Judith de Kom, dochter van Surinaamse verzetsheld, overleden
PARAMARIBO (ANP) - Judith de Kom, de dochter van de Surinaamse verzetsheld en schrijver Anton de Kom, is zondag overleden. Dat meldt de Surinaamse nieuwssite Waterkant op basis van een verklaring van haar zoon Robert. De Kom werd 93 jaar oud.
De Kom streed in haar leven voor eerherstel voor haar vader. Ook wilde zij excuses van de Nederlandse regering voor de manier waarop er met haar vader is omgegaan. Hij werd onder meer opgesloten en verbannen vanuit zijn geboorteland Suriname, omdat hij als gevaarlijk werd bestempeld. En die spijtbetuiging kreeg ze in juni 2023 op 92-jarige leeftijd van het kabinet. "We hadden dit al decennia geleden moeten doen", zei toenmalig buitenlandminister Wopke Hoekstra destijds.
Vorige maand kwam nog het boek 'Ik omhels je onafgebroken' uit, met brieven van Judith de Kom opgetekend door schrijver Ida Does.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De A12 in Den Haag is weer vrij voor verkeer na een blokkade van klimaatactivisten van Extinction Rebellion. Tientallen betogers gingen rond het middaguur de snelweg op, waardoor de rijbaan de stad uit niet meer toegankelijk was. Op last van de burgemeester heeft de politie de actievoerders er rond 14.00 uur vanaf gehaald. Inmiddels is de weg weer open, zegt een politiewoordvoerder.
14 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - De blokkade van de A12 in Den Haag door klimaatactivisten wordt op last van de burgemeester ontbonden. Dat riep de politie ter plaatse om, was te horen op een livestream van Extinction Rebellion. Kort daarna hoorden de betogers die nog op de weg zaten dat ze waren aangehouden en begon de politie ze direct weg te halen.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Enkele tientallen klimaatactivisten van Extinction Rebellion (XR) hebben de snelweg A12 geblokkeerd in Den Haag. Volgens een woordvoerster zijn ze rond het middaguur de Utrechtsebaan opgegaan en bevinden ze zich nu bij de tunnelbak. De actie was niet vooraf aangekondigd.
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Een 26-jarige Rotterdammer wordt verdacht van betrokkenheid bij meerdere steekpartijen en een poging daartoe zaterdagochtend in de Maasstad. Volgens de politie raakten twee willekeurig gekozen personen gewond. Een van hen is naar het ziekenhuis gebracht, de ander is ter plaatse behandeld aan zijn verwondingen. De verdachte zit vast.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het is volgens de ANWB zaterdag druk op de wegen in de vakantielanden, met zowel terugkerend als vertrekkend verkeer. Begin van de middag zijn de files op veel plaatsen nog eens toegenomen.
4 uur geledenAALSMEER (ANP) - Na een inbraak in een brandweerkazerne in Aalsmeer heeft de politie in de nacht van vrijdag op zaterdag vier mannen aangehouden. De verdachten gingen er in een auto vandoor, waarop de politie een korte achtervolging inzette, zegt een woordvoerder van de politie Amsterdam.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De brand bij een recyclingbedrijf aan de Doklaan in Rotterdam-Zuid is onder controle, meldt de veiligheidsregio. De brand brak vrijdagavond uit en veroorzaakte tot ver in de omgeving veel rook- en stankoverlast. Ook werden de Maastunnel en delen van wegen afgesloten. De tunnel is zaterdagochtend weer vrijgegeven.
7 uur geleden