Judith de Kom, dochter van Surinaamse verzetsheld, overleden
PARAMARIBO (ANP) - Judith de Kom, de dochter van de Surinaamse verzetsheld en schrijver Anton de Kom, is zondag overleden. Dat meldt de Surinaamse nieuwssite Waterkant op basis van een verklaring van haar zoon Robert. De Kom werd 93 jaar oud.
De Kom streed in haar leven voor eerherstel voor haar vader. Ook wilde zij excuses van de Nederlandse regering voor de manier waarop er met haar vader is omgegaan. Hij werd onder meer opgesloten en verbannen vanuit zijn geboorteland Suriname, omdat hij als gevaarlijk werd bestempeld. En die spijtbetuiging kreeg ze in juni 2023 op 92-jarige leeftijd van het kabinet. "We hadden dit al decennia geleden moeten doen", zei toenmalig buitenlandminister Wopke Hoekstra destijds.
Vorige maand kwam nog het boek 'Ik omhels je onafgebroken' uit, met brieven van Judith de Kom opgetekend door schrijver Ida Does.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De kersttoespraak van koning Willem-Alexander telt dit jaar 757 woorden, dat is 11 woorden meer dan vorig jaar. De lengte van de kersttoespraak van de koning daalde de afgelopen jaren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander zou het mooi vinden als "iedere generatie als eerste doel zou hebben om de wereld in een iets betere toestand over te dragen aan de generatie erna". Dat is niet eenvoudig, zei de koning donderdag in zijn jaarlijkse kersttoespraak.
1 uur geledenZAANDAM (ANP) - In een woning aan de Westzijde in Zaandam heeft een zeer grote brand gewoed. Het ging om een kraakpand, aldus een woordvoerder van de veiligheidsregio. Rond 12.15 uur meldde de brandweer dat de brand uit is.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - In Artis is op kerstavond een olifantje geboren. Het kalf, een bul, stond al binnen enkele minuten op vier poten en dronk al snel bij moeder. In de Amsterdamse dierentuin leven nu vijf Aziatische olifanten: matriarch van de kudde Thong Thai en haar vier nakomelingen.
3 uur geledenWAGENINGEN (ANP) - De hazelaars staan dit jaar eerder in bloei dan ooit. Dat kan leiden tot hooikoortsklachten, meldt Nature Today. "Niet eerder stonden hazelaars zo vroeg zo uitgebreid te bloeien als dit jaar. En niet eerder telde het LUMC zoveel hazelaarpollen in december als dit jaar."
3 uur geledenMAASDIJK (ANP) - Een automobilist is om het leven gekomen door een ongeval in Maasdijk, waarbij zijn auto in brand vloog. Het ongeluk gebeurde rond 4.30 uur op de Coldenhovelaan in de Zuid-Hollandse plaats, meldt de politie op X.
4 uur geledenDEN HAAG (ANP) - In meerdere plaatsen in het land kunnen mensen de schaatsen onderbinden. Zo hebben in De Lier (Zuid-Holland) en in Zeist (Utrecht) de vorst en het werk van vrijwilligers ervoor gezorgd dat schaatsers vanaf 8.30 uur over de baan kunnen rijden.
5 uur geleden