Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

JPMorgan sluit vlak op Wall Street na Epstein-schikking

JPMorgan sluit vlak op Wall Street na Epstein-schikking

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse bank JPMorgan Chase is maandag op Wall Street vlak geëindigd. Beleggers leken niet al te zeer onder de indruk van de schikking die de bank trof met slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein. Die beschuldigden JPMorgan ervan te hebben geprofiteerd van de banden met de multimiljonair omdat de zakenrelatie bleef bestaan zelfs nadat Epstein in een zedenzaak waar minderjarigen bij betrokken waren schuld had bekend. JPMorgan betaalt de slachtoffers van Epstein 290 miljoen dollar, maar erkent geen aansprakelijkheid. Het aandeel ging een fractie omlaag.

Tesla ging 2,2 procent omhoog, waarmee de maker van elektrische auto's de trend omhoog doorzet. Het bedrijf van miljardair Elon Musk kende daarmee zijn twaalfde winstdag op rij. Afgelopen weekeinde liet Tesla weten op zoek te zijn naar lokale leveranciers van onderdelen in Mexico en zich voor te bereiden op de bouw van zijn eerste fabriek in dat land.

Apple steeg 1,6 procent en kwam daarmee op een recordstand terecht. De iPhonemaker klimt voorzichtig richting een marktwaarde van 3 biljoen dollar nu de meeste reacties op de door het bedrijf aangekondigde VR-bril positief zijn.

Just Eat Takeaway, rentebesluit Federal Reserve

Maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway steeg 0,9 procent in New York. De Amerikaanse tak van het Nederlands-Britse bedrijf gaat 15 procent van zijn personeel ontslaan. Bovendien heeft Grubhub, zoals die tak heet, vermoedelijk weinig last van een wet die bezorgers in New York een minimumloon belooft. Het bedrijf heeft weinig eigen bezorgers en biedt vooral besteldiensten aan restaurants met eigen bezorgers.

De beurshandel stond verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en op die dag komt ook nog het Amerikaanse inflatiecijfer over mei naar buiten. Beleggers hopen dat de Fed woensdag even een pauze zal houden.

Nasdaq

De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent hoger op 34.066,33 punten. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 4338,93 punten en techbeurs Nasdaq dikte 1,5 procent aan tot 13.461,92 punten.

Beursuitbater Nasdaq verloor haast 12 procent. Het beursbedrijf koopt het softwarebedrijf Adenza voor ongeveer 10,5 miljard dollar. Analisten vinden de prijs die Nasdaq betaalt te hoog.

Olieprijs onder druk

De olieprijzen stonden onder druk door een negatief rapport van zakenbank Goldman Sachs. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 4,2 procent tot 67,22 dollar en Brentolie werd 3,8 procent goedkoper op 71,96 dollar per vat.

Meer uit Financieel

Duitse reisbranche: tienduizenden toeristen vast in Midden-Oosten

ESSEN (ANP/DPA) - Tienduizenden reizigers van Duitse reisbureaus zitten vast in het Midden-Oosten na de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten en de tegenaanvallen van Iran. Uit cijfers van de Duitse reisbrancheorganisatie DRV blijkt dat ongeveer 30.000 toeristen niet naar huis kunnen vliegen.

23 minuten geleden
Defensiebedrijven winnen op Wall Street door onrust Midden-Oosten

NEW YORK (ANP) - Defensiebedrijven eindigden maandag bij de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers reageerden op de aanvallen van Israël en de Verenigde Staten op Iran die in het weekend begonnen en de vergeldingsaanvallen van Iran.

1 uur geleden
Hof wijst verzoek Trump af om uitstel zaken over importheffingen

WASHINGTON (ANP/RTR/BLOOMBERG/AFP) - De rechtszaken van bedrijven over het terugbetalen van de importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump worden niet uitgesteld. Trump diende onlangs een verzoek in om de procedures met maximaal vier maanden uit te stellen voordat de zaken worden hervat. Een Amerikaans federaal hof van beroep wees het verzoek echter af.

2 uur geleden
Vrachttarieven olie Midden-Oosten bereiken records door onrust

TEHERAN (ANP/BLOOMBERG) - De kosten voor het vervoeren van ruwe olie van het Midden-Oosten naar China zijn gestegen tot het hoogste niveau ooit. Dat is het gevolg van de onrust in de regio en het stilleggen van de scheepvaart in de Straat van Hormuz. Die zeestraat is een belangrijke route voor olie en gas.

3 uur geleden
Website politie meldt nu ook of gegevens Odido zijn gelekt

DEN HAAG (ANP) - Klanten van Odido die vermoeden dat ze slachtoffer zijn geworden van de diefstal van hun gegevens, kunnen nu ook op de site van de politie controleren of hun data in handen van criminelen is gevallen. Mensen kunnen op basis van hun gegevens op politie.nl de check doen.

3 uur geleden
ABN AMRO mag NIBC overnemen, zegt toezichthouder ACM

DEN HAAG (ANP) - ABN AMRO mag zijn kleinere branchegenoot NIBC Bank overnemen, heeft de Autoriteit Consument & Markt (ACM) besloten. Volgens de mededingingswaakhond zijn er geen aanwijzingen dat deze deal de concurrentie in het Nederlandse bankenlandschap beperkt.

5 uur geleden
Air France-KLM verliest flink op Damrak na aanvallen Iran

AMSTERDAM (ANP) - Air France-KLM ging maandag flink onderuit op de aandelenbeurs in Amsterdam. Ook andere Europese luchtvaartmaatschappijen hadden op de beurzen last van de aanvallen op Iran door Israël en de Verenigde Staten, die dit weekend begonnen, en vergeldingsacties van Iran.

5 uur geleden