JPMorgan sluit vlak op Wall Street na Epstein-schikking
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse bank JPMorgan Chase is maandag op Wall Street vlak geëindigd. Beleggers leken niet al te zeer onder de indruk van de schikking die de bank trof met slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein. Die beschuldigden JPMorgan ervan te hebben geprofiteerd van de banden met de multimiljonair omdat de zakenrelatie bleef bestaan zelfs nadat Epstein in een zedenzaak waar minderjarigen bij betrokken waren schuld had bekend. JPMorgan betaalt de slachtoffers van Epstein 290 miljoen dollar, maar erkent geen aansprakelijkheid. Het aandeel ging een fractie omlaag.
Tesla ging 2,2 procent omhoog, waarmee de maker van elektrische auto's de trend omhoog doorzet. Het bedrijf van miljardair Elon Musk kende daarmee zijn twaalfde winstdag op rij. Afgelopen weekeinde liet Tesla weten op zoek te zijn naar lokale leveranciers van onderdelen in Mexico en zich voor te bereiden op de bouw van zijn eerste fabriek in dat land.
Apple steeg 1,6 procent en kwam daarmee op een recordstand terecht. De iPhonemaker klimt voorzichtig richting een marktwaarde van 3 biljoen dollar nu de meeste reacties op de door het bedrijf aangekondigde VR-bril positief zijn.
Just Eat Takeaway, rentebesluit Federal Reserve
Maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway steeg 0,9 procent in New York. De Amerikaanse tak van het Nederlands-Britse bedrijf gaat 15 procent van zijn personeel ontslaan. Bovendien heeft Grubhub, zoals die tak heet, vermoedelijk weinig last van een wet die bezorgers in New York een minimumloon belooft. Het bedrijf heeft weinig eigen bezorgers en biedt vooral besteldiensten aan restaurants met eigen bezorgers.
De beurshandel stond verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en op die dag komt ook nog het Amerikaanse inflatiecijfer over mei naar buiten. Beleggers hopen dat de Fed woensdag even een pauze zal houden.
Nasdaq
De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent hoger op 34.066,33 punten. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 4338,93 punten en techbeurs Nasdaq dikte 1,5 procent aan tot 13.461,92 punten.
Beursuitbater Nasdaq verloor haast 12 procent. Het beursbedrijf koopt het softwarebedrijf Adenza voor ongeveer 10,5 miljard dollar. Analisten vinden de prijs die Nasdaq betaalt te hoog.
Olieprijs onder druk
De olieprijzen stonden onder druk door een negatief rapport van zakenbank Goldman Sachs. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 4,2 procent tot 67,22 dollar en Brentolie werd 3,8 procent goedkoper op 71,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
UTRECHT (ANP) - Claimstichting Veilige Bakfiets heeft haar achterban versneld gemobiliseerd om te voorkomen dat bezitters van ondeugdelijke Babboe-fietsen geen compensatie meer kunnen krijgen bij een mogelijk faillissement van Babboe-moederbedrijf Accell. De fietsenfabrikant, tevens eigenaar van de merken Batavus en Sparta, kreeg woensdag uitstel van betaling van de rechter. Zo'n surseance is vaak een voorbode voor een bankroet.
11 uur geledenNEW YORK (ANP) - Het vermogen van Elon Musk is door een forse koerswinst van ruimtevaart- en AI-bedrijf SpaceX hersteld tot 817 miljard dollar. Dat heeft persbureau Bloomberg becijferd in zijn Billionaires Index. Omgerekend is dat ongeveer 707 miljard euro.
12 uur geledenSEATTLE (ANP/AFP) - Amazon investeert in een enorme gascentrale in Texas. Dit project dreigt de grootste uitstoter van broeikasgassen in de Verenigde Staten te worden. Het techconcern heeft de extra energie nodig om meer te kunnen doen met kunstmatige intelligentie, wat heel veel rekenkracht vergt.
13 uur geledenDELFT (ANP) - Het Hoogheemraadschap van Delfland en Glastuinbouw Nederland kijken of er extra water beschikbaar kan komen voor met droogte kampende tuinders. In een gesprek tussen het waterschap en de sector zijn zaterdag drie mogelijke oplossingen besproken, die zullen worden onderzocht. Een daarvan is zoet oppervlaktewater van buiten het gebied met tankwagens aanvoeren.
15 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump probeert opnieuw Fed-bestuurder Lisa Cook te ontslaan. Hiermee zet hij zijn aanvallen op de onafhankelijkheid van de centrale bank door, schrijft persbureau Reuters op basis van een deze week door het Witte Huis verstuurde brief. In juni weigerde het Hooggerechtshof Trump nog de toestemming om Cook uit haar functie te zetten.
17 uur geledenDÜSSELDORF (ANP/DPA) - Verschillende Duitse deelstaten staan bij hoge uitzondering toe dat vrachtwagens ook op zondag de weg op mogen in verband met de lage waterstanden in de Rijn. Hiermee moet worden voorkomen dat de bevoorradingsketens vastlopen nu de binnenvaart wordt beperkt.
18 uur geledenBRUSSEL (ANP/DPA) - Eurocommissaris Henna Virkkunen (Technologische Soevereiniteit) heeft Facebook-moederbedrijf Meta en TikTok bekritiseerd om hun aanpak van desinformatie tijdens de recente migratiecrisis in Ceuta. Ze heeft na een gesprek met de twee bedrijven op X gepleit voor strenger toezicht op socialemediaplatforms tijdens crises.
18 uur geleden