JPMorgan en Wells Fargo stijgen op Wall Street na kwartaalcijfers
NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase en Wells Fargo behoorden woensdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beide Amerikaanse banken zagen de winst afgelopen kwartaal sterker stijgen dan verwacht.
JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, profiteerde van de aanhoudende sterke Amerikaanse economie en deed vooral goede zaken met zijn investeringsactiviteiten. Zo verdiende de bank meer aan het begeleiden van fusies en overnames en de uitgifte van aandelen en obligaties door bedrijven. Over heel 2024 boekte JPMorgan een recordwinst van 58,5 miljard dollar (bijna 57 miljard euro). Het aandeel werd 0,5 procent hoger gezet.
Ook Wells Fargo, de op drie na grootste Amerikaanse bank, zag de inkomsten van zijn zakelijke activiteiten sterk stijgen. Ook rekent de bank in 2025 op een sterker dan verwachte stijging van de nettorente-inkomsten, ofwel het verschil tussen de rente die de bank ontvangt op leningen en de rentevergoeding op spaarrekeningen. Dat aandeel klom bijna 5 procent.
De algehele stemming op Wall Street was eveneens positief, na het wisselende slot op dinsdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 1,4 procent hoger op 43.110 punten. De brede S&P 500-index won 1,3 procent tot 5915 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 1,5 procent bij op 19.333 punten.
De aandelen van Amerikaanse banken zijn sinds de herverkiezing van Donald Trump in november vorig jaar al flink in waarde gestegen. Beleggers hopen dat het beleid van de aankomende Amerikaanse president, zoals belastingverlagingen en soepele regelgeving, de financiële sector een impuls zal geven.
Zakenbank Goldman Sachs boekte afgelopen kwartaal eveneens meer winst dan verwacht en werd beloond met een koerswinst van 5 procent. Ook BlackRock opende de boeken. De grootste vermogensbeheerder ter wereld boekte afgelopen kwartaal meer winst dan voorzien en het aandeel werd bijna 5 procent hoger gezet. De banken Morgan Stanley en Bank of America, die donderdag met resultaten komen, wonnen bijna 4 en een kleine 3 procent.
Naast de kwartaalcijfers van de Amerikaanse banken werd ook het inflatiecijfer van de Verenigde Staten over december bekendgemaakt. Zo bleek dat de consumentenprijzen in de laatste maand van 2024 conform verwachting met 2,9 procent zijn gestegen. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
15 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De hoge energie- en brandstofprijzen als gevolg van de oorlog in het Midden-Oosten zetten Nederlandse consumenten aan tot bezuinigen. Dat constateert ING, dat hierover eind maart en in april online vragen voorlegde aan klanten van de bank. Zes op de tien van de tienduizenden respondenten gaven aan hun uitgaven te willen temperen.
19 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De tweedeling tussen kopers en huurders op de woningmarkt groeit, constateert ABN AMRO in een nieuw rapport. Volgens deskundigen van de bank is wonen de laatste jaren over de gehele linie beter betaalbaar geworden. Echter, vooral zittende huiseigenaren profiteren. Voor koopstarters en jonge huurders gaat dit minder op. In sommige regio's, vooral in de grote steden, gaan zij er juist op achteruit.
2 uur geledenNEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met flinke plussen geëindigd. Beleggers putten hoop uit signalen dat de oorlog tussen de Verenigde Staten en Iran binnenkort voorbij is. Daarnaast hadden ze aandacht voor de kwartaalresultaten van verschillende bedrijven op Wall Street.
3 uur geledenMOUNTAIN VIEW (ANP/BLOOMBERG) - Google heeft voorstellen ingediend bij de Europese Commissie met veranderingen in de manier waarop nieuwsresultaten in zijn zoekmachine te zien zijn. Dat zeggen ingewijden tegen persbureau Bloomberg. Daarmee wil Google een mogelijke nieuwe boete van Brussel voorkomen.
4 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG) - De Verenigde Staten zullen de importheffing van 25 procent op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie "relatief snel" invoeren als het landenblok de handelsdeal met Washington niet spoedig ratificeert. Dat heeft de Amerikaanse ambassadeur bij de EU, Andrew Puzder, gezegd tegen persbureau Bloomberg.
6 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De olieproductie van OPEC-landen daalde vorige maand naar het laagste punt in 36 jaar. Dat meldt persbureau Bloomberg na onderzoek. Door de oorlog in Iran is de export belemmerd en werd de productie, soms gedwongen, gestopt.
6 uur geleden