Jubilerende Pieters verliest met Burnley bij Leeds United
LEEDS (ANP) - Erik Pieters heeft zijn tweehonderdste wedstrijd in de Premier League niet kunnen opluisteren met een overwinning. De 32-jarige verdediger ging met Burnley onderuit bij Leeds United, door een vroeg doelpunt van spits Patrick Bamford (1-0). Pieters werd de negende Nederlander die de grens van tweehonderd duels in de Engelse topcompetitie slechtte.
George Boateng (384), Dennis Bergkamp (315), Edwin van der Sar (313), Jimmy Floyd Hasselbaink (288), Mario Melchiot (284), Robin van Persie (280), Dirk Kuyt (208) en Patrick van Aanholt (201) gingen hem voor. Van Aanholt deed dat onlangs in dienst van Crystal Palace.
Bamford werd al in de 4e minuut van de wedstrijd onderuit gelopen door keeper Nick Pope van Burnley en benutte zelf de strafschop. De Engelse spits van Leeds maakte zijn tiende doelpunt van het seizoen. De gelijkmaker van Ashley Barnes werd door de arbitrage afgekeurd, omdat keeper Illan Meslier van Leeds ver buiten zijn doel gehinderd zou zijn. Pieters werd in de 74e minuut gewisseld. Leeds klom naar de elfde plaats, Burnley staat net boven de degradatiestreep op de zestiende plek.
Meer uit Voetbal
LONDEN (ANP/DPA) - Vijftien toonaangevende vrouwenvoetbalclubs zijn vorig jaar voor het eerst gezamenlijk de grens van 150 miljoen euro aan inkomsten gepasseerd. De clubs zagen hun collectieve inkomsten stijgen met 35 procent tot een totaalbedrag van 158 miljoen euro. Dat meldt accountantskantoor Deloitte.
3 uur geledenROME (ANP) - Kenneth Taylor heeft in zijn eerste thuiswedstrijd voor Lazio een forse nederlaag geleden. De van Ajax overgenomen voetballer verloor in het Stadio Olimpico in Rome met 3-0 van Como.
15 uur geledenVILA-REAL (ANP) - Ajax-trainer Fred Grim denkt dat het een open wedstrijd wordt uit tegen Villarreal in de Champions League. "Het wordt een interessante wedstrijd van twee teams die uitspreken dat ze voor de winst gaan en heel graag willen winnen", aldus de coach op de persconferentie een dag voor het duel in Spanje.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Marokko klimt naar plek acht in de maandag verschenen update van de wereldranglijst van voetbalbond FIFA. De verliezend finalist van de Afrika Cup is drie plekken gestegen en staat nu een plek lager dan het Nederlands elftal, dat zevende blijft. Senegal, dat Marokko zondag in een tumultueuze finale in Rabat versloeg, klimt naar plek twaalf.
19 uur geledenZWOLLE (ANP) - PEC Zwolle heeft het contract van Dylan Mbayo verlengd en verhuurt hem voor de rest van het seizoen aan het Franse Stade Lavallois, dat uitkomt in de Ligue 2. Dat meldt de club maandag. Het contract van Mbayo loopt nu tot de zomer van 2027, met een optie tot de zomer van 2028.
20 uur geledenRABAT (ANP/AFP) - De Marokkaanse aanvaller Brahim Díaz is door het stof gegaan na het missen van een strafschop in de finale van de Afrika Cup tegen Senegal. De aanvaller van Real Madrid had Marokko in blessuretijd naar de eerste titel in vijftig jaar kunnen schieten, maar de zege ging in de verlenging naar Senegal.
20 uur geledenMANCHESTER (ANP) - Manchester City heeft de Engelse verdediger Marc Guéhi overgenomen van Crystal Palace. De international heeft bij de ploeg van trainer Pep Guardiola een contract getekend tot medio 2031.
21 uur geleden