Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jubobond gaat teleurstellend verlopen Spelen grondig evalueren

Jubobond gaat teleurstellend verlopen Spelen grondig evalueren

NIEUWEGEIN (ANP) - De Nederlandse judobond (JBN) komt met een grondige evaluatie naar aanleiding van de teleurstellend verlopen Olympische Spelen in Parijs. Algemeen directeur Rob Geleijnse wil echter geen overhaaste conclusies trekken.

De Nederlandse judoka's sloten het olympische toernooi af zonder medailles. De judoploeg won voor het laatst geen enkele plak op de Spelen van 1984 in Los Angeles. "De judoresultaten zijn ver verwijderd gebleven van onze doelstellingen en ambities. Dat is te betreuren en vraagt om grondige evaluatie. Die zal de bond dan ook zeker laten uitvoeren, in samenspraak met alle betrokkenen", schrijft Geleijnse op de website van de judobond.

De directeur snapt dat voor velen de verleiding groot is om direct verklaringen te zoeken en oorzaken aan te wijzen. "Er zijn twee redenen waarom wij daar niet in meegaan", schrijft hij. "Ten eerste is het van belang om niet vanuit emotie overhaast oorzaken en schuldigen aan te wijzen. Effectiever is het ons inziens om tijd te maken - ná de Spelen - voor een grondig zelfonderzoek waarbij alles op tafel komt. Ten tweede is het niet meer dan fatsoenlijk om nu, hier in Parijs, bewust de ruimte te laten aan de successen van anderen."

Geleijnse kondigt aan dat naast de tegenvallende prestaties op de Spelen het integrale programma geëvalueerd wordt. De bond roept daar waar nodig expertise van buitenaf voor in. "Judo is een sport van vallen en opstaan. Wij zullen blijven handelen en communiceren vanuit kernwaarden van het judo: respect, vriendschap, moed, samenwerking en oprechtheid."

Meer uit Sport

Ferrari-baas: Hamilton is gefrustreerd maar niet gedemotiveerd

MARANELLO (ANP/RTR) - Ferrari-teambaas Fred Vasseur maakt zich geen zorgen om Lewis Hamilton. De Britse Formule 1-coureur noemde zich afgelopen week tijdens de Grote Prijs van Hongarije "absoluut nutteloos". Ook suggereerde Hamilton dat Ferrari "waarschijnlijk van coureur moet wisselen".

7 uur geleden
Kooij sprint naar zege in openingsetappe Ronde van Polen

LEGNICA (ANP/BELGA) - Wielrenner Olav Kooij heeft de eerste etappe in de Ronde van Polen gewonnen. De 23-jarige Nederlander van Visma-Lease a Bike was in de rit over bijna 200 kilometer van Wroclaw naar Legnica de snelste in de massasprint. De Fransman Paul Magnier finishte als tweede en de Australiër Jensen Plowright als derde.

9 uur geleden
Tennistoernooi in Montreal verliest met Swiatek weer een topper

MONTREAL (ANP) - Iga Swiatek is verrassend uitgeschakeld in de achtste finales op het masterstoernooi van Montreal. De winnares van Wimbledon verloor van de als zestiende geplaatste Clara Tauson uit Denemarken: 7-6 (1) 6-3.

14 uur geleden
Vollering vindt tweede plek hoogst haalbare na valpartij

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - Oud-winnares Demi Vollering vindt haar tweede plek in de Tour de France Femmes het hoogst haalbare na haar eerdere valpartij. "Ik kwam hier voor etappezeges en de gele trui en dat is allemaal niet gelukt. Dat is jammer, maar na die valpartij in de derde etappe wist ik niet of ik nog door kon", zei een geëmotioneerde Vollering tegen Eurosport.

1 dag geleden
Ferrand-Prévot wint Tour Femmes in stijl, Vollering tweede

CHATEL PORTES DU SOLEIL (ANP) - De Française Pauline Ferrand-Prévot heeft de Tour de France Femmes in stijl gewonnen door ook de slotrit op haar naam te schrijven. Demi Vollering verzekerde zich net als vorig jaar van de tweede plek in het klassement door de Australische Sarah Gigante te passeren, die in de afsluitende bergrit niet mee kon met de groep favorieten.

1 dag geleden
Motorcrosser Herlings achtste bij rentree in België

LOMMEL (ANP) - Motorcrosser Jeffrey Herlings is bij zijn rentree na een sleutelbeenbreuk als achtste geëindigd in de Grote Prijs van België. De vijfvoudig wereldkampioen in de MXGP werd zowel in de eerste als tweede manche achtste. Lucas Coenen won de grand prix in Lommel voor eigen publiek door de tweede manche te winnen, na zijn tweede plaats in de eerste race.

1 dag geleden
Klaver houdt Bol op 200 meter af van eerste nationale titel

HENGELO (ANP) - Femke Bol heeft ook dit jaar op de 200 meter in Hengelo niet haar eerste nationale titel outdoor gewonnen. Lieke Klaver was net iets sneller (22,82 om 22,84). Marije van Hunenstijn werd derde in 23,20.

1 dag geleden