jaar weer op Wimbledon te spelen. "Hopelijk was dit niet mijn laatste wedstrijd op het Centre Court. Ik wil absoluut nog minstens één keer terugkomen", zei de 38-jarige Serviër na zijn uitschakeling in de halve finales door Jannik Sinner.

13 uur geleden
Visser derde in sterk bezette 100 meter horden in Monaco

MONACO (ANP) - Nadine Visser is bij de atletiekwedstrijden uit de Diamond League in Monaco op het podium geëindigd op de 100 meter horden. Ze finishte in een sterk veld als derde in 12,56 met tegenwind. De winst was voor de Jamaicaanse Megan Tapper in 12,34. De Zwitserse Ditaji Kambundji werd tweede in 12,43. Visser versloeg de Amerikaanse olympisch kampioene Masai Russell, die als vierde eindigde in 12,57.

13 uur geleden
Pogacars meesterhelper Almeida breekt rib, maar gaat door in Tour

MÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Meesterknecht João Almeida van geletruidrager Tadej Pogacar kan de Tour de France vervolgen, maar de Portugees doet dat wel met een gebroken rib en flinke schaafwonden. Dat meldt zijn team UAE Emirates op X.

14 uur geleden
Bol wint 27e Diamond League op 400 meter horden in beste jaartijd

MONACO (ANP) - Femke Bol heeft voor de 27e achtereenvolgende keer de 400 meter horden gewonnen in de Diamond League. De regerend wereldkampioene noteerde in Monaco een tijd van 51,95, de beste tijd van dit jaar in de wereld. Ze had ruime voorsprong op de Amerikaanse Dalilah Muhammad, die als tweede finishte in 52,58. De derde plaats was voor de Amerikaanse Anna Cockrell in 52,91.

15 uur geleden
Sinner verslaat Djokovic en bereikt eerste finale Wimbledon

LONDEN (ANP) - Jannik Sinner staat voor de eerste keer in zijn tenniscarrière in de finale van Wimbledon. De 23-jarige Italiaan was in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen veel te sterk voor zevenvoudig winnaar Novak Djokovic. De nummer 1 van de wereld rekende in drie sets af met de 38-jarige Serviër, die door de nederlaag zijn zevende achtereenvolgende finale op het Londense grastoernooi mist: 6-3 6-3 6-4. De partij duurde nog geen twee uur.

15 uur geleden
Pogacar zet concurrenten al op ruime achterstand

MÛR-DE-BRETAGNE (ANP) - Tadej Pogacar heeft na zeven etappes al een ruime voorsprong op zijn concurrenten. De Sloveen heeft nu een voorsprong van 54 seconden op de Belg Remco Evenepoel. De Fransman Kévin Vauquelin staat derde op 1 minuut en 11 seconden. Zijn voornaamste rivaal Jonas Vingegaard is de nummer 4 van het klassement en staat op 1.17 minuut. Mathieu van der Poel viel terug van de eerste naar de vijfde plaats met een achterstand van 1.29 minuut op Pogacar.

18 uur geleden
Titelverdediger Alcaraz naar finale Wimbledon na zege tegen Fritz

LONDEN (ANP) - Carlos Alcaraz heeft de finale van Wimbledon bereikt. De Spaanse tennisser versloeg de Amerikaan Taylor Fritz in de halve finale van het grandslamtoernooi in Londen. Titelverdediger Alcaraz had daarvoor vier sets nodig: 6-4 5-7 6-3 7-6 (6).

18 uur geleden