Jubileumeditie marathon New York op 7 november met 33.000 lopers
NEW YORK (ANP) - De vijftigste marathon van New York zal volgens plan op zondag 7 november doorgaan. Dat heeft gouverneur Andrew Cuomo van de staat New York bevestigd. Aan de jubileumeditie van de stadsmarathon mogen 33.000 lopers deelnemen.
Aan de laatste marathon in 2019 in New York deden nog ruim 50.000 mensen mee. Vorig jaar ging het hardloopfestijn niet door wegens de coronapandemie.
Het aantal deelnemers kan de komende maanden nog veranderen als de ontwikkelingen rond het longvirus daartoe aanleiding geven. De inschrijving wordt op 8 juni geopend. Het aantal startbewijzen is beperkt, want 16.000 tickets zijn al voorbehouden aan atleten die zich vorig jaar aanmeldden en besloten hun inschrijving te behouden.
"Het wordt een historische marathon", verklaarde organisator Ted Metellus. "Een editie die symbool staat voor de kracht, geestdrift en vastberadenheid van deze prachtige stad."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Sebastian Sawe heeft de marathon van Londen op zijn naam geschreven in een wereldrecord. De Keniaanse atleet kwam solo over de finish in een tijd van 1.59.30. Hij dook daarmee een halve minuut onder de oude mondiale toptijd van zijn landgenoot Kelvin Kiptum (2.00.35). Kiptum overleed in 2024 door een auto-ongeluk.
19 minuten geledenLONDEN (ANP) - Tigst Assefa heeft de marathon van Londen op haar naam geschreven in een wereldrecord in een race met alleen vrouwelijke deelnemers. De Ethiopische topatlete finishte in 2.15.41 en scherpte daarmee haar eigen record, dat ze vorig jaar eveneens in Londen liep, met negen seconden aan.
24 minuten geledenJEREZ (ANP) - Marc Márquez heeft een spectaculaire sprintrace gewonnen bij de Grote Prijs van Spanje. De regerend wereldkampioen in de MotoGP leek kansloos na een val op een door de regen nat geworden baan, maar wist na een motorwissel alsnog als eerste over de finish te rijden op het circuit van Jerez. Francesco Bagnaia, zijn Italiaanse teamgenoot bij Ducati, eindigde als tweede en de Italiaan Franco Morbidelli werd derde.
20 uur geledenJEREZ (ANP) - Collin Veijer heeft voor het eerst in zijn carrière poleposition veroverd in de Moto2. De Nederlandse wegracer was de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. Hij was nipt sneller dan thuisrijders Álex Escrig en Manuel González.
22 uur geledenLUIK (ANP/BELGA) - Julian Alaphilippe staat zondag niet aan de start van de 112e editie van Luik-Bastenaken-Luik. De 33-jarige Fransman mist de Ardennenklassieker om "medische redenen", meldt zijn ploeg Tudor Pro Cycling Team via sociale media. De tweevoudig wereldkampioen laat om die reden volgende week vrijdag ook Eschborn-Frankfurt aan zich voorbijgaan.
1 dag geledenJEREZ (ANP) - Wegracer Marc Márquez heeft zijn eerste poleposition van dit jaar in de MotoGP te pakken. De regerend wereldkampioen was op zijn Ducati de snelste in de kwalificatie voor de Grote Prijs van Spanje op het circuit van Jerez. De Fransman Johann Zarco reed de tweede tijd en de Italiaan Fabio Di Giannantonio klokte de derde tijd.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Italiaanse tennisser Jannik Sinner heeft zich met de nodige moeite geplaatst voor de derde ronde van het masterstoernooi in Madrid. De nummer 1 van de wereld had bijna 2,5 uur nodig om de Fransman Benjamin Bonzi in drie sets te verslaan: 6-7 (6) 6-1 6-4.
1 dag geleden