JPMorgan en Wells Fargo stijgen op Wall Street na kwartaalcijfers
NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase en Wells Fargo behoorden woensdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beide Amerikaanse banken zagen de winst afgelopen kwartaal sterker stijgen dan verwacht.
JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, profiteerde van de aanhoudende sterke Amerikaanse economie en deed vooral goede zaken met zijn investeringsactiviteiten. Zo verdiende de bank meer aan het begeleiden van fusies en overnames en de uitgifte van aandelen en obligaties door bedrijven. Over heel 2024 boekte JPMorgan een recordwinst van 58,5 miljard dollar (bijna 57 miljard euro). Het aandeel werd 0,5 procent hoger gezet.
Ook Wells Fargo, de op drie na grootste Amerikaanse bank, zag de inkomsten van zijn zakelijke activiteiten sterk stijgen. Ook rekent de bank in 2025 op een sterker dan verwachte stijging van de nettorente-inkomsten, ofwel het verschil tussen de rente die de bank ontvangt op leningen en de rentevergoeding op spaarrekeningen. Dat aandeel klom bijna 5 procent.
De algehele stemming op Wall Street was eveneens positief, na het wisselende slot op dinsdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 1,4 procent hoger op 43.110 punten. De brede S&P 500-index won 1,3 procent tot 5915 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 1,5 procent bij op 19.333 punten.
De aandelen van Amerikaanse banken zijn sinds de herverkiezing van Donald Trump in november vorig jaar al flink in waarde gestegen. Beleggers hopen dat het beleid van de aankomende Amerikaanse president, zoals belastingverlagingen en soepele regelgeving, de financiële sector een impuls zal geven.
Zakenbank Goldman Sachs boekte afgelopen kwartaal eveneens meer winst dan verwacht en werd beloond met een koerswinst van 5 procent. Ook BlackRock opende de boeken. De grootste vermogensbeheerder ter wereld boekte afgelopen kwartaal meer winst dan voorzien en het aandeel werd bijna 5 procent hoger gezet. De banken Morgan Stanley en Bank of America, die donderdag met resultaten komen, wonnen bijna 4 en een kleine 3 procent.
Naast de kwartaalcijfers van de Amerikaanse banken werd ook het inflatiecijfer van de Verenigde Staten over december bekendgemaakt. Zo bleek dat de consumentenprijzen in de laatste maand van 2024 conform verwachting met 2,9 procent zijn gestegen. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.
Meer uit Financieel
PARIJS (ANP/DPA/BELGA) - Het Franse BlaBlaCar gaat stoppen met eigen langeafstandsbussen. Door de zeer concurrerende markt en stijgende kosten kan het bedrijf de busritten niet langer winstgevend uitvoeren, heeft de rivaal van bijvoorbeeld FlixBus aangekondigd.
42 minuten geledenDIEMEN (ANP) - Uitzendconcern Randstad had afgelopen kwartaal opnieuw te maken met lastige marktomstandigheden in Europa. In landen als Duitsland, Frankrijk, het Verenigd Koninkrijk, België en Luxemburg daalde de opbrengsten, werd woensdag bekend. Nederland en Italië lieten wel groei zien. De belangrijke Noord-Amerikaanse markt bleef stabiel.
53 minuten geledenAMSTERDAM (ANP) - De oorlog in het Midden-Oosten zorgt voor hogere inkoopkosten bij verfconcern AkzoNobel. Dat meldt het bedrijf achter merken als Flexa, Dulux en Sikkens bij de cijfers over het eerste kwartaal. Volgens AkzoNobel werd ondanks de geopolitieke onrust door de Iranoorlog en turbulente marktomstandigheden wel een sterk kwartaal afgeleverd.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het vertrouwen van consumenten in Nederland is in april fors verder verslechterd. De vertrouwensgraadmeter van het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) laat de op een na grootste daling zien sinds het begin van de statistieken in april 1986. Alleen in april 2020, aan het begin van de coronapandemie, was de daling van het vertrouwen groter.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koopwoningen waren in maart 5 procent duurder dan in dezelfde maand vorig jaar, waarmee de stijging van de huizenprijzen opnieuw iets is afgezwakt. Ten opzichte van februari stegen de prijzen met 0,3 procent, melden het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) en het Kadaster op basis van de recentste cijfers.
2 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De economische schokgolven van de oorlog tegen Iran hebben nu ook de condoommarkt bereikt. Karex, dat wereldwijd een op de vijf condooms produceert, bereidt zich voor op een prijsverhoging van 30 procent. Het aanhoudende conflict in het Midden-Oosten destabiliseert de toeleveringsketens en drijft de kosten op, zo verklaarde Karex-baas Goh Miah Kiat tegen Bloomberg News.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - ABN AMRO verlaagt de groeiraming voor de doe-het-zelfbranche door de verslechterde economische omstandigheden door de Iranoorlog. Door de hogere inflatie en rente en het lagere consumentenvertrouwen verwacht de bank nu een volumegroei in 2026 van 2 procent. Eerder werd gerekend op een groei van 3 procent.
8 uur geleden