
Jubilaris Van Polen: heel dom van mij, maar wel makkelijk gegeven
UTRECHT (ANP) - Bram van Polen zag het vóór zijn 400e wedstrijd in het shirt van PEC Zwolle helemaal zitten: eerst een overwinning tegen FC Utrecht en daarna een lekker flesje wijn om de gedroomde zege én zijn fraaie jubileum te vieren. De 35-jarige aanvoerder kwam in de Galgenwaard echter bedrogen uit. Hij liet zich in de extra tijd gaan ten opzichte van tegenstander Remco Balk, die hij een stevige zet gaf. Arbiter Jannick van der Laan stuurde hem uit het veld waarna de thuisclub ook nog gelijkmaakte (3-3).
"Ik schrok van die rode kaart", bekende Van Polen na afloop bij ESPN. "Ik zag dat hij doorliep op mijn keeper. Het was gewoon een douw en hij is niet zo groot. Had ik hem maar op zijn smoel geslagen, dan had ik in elk geval die rode kaart zeker geweten."
Van Polen zocht de fout niettemin vooral bij zichzelf. "Het was niet slim, ik heb bij de scheidsrechter aanleiding gegeven om een rode kaart te trekken. Maar ik vind hem makkelijk gegeven. Het is heel dom van mij, maar ik denk dat, hoe zal ik dat netjes omschrijven, een wat meer volwassen scheidsrechter geen rood had gegeven. Maar nogmaals, ik moet echt de schuld bij mezelf zoeken. Ik dupeer mijn team. Als het 2-3 was gebleven, was het minder erg geweest. Ik zal nu waarschijnlijk nog wel even moeten wachten op mijn 401e wedstrijd."
Meer uit Voetbal
LUZERN (ANP) - De voetbalsters van het Nederlands elftal hebben na een moeizame eerste helft overtuigend gewonnen van Wales bij de start van het EK in Zwitserland: 3-0. Vivianne Miedema bewees de Europees kampioen van 2017 vlak voor rust een grote dienst met haar honderdste interlandtreffer. In de tweede helft voetbalde Oranje makkelijker en waren Victoria Pelova en Esmee Brugts trefzeker.
32 minuten geledenLUZERN (ANP) - De voetbalsters van Oranje zijn het EK in Zwitserland begonnen met een overtuigende 3-0-zege op debutant Wales. Vivianne Miedema bracht de ploeg van bondscoach Andries Jonker in Luzern vlak voor rust na een moeizame eerste helft op voorsprong met haar honderdste interlandtreffer. Victoria Pelova en Esmee Brugts scoorden na rust.
40 minuten geledenSILVERSTONE (ANP) - Max Verstappen is met zijn 44e poleposition naast Sebastian Vettel gekomen. De Duitser, die evenals Verstappen vier wereldtitels in de Formule 1 won, pakte in zijn jaren bij Red Bull ook 44 keer pole.
1 uur geledenLUZERN (ANP) - Vivianne Miedema heeft met de openingstreffer in het EK-duel met Wales in Luzern (rust: 1-0) haar honderdste interlanddoelpunt gemaakt. De 28-jarige spits is daarmee de zesde Europese voetbalster die deze grens heeft bereikt. Miedema is al sinds 2019 topscorer aller tijden van Oranje.
1 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Sem Steijn heeft in zijn eerste wedstrijd als speler van Feyenoord direct gescoord. De topscorer van de Eredivisie van vorig seizoen deed dat bij SC Cambuur, tijdens de officiële opening van het nieuwe stadion van de club uit Leeuwarden. Feyenoord won ruim: 1-4.
2 uur geledenLUZERN (ANP) - De Oranjevrouwen beginnen met Vivianne Miedema, Victoria Pelova en Jill Roord in de aanval om 18.00 uur aan de eerste EK-wedstrijd tegen Wales. Lineth Beerensteyn is zoals verwacht nog niet fit genoeg voor een basisplaats, Miedema blijkt wel in staat om te starten en is aanvoerster in het Zwitserse Luzern. De topscorer aller tijden van Oranje maakte vorige week haar rentree na een afwezigheid sinds begin april.
3 uur geledenLUZERN (ANP) - Enkele duizenden Oranjefans zijn vanuit het centrum van Luzern in een mars vertrokken naar het Allmend-stadion, waar de voetbalsters om 18.00 uur beginnen aan hun eerste EK-wedstrijd. De supportersbus van Oranje reed voorop met daarachter de Nederlandse fans. De Wales-bus volgde, met een grote groep in het rood geklede fans.
4 uur geleden