Jubileumtreffer voelt als opluchting voor Mbappé
MONTPELLIER (ANP) - Kylian Mbappé is pas 21 jaar, maar de Franse aanvaller heeft nu al honderd doelpunten gemaakt voor Paris Saint-Germain. Als invaller in de gewonnen uitwedstrijd tegen Montpellier (1-3) maakte hij zijn 'jubileumtreffer'. "Ik wachtte hier al een paar wedstrijden op, het is een soort opluchting", zei Mbappé.
De topclub uit Parijs haalde Mbappé in 2017 weg bij AS Monaco, waar de tiener een spectaculaire doorbraak beleefde. De razendsnelle aanvaller veroverde sindsdien met PSG bijna alle prijzen die er te winnen zijn in Frankrijk.
Na amper 3,5 jaar in dienst van PSG staat de teller nu op honderd goals. "Toen ik hier tekende, had ik nooit gedacht dat ik zoveel doelpunten zou maken", aldus Mbappé. "Ik zei toen alleen dat ik een betere voetballer wilde worden. Ik zit hier nu 3,5 jaar en heb veel meegemaakt." Op de topscorerslijst aller tijden bij PSG staat Mbappé op de vierde plaats. Hij heeft alleen Edinson Cavani (200 doelpunten), Zlatan Ibrahimovic (156) en Pauleta (109) voor zich staan.
Meer uit Voetbal
ZEIST (ANP) - Het is nog onduidelijk of de kwalificatiewedstrijden van Oranje voor het WK voetbal voor vrouwen van 2027 in oktober doorgaan nu de UEFA een boycot heeft afgekondigd van FIFA-competities. Voor het elftal van bondscoach Arjan Veurink staat op 9 en 13 oktober een dubbele ontmoeting met Hongarije op het programma. Volgens de KNVB onderzoekt de UEFA de komende tijd of de duels door zullen gaan.
10 minuten geledenAUCKLAND (ANP/RTR) - De Engelse voetbalster Lucy Bronze (34) steunt een jaar voor het WK voetbal in Brazilië een boycot van Europese speelsters van FIFA-competities. Daarmee schaart de speelster van Chelsea zich achter het verzet van de UEFA tegen FIFA-voorzitter Gianni Infantino. "Ik denk dat Europese speelsters zullen vasthouden aan hun overtuigingen. En aan wat het beste is voor onze sport. Als dat betekent dat we sommige competities moeten boycotten, dan moet dat gebeuren", aldus Bronze in aanloop van een oefenduel met Chelsea in Nieuw-Zeeland tegen Auckland.
1 uur geledenOSLO (ANP/AFP) - De Noorse voetbalbond (NFF) wil dat Gianni Infantino terugtreedt als voorzitter van wereldvoetbalbond FIFA. Dat heeft voorzitter Lise Klaveness, al jaren een van de felste critici van de FIFA-baas, gezegd na een bijeenkomst van de verschillende partijen uit het Noorse voetbal.
2 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - PSV-trainer Peter Bosz wil nog niet over Kodai Sano praten omdat de transfer volgens hem nog niet afgehandeld is. "Het is nog niet helemaal rond. Zolang hij niet mijn speler is, praat ik niet over hem", zei Peter Bosz in aanloop naar de eerste wedstrijd van PSV zaterdag thuis tegen Fortuna Sittard.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Mark van Bommel beschouwt het als "een eer" dat hij de nieuwe bondscoach van België is. Dat heeft de oud-international van Oranje gezegd bij zijn presentatie bij de Belgische voetbalbond. "Ik ben heel erg blij dat ik hier zit. Deze uitdaging past bij mij", zei de 49-jarige Van Bommel. "Dit is een baan die iedereen wil. Ik heb er ook niet over getwijfeld."
4 uur geledenMEXICO-STAD/BUENOS AIRES (ANP/RTR) - De voetbalbonden van Argentinië en Mexico hebben hun steun voor FIFA-baas Gianni Infantino uitgesproken. De voorzitter ligt nog altijd onder vuur ondanks het intrekken van het omstreden commercialiseringsplan en de woensdag gemaakte excuses.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bijna alle Eredivisieclubs hebben de prijs van hun goedkoopste seizoenkaart verhoogd. De kaart kost dit seizoen gemiddeld 266 euro, iets meer dan vorig jaar. Dat blijkt uit een analyse van het ANP op basis van een rondvraag langs alle clubs.
12 uur geleden