Judobond weert Russen en Belarussen van wedstrijden in Nederland
ARNHEM (ANP) - De Nederlandse judobond (JBN) sluit alle judoka's en officials uit Rusland en Belarus uit voor evenementen die het in Nederland houdt. JBN stuurt vanwege veiligheidsredenen per direct ook geen judoka's en officials naar Rusland of Belarus voor toernooien en trainingsstages. De Nederlandse judobond blijft de veiligheidssituatie in omliggende landen scherp in de gaten houden.
JBN gaat niet mee met de beslissing van de internationale federaties IJF en EJU om judoka's uit Rusland en Belarus onder neutrale vlag aan toernooien te laten deelnemen. Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) en Nederlandse sportkoepel NOC*NSF weren sporters uit Rusland en Belarus wel van sportevenementen, ook onder neutrale vlag. JBN laat de Nederlandse judoka's vrij of ze tegen een tegenstander uit Rusland of Belarus willen vechten.
"Het uitsluiten van atleten vanwege acties die hun regeringen ondernemen is iets dat we nooit hebben gewild", laat JBN weten. "Er zijn individuele judoka's uit Rusland en Belarus die evenmin het beleid van hun overheid goedkeuren en op hun eigen manier slachtoffer zijn. Wat deze situatie anders maakt, is dat nu wereldwijd regeringen, bedrijven en andere organisaties op alle gebieden sancties en maatregelen hebben opgelegd aan Rusland en Belarus. De sport kan niet achterblijven en moet zich aansluiten bij deze pogingen om deze oorlog te beëindigen en vrede te herstellen."
De internationale judo federaties IJF en EJU hebben afgelopen week de Russische president Vladimir Poetin als erelid geschorst en evenementen in Rusland geschrapt. Ook de Russische voorzitter van de EJU is teruggetreden.
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - De stem van Max Verstappen moet gehoord worden, maar de viervoudig wereldkampioen moet af en toe wel oppassen met wat hij zegt. Dat vindt Formule 1-baas Stefano Domenicali. "Hij is de beste coureur en wij moeten naar hem luisteren. Maar hij moet begrijpen dat zijn woorden zwaar wegen en mensen kunnen het verkeerd opvatten. Dat mogen we niet laten gebeuren", aldus de Italiaan in een interview met het Britse platform Autosport.
2 uur geledenLOS ANGELES (ANP) - Oud-wielrenner Taylor Phinney (35) keert terug als baanwielrenner. Dat heeft de Amerikaan bekendgemaakt op Instagram. "In geen miljoen jaar had ik dit kunnen voorspellen, maar hier zijn we dan", schrijft Phinney. Met zijn comeback wil hij zijn "olympische droom" verwezenlijken met deelname aan de Spelen van Los Angeles in 2028.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Bokser Rico Verhoeven heeft bij de traditionele staredown voorafgaand aan het aangekondigde gevecht met de ongeslagen wereldkampioen boksen Oleksandr Usyk uit Oekraïne geen krimp gegeven. De twee "onbetwiste wereldkampioenen" keken elkaar in Londen ruim twee minuten diep in de ogen, maar bewaarden de rest voor het gevecht op 23 mei tussen de piramides van het Egyptische Gizeh.
20 uur geledenSAN ISIDRO (ANP) - Het strafproces tegen het medische team van voetbalicoon Diego Maradona is dinsdag, een maand later dan gepland, heropend. In de rechtbank van San Isidro, een voorstad van de Argentijnse hoofdstad Buenos Aires, staan zeven artsen en verpleegkundigen terecht voor nalatige verzorging. Het Openbaar Ministerie beschuldigt hen van doodslag.
21 uur geledenNIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse Basketball Bond (NBB) heeft het lidmaatschap van een voormalig medewerker stopgezet. De NOS meldde eerder al dat het gaat om de voormalig bondscoach van de rolstoelbasketbalsters, Gertjan van der Linden. De NBB bevestigt dit niet. Het besluit is genomen na het afronden van verschillende onderzoeken naar aanleiding van meldingen over seksueel grensoverschrijdend gedrag, manipulatie en intimidatie.
1 dag geledenMÜNCHEN (ANP) - Tallon Griekspoor blijft op zoek naar zijn beste vorm na een blessure. De beste tennisser van Nederland verloor ook zijn eerste optreden van het toernooi in München. De Canadees Denis Shapovalov was in drie sets te sterk: 6-4 4-6 6-2.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Peres Jepchirchir doet op 26 april niet mee aan de marathon van Londen. De regerend wereldkampioene uit Kenia was twee jaar geleden de snelste in de hoofdstad van Engeland en won de olympische race over 42 kilometer en 195 meter in Tokio (2021).
1 dag geleden