Judith de Kom, dochter van Surinaamse verzetsheld, overleden
PARAMARIBO (ANP) - Judith de Kom, de dochter van de Surinaamse verzetsheld en schrijver Anton de Kom, is zondag overleden. Dat meldt de Surinaamse nieuwssite Waterkant op basis van een verklaring van haar zoon Robert. De Kom werd 93 jaar oud.
De Kom streed in haar leven voor eerherstel voor haar vader. Ook wilde zij excuses van de Nederlandse regering voor de manier waarop er met haar vader is omgegaan. Hij werd onder meer opgesloten en verbannen vanuit zijn geboorteland Suriname, omdat hij als gevaarlijk werd bestempeld. En die spijtbetuiging kreeg ze in juni 2023 op 92-jarige leeftijd van het kabinet. "We hadden dit al decennia geleden moeten doen", zei toenmalig buitenlandminister Wopke Hoekstra destijds.
Vorige maand kwam nog het boek 'Ik omhels je onafgebroken' uit, met brieven van Judith de Kom opgetekend door schrijver Ida Does.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Ook zaterdag vinden in en nabij Overasselt door de politie zoekacties plaats. Waar precies naar gezocht wordt, is niet bekendgemaakt. De politie laat weten dat ze zichtbaar in de buurt aanwezig is.
37 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - De regio Rotterdam moet de komende jaren rekening houden met "ongekende verkeersopstoppingen" door onderhoud en vervanging van verouderde infrastructuur. Rijkswaterstaat en Metropoolregio Rotterdam Den Haag spreken van de "grootste onderhoudsopgave ooit". Ze verwachten dat als er niet wordt meegedacht vanuit de werkgevers, het verkeer volledig vast komt te staan.
48 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De inzamelingsactie voor de beveiliger die in Overasselt is doodgeschoten, heeft 20.000 euro opgehaald. Het streefbedrag is in de nacht van vrijdag op zaterdag verhoogd naar 22.000 euro.
1 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Een van de twee agenten die eerder deze week gewond raakten bij de schietpartij in Overasselt heeft het ziekenhuis verlaten en herstelt momenteel thuis van de verwondingen. De andere agent ligt nog in het ziekenhuis, maar is wel van de intensive care af. Dat zei Sara Cremers, hoofd operatiën van de politie Oost-Nederland in de talkshow Renze. Hoe zijn herstel verder zal gaan, is volgens haar onzeker.
11 uur geledenMAASTRICHT (ANP) - De aanhoudend slechte financiële situatie van het vliegveld Maastricht Aachen Airport (MAA) leidde vrijdagavond in de Limburgse provinciale politiek tot flinke irritatie tussen gedeputeerde Stephan Satijn (economie) en de Partij voor de Dieren (PvdD). In de provincie bestaan grote zorgen over de miljoenenverliezen van de luchthaven, waarvan de provincie met 60 procent de grootste aandeelhouder is.
12 uur geledenZWAAG (ANP) - De persoon die zwaargewond raakte bij een bedrijfsongeval in Zwaag, is overleden. Het gaat om een 40-jarige man uit de Noord-Hollandse plaats, meldt de politie vrijdagavond. Eerder overleed al een andere medewerker van het coatingbedrijf.
12 uur geledenOVERASSELT (ANP) - Tijdens de inloopbijeenkomst in het Verenigingsgebouw in Overasselt hebben vrijdagavond "hele goede gesprekken" plaatsgevonden. Dat zei burgemeester Joerie Minses na afloop in een korte reactie aan de pers. Op vragen over kritiek van bewoners en op de zorgen die bij hen leven, wilde de burgemeester niet ingaan.
13 uur geleden