Jubileumtreffer voelt als opluchting voor Mbappé
MONTPELLIER (ANP) - Kylian Mbappé is pas 21 jaar, maar de Franse aanvaller heeft nu al honderd doelpunten gemaakt voor Paris Saint-Germain. Als invaller in de gewonnen uitwedstrijd tegen Montpellier (1-3) maakte hij zijn 'jubileumtreffer'. "Ik wachtte hier al een paar wedstrijden op, het is een soort opluchting", zei Mbappé.
De topclub uit Parijs haalde Mbappé in 2017 weg bij AS Monaco, waar de tiener een spectaculaire doorbraak beleefde. De razendsnelle aanvaller veroverde sindsdien met PSG bijna alle prijzen die er te winnen zijn in Frankrijk.
Na amper 3,5 jaar in dienst van PSG staat de teller nu op honderd goals. "Toen ik hier tekende, had ik nooit gedacht dat ik zoveel doelpunten zou maken", aldus Mbappé. "Ik zei toen alleen dat ik een betere voetballer wilde worden. Ik zit hier nu 3,5 jaar en heb veel meegemaakt." Op de topscorerslijst aller tijden bij PSG staat Mbappé op de vierde plaats. Hij heeft alleen Edinson Cavani (200 doelpunten), Zlatan Ibrahimovic (156) en Pauleta (109) voor zich staan.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Alireza Jahanbakhsh speelt dit seizoen voor Excelsior in de Eredivisie. De rechtsbuiten was transfervrij na zijn vertrek bij de Belgische club Dender. Hij kwam met Iran uit op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico.
47 minuten geledenZWOLLE (ANP) - Sherel Floranus is akkoord met het schikkingsvoorstel van de aanklager betaald voetbal na zijn rode kaart in het verloren thuisduel van zondag met Ajax (0-2). De linksback is drie duels geschorst, waarvan één voorwaardelijk.
1 uur geledenLOMMEL (ANP) - Mattijs Manders heeft na twee jaar afscheid genomen van Lommel. Onder leiding van de Nederlandse directeur promoveerde de voetbalclub afgelopen seizoen naar het hoogste niveau in België.
1 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - NEC-verdediger Bram Nuytinck is fit genoeg om dinsdag in Nijmegen tegen Olympiakos in actie te kunnen komen. NEC-trainer Dick Schreuder heeft een dag voor de return in de derde voorronde van de Champions League bekendgemaakt dat Nuytinck bij de selectie zit. De heenwedstrijd in Griekenland eindigde vorige week in een 0-0 gelijkspel.
4 uur geledenNYON/KUALA LUMPUR/MIAMI (ANP) - De voetbalbonden van Europa (UEFA), Azië (AFC) en Noord- en Midden-Amerika (CONCACAF) hebben maandag in een open brief hard uitgehaald naar FIFA-voorzitter Gianni Infantino.
6 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - Paris Saint-Germain heeft linksback Lucas Digne overgenomen van Aston Villa. De 33-jarige Franse international heeft in Parijs een contract voor drie jaar getekend, meldt PSG.
20 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Sc Heerenveen is het seizoen begonnen met een 1-0-zege op FC Twente. Luca Oyen maakte het enige doelpunt van de wedstrijd in Friesland.
20 uur geleden