JPMorgan sluit vlak op Wall Street na Epstein-schikking
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse bank JPMorgan Chase is maandag op Wall Street vlak geëindigd. Beleggers leken niet al te zeer onder de indruk van de schikking die de bank trof met slachtoffers van zedendelinquent Jeffrey Epstein. Die beschuldigden JPMorgan ervan te hebben geprofiteerd van de banden met de multimiljonair omdat de zakenrelatie bleef bestaan zelfs nadat Epstein in een zedenzaak waar minderjarigen bij betrokken waren schuld had bekend. JPMorgan betaalt de slachtoffers van Epstein 290 miljoen dollar, maar erkent geen aansprakelijkheid. Het aandeel ging een fractie omlaag.
Tesla ging 2,2 procent omhoog, waarmee de maker van elektrische auto's de trend omhoog doorzet. Het bedrijf van miljardair Elon Musk kende daarmee zijn twaalfde winstdag op rij. Afgelopen weekeinde liet Tesla weten op zoek te zijn naar lokale leveranciers van onderdelen in Mexico en zich voor te bereiden op de bouw van zijn eerste fabriek in dat land.
Apple steeg 1,6 procent en kwam daarmee op een recordstand terecht. De iPhonemaker klimt voorzichtig richting een marktwaarde van 3 biljoen dollar nu de meeste reacties op de door het bedrijf aangekondigde VR-bril positief zijn.
Just Eat Takeaway, rentebesluit Federal Reserve
Maaltijdbezorgbedrijf Just Eat Takeaway steeg 0,9 procent in New York. De Amerikaanse tak van het Nederlands-Britse bedrijf gaat 15 procent van zijn personeel ontslaan. Bovendien heeft Grubhub, zoals die tak heet, vermoedelijk weinig last van een wet die bezorgers in New York een minimumloon belooft. Het bedrijf heeft weinig eigen bezorgers en biedt vooral besteldiensten aan restaurants met eigen bezorgers.
De beurshandel stond verder vooral in het teken van het rentebesluit van de Federal Reserve. De Fed begint dinsdag aan zijn tweedaagse beleidsvergadering en op die dag komt ook nog het Amerikaanse inflatiecijfer over mei naar buiten. Beleggers hopen dat de Fed woensdag even een pauze zal houden.
Nasdaq
De Dow-Jonesindex sloot 0,6 procent hoger op 34.066,33 punten. De brede S&P 500 steeg 0,9 procent tot 4338,93 punten en techbeurs Nasdaq dikte 1,5 procent aan tot 13.461,92 punten.
Beursuitbater Nasdaq verloor haast 12 procent. Het beursbedrijf koopt het softwarebedrijf Adenza voor ongeveer 10,5 miljard dollar. Analisten vinden de prijs die Nasdaq betaalt te hoog.
Olieprijs onder druk
De olieprijzen stonden onder druk door een negatief rapport van zakenbank Goldman Sachs. De prijs van een vat Amerikaanse olie zakte 4,2 procent tot 67,22 dollar en Brentolie werd 3,8 procent goedkoper op 71,96 dollar per vat.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - Het Frans-Duitse defensieconcern KNDS stelt zijn beursgang uit. Het bedrijf startte eind vorige maand het traject voor een notering op de beurzen in Parijs en Frankfurt. Maar KNDS meldt woensdag van plan te zijn het proces later pas te zullen hervatten.
27 minuten geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met verliezen gesloten. Beleggers hadden onder meer aandacht voor de toespraak van de nieuwe voorzitter van de Federal Reserve in Portugal. Het was de eerste keer dat Kevin Warsh als Fed-voorzitter buiten de Verenigde Staten in het openbaar sprak.
1 uur geledenANTWERPEN (ANP) - Streamingdienst Videoland heeft de sportrechten en programmering van Viaplay Nederland verworven. Dat heeft DPG Media, de eigenaar van Videoland, woensdag gemeld. De overname is onder voorbehoud van goedkeuring van de Autoriteit Consument & Markt (ACM) en de Ondernemingsraad (OR). Met de uitbreiding van de portefeuille van Videoland is een bedrag van 142 miljoen euro gemoeid.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR/AFP) - De Verenigde Staten willen de vrijhandelsovereenkomst met Mexico en Canada niet verlengen. In plaats daarvan willen de VS het akkoord jaarlijks evalueren. Dat heeft de Amerikaanse handelsgezant Jamieson Greer woensdag gezegd, na een bijeenkomst met de Canadese handelsminister Dominic LeBlanc en de Mexicaanse economieminister Marcelo Ebrard.
2 uur geledenGORINCHEM (ANP) - Delen van de eerste F126-fregatten die scheepsbouwer Damen voor de Duitse overheid zou bouwen, waren al klaar om in elkaar gezet te worden. Dat meldt het Nederlandse bedrijf woensdag, nadat Duitsland de bouw van de zes fregatten vorige week schrapte. Hetzelfde geldt volgens Damen voor systemen en componenten van leveranciers.
4 uur geledenSINTRA (ANP/BLOOMBERG) - Kevin Warsh, de nieuwe voorzitter van de Amerikaanse centrale bank, benadrukte woensdag opnieuw dat de Federal Reserve gaat zorgen voor prijsstabiliteit in de Verenigde Staten. Volgens hem zijn de inflatierisico's in de afgelopen weken afgenomen. Hij sprak op het forum van de Europese Centrale Bank (ECB) in Sintra, Portugal. De nieuwe voorzitter sprak daar voor het eerst buiten de VS in het openbaar.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse effectenbeurs is woensdag overwegend met verlies aan de tweede helft van 2026 begonnen. Beleggers verzilverden een deel van hun winsten na de sterke opmars van de aandelenmarkten in het afgelopen kwartaal. Die rally volgde op het voorlopige vredesakkoord tussen Iran en de Verenigde Staten.
5 uur geleden