JPMorgan sluit vlak op Wall Street na Epstein-schikking
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse bank JPMorgan Chase is maandag op Wall Street vlak geëindigd. Beleggers leken niet al te zeer onder de indruk van de schikking die de bank trof met slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein. Die beschuldigden JPMorgan ervan te hebben geprofiteerd van de banden met de multimiljonair omdat de zakenrelatie bleef bestaan zelfs nadat Epstein in een zedenzaak waar minderjarigen bij betrokken waren schuld had bekend. JPMorgan betaalt de slachtoffers van Epstein 290 miljoen dollar, maar erkent geen aansprakelijkheid. Het aandeel ging een fractie omlaag.
Tesla ging 2,2 procent omhoog, waarmee de maker van elektrische auto's de trend omhoog doorzet. Het bedrijf van miljardair Elon Musk kende daarmee zijn twaalfde winstdag op rij. Afgelopen weekeinde liet Tesla weten op zoek te zijn naar lokale leveranciers van onderdelen in Mexico en zich voor te bereiden op de bouw van zijn eerste fabriek in dat land.
Apple steeg 1,6 procent en kwam daarmee op een recordstand terecht. De iPhonemaker klimt voorzichtig richting een marktwaarde van 3 biljoen dollar nu de meeste reacties op de door het bedrijf aangekondigde VR-bril positief zijn.
Just Eat Takeaway, rentebesluit Federal Reserve
Maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway steeg 0,9 procent in New York. De Amerikaanse tak van het Nederlands-Britse bedrijf gaat 15 procent van zijn personeel ontslaan. Bovendien heeft Grubhub, zoals die tak heet, vermoedelijk weinig last van een wet die bezorgers in New York een minimumloon belooft. Het bedrijf heeft weinig eigen bezorgers en biedt vooral besteldiensten aan restaurants met eigen bezorgers.
De beurshandel stond verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en op die dag komt ook nog het Amerikaanse inflatiecijfer over mei naar buiten. Beleggers hopen dat de Fed woensdag even een pauze zal houden.
Nasdaq
De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent hoger op 34.066,33 punten. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 4338,93 punten en techbeurs Nasdaq dikte 1,5 procent aan tot 13.461,92 punten.
Beursuitbater Nasdaq verloor haast 12 procent. Het beursbedrijf koopt het softwarebedrijf Adenza voor ongeveer 10,5 miljard dollar. Analisten vinden de prijs die Nasdaq betaalt te hoog.
Olieprijs onder druk
De olieprijzen stonden onder druk door een negatief rapport van zakenbank Goldman Sachs. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 4,2 procent tot 67,22 dollar en Brentolie werd 3,8 procent goedkoper op 71,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
12 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
14 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
14 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
17 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
17 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
19 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
20 uur geleden