Jubileumtreffer voelt als opluchting voor Mbappé
MONTPELLIER (ANP) - Kylian Mbappé is pas 21 jaar, maar de Franse aanvaller heeft nu al honderd doelpunten gemaakt voor Paris Saint-Germain. Als invaller in de gewonnen uitwedstrijd tegen Montpellier (1-3) maakte hij zijn 'jubileumtreffer'. "Ik wachtte hier al een paar wedstrijden op, het is een soort opluchting", zei Mbappé.
De topclub uit Parijs haalde Mbappé in 2017 weg bij AS Monaco, waar de tiener een spectaculaire doorbraak beleefde. De razendsnelle aanvaller veroverde sindsdien met PSG bijna alle prijzen die er te winnen zijn in Frankrijk.
Na amper 3,5 jaar in dienst van PSG staat de teller nu op honderd goals. "Toen ik hier tekende, had ik nooit gedacht dat ik zoveel doelpunten zou maken", aldus Mbappé. "Ik zei toen alleen dat ik een betere voetballer wilde worden. Ik zit hier nu 3,5 jaar en heb veel meegemaakt." Op de topscorerslijst aller tijden bij PSG staat Mbappé op de vierde plaats. Hij heeft alleen Edinson Cavani (200 doelpunten), Zlatan Ibrahimovic (156) en Pauleta (109) voor zich staan.
Meer uit Voetbal
FOXBOROUGH (ANP/RTR) - Het is nog onzeker of Frankrijk donderdag een beroep kan doen op Aurélien Tchouaméni voor de wedstrijd in de kwartfinales van het WK voetbal tegen Marokko. De middenvelder kwam tijdens het laatste duel met Paraguay (1-0-zege) niet in actie door een spierblessure.
1 uur geledenKANSAS CITY (ANP) - De Engelse middenvelder Jordan Henderson is geopereerd aan de armblessure die hij heeft opgelopen na de gewonnen wedstrijd tegen Mexico in de achtste finales van het WK voetbal (3-2). Dat maakte de oud-Ajacied bekend op Instagram.
2 uur geledenLONDEN (ANP) - Voetbalster Alèxia Putellas gaat na haar vertrek bij FC Barcelona spelen voor London City Lionesses. De Engelse club voor alleen vrouwen heeft de komst van de tweevoudig winnares van de Gouden Bal woensdagmiddag wereldkundig gemaakt. De 32-jarige Putellas maakte in mei al haar vertrek bij Barcelona bekend.
2 uur geledenZAGREB (ANP) - Zlatko Dalić stopt na negen jaar als bondscoach van Kroatië. De 59-jarige trainer leidde de nationale voetbalploeg van het land naar een tweede plaats op het WK van 2018 en een derde plaats op het WK van 2022, maar werd deze editie in de zestiende finales uitgeschakeld door Portugal (2-1).
5 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - Het Europese voetbal heeft in seizoen 2024/2025 voor het eerst meer dan 40 miljard euro omgezet, maar de groei vlakt af. Dat stelt accountantskantoor Deloitte in zijn jaarlijkse financieel voetbaloverzicht.
7 uur geledenDEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zich opnieuw versterkt met een Scandinavische speler. De 21-jarige Noorse spits Erik Flataker komt over van het Zweedse AIK. Hij heeft getekend voor vier jaar.
7 uur geledenENSCHEDE (ANP) - FC Twente-aanvalster Sophie Proost maakt de overstap naar Bayern München. Bij de Duitse kampioen heeft de 19-jarige jeugdinternational getekend voor drie seizoenen.
7 uur geleden