Jubilerende Pieters verliest met Burnley bij Leeds United
LEEDS (ANP) - Erik Pieters heeft zijn tweehonderdste wedstrijd in de Premier League niet kunnen opluisteren met een overwinning. De 32-jarige verdediger ging met Burnley onderuit bij Leeds United, door een vroeg doelpunt van spits Patrick Bamford (1-0). Pieters werd de negende Nederlander die de grens van tweehonderd duels in de Engelse topcompetitie slechtte.
George Boateng (384), Dennis Bergkamp (315), Edwin van der Sar (313), Jimmy Floyd Hasselbaink (288), Mario Melchiot (284), Robin van Persie (280), Dirk Kuyt (208) en Patrick van Aanholt (201) gingen hem voor. Van Aanholt deed dat onlangs in dienst van Crystal Palace.
Bamford werd al in de 4e minuut van de wedstrijd onderuit gelopen door keeper Nick Pope van Burnley en benutte zelf de strafschop. De Engelse spits van Leeds maakte zijn tiende doelpunt van het seizoen. De gelijkmaker van Ashley Barnes werd door de arbitrage afgekeurd, omdat keeper Illan Meslier van Leeds ver buiten zijn doel gehinderd zou zijn. Pieters werd in de 74e minuut gewisseld. Leeds klom naar de elfde plaats, Burnley staat net boven de degradatiestreep op de zestiende plek.
Meer uit Voetbal
SOLNA (ANP/RTR) - Polen hoopt dinsdag in de finale van de play-offs voor het WK voetbal na 96 jaar weer een uitwedstrijd tegen Zweden te winnen. Na de zege van 3-0 voor de Polen in een vriendschappelijke ontmoeting in 1930 in Stockholm, won Zweden daarna acht keer in eigen land en eindigden twee duels onbeslist.
1 uur geledenPRAAG (ANP/RTR) - De Deense bondscoach Brian Riemer heeft de cruciale wedstrijd van dinsdag tegen Tsjechië op een persconferentie omschreven als de belangrijkste wedstrijd uit zijn trainerscarrière. Een overwinning zou Denemarken een ticket voor het aanstaande WK voetbal opleveren.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Bij het stadion van ADO Den Haag komt een standbeeld van oud-speler Lex Schoenmaker te staan. De gemeente Den Haag heeft maandag ingestemd met het initiatief van een groep supporters, omdat zijn prestaties deel uitmaken "van de rijke sporthistorie van Den Haag".
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Voetballers die vrijwillig de nationaliteit van een ander land hebben aangenomen, worden geacht op de hoogte te zijn van de eventuele consequenties voor de Nederlandse nationaliteit. Dat stelt een woordvoerder van het ministerie van Justitie in antwoord op vragen van het ANP over een paspoortkwestie binnen het Nederlandse betaald voetbal, waarbij mogelijk meerdere profs betrokken zijn. De KNVB stelt dat clubs uit de Eredivisie en eerste divisie alleen spelers moeten opstellen die zeker speelgerechtigd zijn.
3 uur geledenZEIST (ANP) - Denzel Dumfries draagt de aanvoerdersband bij het Nederlands elftal als Virgil van Dijk dinsdag rust krijgt tijdens de oefeninterland tegen Ecuador. Dat bevestigde Ronald Koeman op een persconferentie in Zeist.
3 uur geledenSTUTTGART (ANP/DPA) - Na de coming-out van jeugdtrainer Christian Dobrick van FC St. Pauli heeft de Duitse bondscoach Julian Nagelsmann zich sterk gemaakt voor een open benadering van homoseksualiteit in het voetbal. "Ik vind het heel jammer dat we dit nog steeds moeten bespreken. Het is schandalig dat je me deze vraag moet stellen", zei Nagelsmann in een interview met RTL/ntv.
5 uur geledenZEIST (ANP) - Bondscoach Ronald Koeman rekent erop dat alle spelers, supporters en journalisten veilig naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico kunnen. "Daar moet duidelijkheid over komen en dat moet goed geregeld worden", zei hij op een persconferentie voor de oefeninterland van dinsdag tegen Ecuador. "Dat ligt niet alleen bij de KNVB, maar bij alle bonden. Dat ligt bij de hele organisatie, ook bij de FIFA. Ik geloof dat het goed geregeld gaat worden. Daar gaan we wel van uit. Ik vind het terecht dat men eist dat spelers en fans veilig moeten zijn tijdens het WK."
5 uur geleden