Jubilerende Pieters verliest met Burnley bij Leeds United
LEEDS (ANP) - Erik Pieters heeft zijn tweehonderdste wedstrijd in de Premier League niet kunnen opluisteren met een overwinning. De 32-jarige verdediger ging met Burnley onderuit bij Leeds United, door een vroeg doelpunt van spits Patrick Bamford (1-0). Pieters werd de negende Nederlander die de grens van tweehonderd duels in de Engelse topcompetitie slechtte.
George Boateng (384), Dennis Bergkamp (315), Edwin van der Sar (313), Jimmy Floyd Hasselbaink (288), Mario Melchiot (284), Robin van Persie (280), Dirk Kuyt (208) en Patrick van Aanholt (201) gingen hem voor. Van Aanholt deed dat onlangs in dienst van Crystal Palace.
Bamford werd al in de 4e minuut van de wedstrijd onderuit gelopen door keeper Nick Pope van Burnley en benutte zelf de strafschop. De Engelse spits van Leeds maakte zijn tiende doelpunt van het seizoen. De gelijkmaker van Ashley Barnes werd door de arbitrage afgekeurd, omdat keeper Illan Meslier van Leeds ver buiten zijn doel gehinderd zou zijn. Pieters werd in de 74e minuut gewisseld. Leeds klom naar de elfde plaats, Burnley staat net boven de degradatiestreep op de zestiende plek.
Meer uit Voetbal
MADRID (ANP/AFP) - Real Madrid-aanvaller Kylian Mbappé heeft een spierblessure aan zijn linkerbovenbeen opgelopen. Dat meldt zijn club op de website. De 27-jarige Fransman liep de blessure afgelopen vrijdag op in de competitiewedstrijd tegen Real Betis (1-1).
6 uur geledenZEIST (ANP) - Scheidsrechter Allard Lindhout leidt zaterdag de wedstrijd tussen Ajax en landskampioen PSV in de Johan Cruijff ArenA. Dat meldt voetbalbond KNVB.
7 uur geledenZEIST (ANP) - Voetbalbond KNVB wenst Xavi Simons alle sterkte bij zijn herstel van de knieblessure, die hem van het WK houdt deze zomer. "Je komt sterker terug, Xavi", laat de bond via het X-kanaal Ons Oranje weten. Ook teamgenoten van Simons bij Oranje betuigen hun steun.
8 uur geledenLONDEN (ANP) - Xavi Simons mist het WK voetbal door een zware knieblessure. Zijn club Tottenham Hotspur bevestigt tegenover verschillende media dat de Oranje-international zaterdag in het competitieduel met Wolverhampton Wanderers zijn voorste kruisband in zijn rechterknie heeft gescheurd.
11 uur geledenZÜRICH (ANP/RTR) - Wereldvoetbalbond FIFA is van plan het prijzengeld voor het komende WK voetbal verder te verhogen. Er ligt een voorstel dat dinsdag moet worden goedgekeurd op een congres in Vancouver.
21 uur geledenTURIJN (ANP) - Internazionale heeft op weg naar de 21e landstitel punten verspeeld. De club uit Milaan gaf in Turijn een voorsprong van 2-0 tegen Torino uit handen en liet de thuisploeg terugkomen tot 2-2. Inter blijft ondanks het gelijkspel de koploper in de Serie A met nog altijd een comfortabele voorsprong van 10 punten op nummer 2 Napoli. Er zijn nog vier speelronden te gaan in Italië.
23 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - De voetbalsters van PSV hebben met een zege bij Heerenveen de koppositie in de Eredivisie verstevigd. De club uit Eindhoven won in Friesland met 1-0 door een doelpunt van Renate Jansen in de tweede helft.
1 dag geleden