JPMorgan hard omlaag op Wall Street na cijfers
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse bank JPMorgan Chase is vrijdag bij aanvang van de beurshandel op Wall Street hard omlaaggegaan. De resultaten van het financiële fonds vielen duidelijk slecht. Ook Citigroup en Wells Fargo openden de boeken.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening 0,9 procent lager op 35.773 punten. De brede S&P 500 zakte 0,6 procent tot 4633 punten en techgraadmeter Nasdaq daalde 0,2 procent tot 14.777 punten. De Dow en de S&P 500 koersen af op het tweede weekverlies op rij. De Nasdaq stevent af op de derde verliesweek op rij.
JPMorgan Chase verloor bijna 6 procent. De bank zag de winst in het afgelopen kwartaal dalen. De grootste bank van de VS deed goede zaken met zijn investeringstak, maar de opbrengsten uit de handel in obligaties namen flink af. Ook was de bank meer geld kwijt aan personeelskosten.
Wells Fargo
De resultaten van Wells Fargo (plus 2,1 procent) vielen wel in de smaak bij beleggers. De bank zag de kwartaalwinst stijgen en wist de kosten terug te dringen. Citigroup zakte dik 2 procent na publicatie van de resultaten. De grote Amerikaanse vermogensbeheerder BlackRock, die ook met cijfers kwam, verloor 1,5 procent.
Op macro-economisch vlak werd voorbeurs bekendgemaakt dat de winkelverkopen in de Verenigde Staten in december lager uitvielen dan verwacht. Ook bleek dat de Amerikaanse importprijzen vorige maand tegen de verwachting in waren gedaald. Daarnaast nam de industriële productie in december licht af, waar juist op een lichte stijging werd gerekend.
Tesla won 0,2 procent. De maker van elektrische auto's stelt volgens persbureau Reuters het begin van de productie van zijn langverwachte Cybertruck uit naar het eerste kwartaal van 2023. Tesla zou eigenlijk van plan zijn geweest eind dit jaar met de productie van de elektrische pick-uptruck te beginnen.
Meta
Meta, het moederbedrijf van Facebook, verloor een fractie van zijn beurswaarde. Facebook krijgt in het Verenigd Koninkrijk te maken met een massaclaim die kan oplopen tot meer dan 2,8 miljard euro vanwege oneerlijke gebruikersvoorwaarden van het socialmediaplatform.
De euro was 1,1443 dollar waard, tegen 1,1468 dollar een dag eerder. Een vat Amerikaanse olie kostte 0,9 procent meer op 82,88 dollar. Brentolie werd 1 procent duurder op 85,36 dollar per vat.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn maandag met winsten geopend. De aandacht van beleggers op Wall Street blijft vooral uitgaan naar de oorlog in het Midden-Oosten en de gevolgen voor de olieprijzen. Daarnaast komt de Amerikaanse centrale bank deze week met een nieuw rentebesluit. De Federal Reserve zal de rente naar verwachting opnieuw onveranderd laten vanwege de onzekerheid door de oorlog.
5 minuten geledenLONDEN (ANP/BLOOMBERG) - De wereldwijde vraag naar vloeibaar gemaakt aardgas (lng) zal de komende jaren sterk blijven toenemen. Dat verwacht Shell. Het bedrijf denkt dat die vraag in 2050 met minstens 45 procent zal groeien vergeleken met vorig jaar.
29 minuten geledenPARIJS (ANP) - De Amerikaanse minister van Financiën Scott Bessent heeft een dreigement van president Donald Trump aan China maandag afgezwakt. Trump gaf zondag in de Financial Times aan dat hij een top met zijn Chinese ambtgenoot Xi Jinping eind deze maand overweegt uit te stellen als China niet helpt met het heropenen van de Straat van Hormuz.
33 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Nederlandse zeevarenden die vastzitten in de Perzische Golf krijgen een oorlogstoeslag. Dat melden de vakbond Nautilus en de Koninklijke Vereniging van Nederlandse Reders (KVNR) na overleg. De Perzische Golf is aangemerkt als oorlogsgebied en bemanningsleden krijgen daarom een dubbele gage. De gevarentoeslag geldt ook voor zeevarenden die varen door de Straat van Hormuz en de Golf van Oman.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Het AI-cloudbedrijf Nebius heeft een overeenkomst met Meta ondertekend ter waarde van zo'n 27 miljard dollar (ongeveer 23,5 miljard euro). Het bedrijf zegt infrastructuur voor kunstmatige intelligentie (AI) te gaan leveren aan de eigenaar van Facebook en Instagram.
1 uur geledenBOEKAREST (ANP/RTR) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor "significante" risico's voor de groei van de wereldeconomie, maar het is nog te vroeg om een inschatting te geven van de exacte impact. Dat heeft secretaris-generaal Mathias Cormann van de Organisatie voor Economische Samenwerking en Ontwikkeling (OESO) gezegd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Regionale netbeheerders willen tijdsafhankelijke nettarieven aan grootverbruikers op het elektriciteitsnet kunnen vragen, meldt Netbeheer Nederland. Daarmee zouden netbeheerders stroomverbruik op rustige momenten op het net goedkoper kunnen maken dan op piekmomenten. De brancheorganisatie hoopt dat de nieuwe tarieven, die gelden voor alle ruim 70.000 grootverbruikers voor de afname van elektriciteit, in 2028 kunnen ingaan.
3 uur geleden