Judobond weert Russen en Belarussen van wedstrijden in Nederland
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judobond (JBN) sluit alle judoka's en officials uit Rusland en Belarus uit voor evenementen die het in Nederland houdt. JBN stuurt vanwege veiligheidsredenen per direct ook geen judoka's en officials naar Rusland of Belarus voor toernooien en trainingsstages. De Nederlandse judobond blijft de veiligheidssituatie in omliggende landen scherp in de gaten houden.
JBN gaat niet mee met de beslissing van de internationale federaties IJF en EJU om judoka's uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag aan toernooien te laten deelnemen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en Nederlandse sportkoepel NOC*NSF weren sporters uit Rusland en Belarus wel van sportevenementen, ook onder neutrale vlag. JBN laat de Nederlandse judoka's vrij of ze tegen een tegenstander uit Rusland of Belarus willen vechten.
"Het uitsluiten van atleten vanwege acties die hun regeringen ondernemen is iets dat we nooit hebben gewild", laat JBN weten. "Er zijn individuele judoka's uit Rusland en Belarus die evenmin het beleid van hun overheid goedkeuren en op hun eigen manier slachtoffer zijn. Wat deze situatie anders maakt, is dat nu wereldwijd regeringen, bedrijven en andere organisaties op alle gebieden sancties en maatregelen hebben opgelegd aan Rusland en Belarus. De sport kan niet achterblijven en moet zich aansluiten bij deze pogingen om deze oorlog te beëindigen en vrede te herstellen."
De internationale judo federaties IJF en EJU hebben afgelopen week de Russische president Vladimir Poetin als erelid geschorst en evenementen in Rusland geschrapt. Ook de Russische voorzitter van de EJU is teruggetreden.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP/DPA) - Het schaatspak van olympisch kampioene Jutta Leerdam is geveild voor 195.000 euro. Dat is te zien op de website van veilingaanbieder MatchWornShirt. De opbrengst gaat naar IJsvereniging Pijnacker, de jeugdclub van de kampioene op de 1000 meter in Milaan.
2 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Suzanne Schulting heeft haar leiding op de NK sprint in Heerenveen uitgebouwd met de winst op de eerste 1000 meter. De 28-jarige Schulting was eerder op zaterdag ook al de beste op de eerste 500 meter.
5 uur geledenNINOVE (ANP) - Mathieu van der Poel heeft bij zijn debuut in de Omloop Het Nieuwsblad direct overtuigend gewonnen. De oud-wereldkampioen van Alpecin-Premier Tech, die in de openingskoers van het Belgische voorjaar zijn rentree op de weg beleefde, maakte het verschil op de Muur van Geraardsbergen. In de resterende 16 kilometer soleerde de 31-jarige Nederlander onbedreigd naar de finish in Ninove.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft de eerste 500 meter van het NK sprint op haar naam geschreven. Ze kwam na 37,24 seconden over de finish in ijsstadion Thialf. Marrit Fledderus klokte de tweede tijd (37,39) en Isabel Grevelt werd derde (37,73).
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker heeft de macht gegrepen op het NK allround. Hij won de 5000 meter in 6.10,47 en gaat na twee afstanden aan de leiding in ijsstadion Thialf.
7 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor heeft zich afgemeld voor de finale van het toernooi van Dubai. De beste tennisser van Nederland heeft te veel last van een hamstringblessure. De Rus Daniil Medvedev heeft daardoor de titel gepakt.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud staat na twee afstanden aan de leiding van het NK allround. De olympisch kampioen op de massastart won de 3000 meter in ijsstadion Thialf in Heerenveen (3.56,65).
8 uur geleden