Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

JPMorgan en Wells Fargo stijgen op Wall Street na kwartaalcijfers

JPMorgan en Wells Fargo stijgen op Wall Street na kwartaalcijfers

NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase en Wells Fargo behoorden woensdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. Beide Amerikaanse banken zagen de winst afgelopen kwartaal sterker stijgen dan verwacht.

JPMorgan Chase, de grootste bank van de Verenigde Staten, profiteerde van de aanhoudende sterke Amerikaanse economie en deed vooral goede zaken met zijn investeringsactiviteiten. Zo verdiende de bank meer aan het begeleiden van fusies en overnames en de uitgifte van aandelen en obligaties door bedrijven. Over heel 2024 boekte JPMorgan een recordwinst van 58,5 miljard dollar (bijna 57 miljard euro). Het aandeel werd 0,5 procent hoger gezet.

Ook Wells Fargo, de op drie na grootste Amerikaanse bank, zag de inkomsten van zijn zakelijke activiteiten sterk stijgen. Ook rekent de bank in 2025 op een sterker dan verwachte stijging van de nettorente-inkomsten, ofwel het verschil tussen de rente die de bank ontvangt op leningen en de rentevergoeding op spaarrekeningen. Dat aandeel klom bijna 5 procent.

De algehele stemming op Wall Street was eveneens positief, na het wisselende slot op dinsdag. De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 1,4 procent hoger op 43.110 punten. De brede S&P 500-index won 1,3 procent tot 5915 punten en techgraadmeter Nasdaq kreeg er 1,5 procent bij op 19.333 punten.

De aandelen van Amerikaanse banken zijn sinds de herverkiezing van Donald Trump in november vorig jaar al flink in waarde gestegen. Beleggers hopen dat het beleid van de aankomende Amerikaanse president, zoals belastingverlagingen en soepele regelgeving, de financiële sector een impuls zal geven.

Zakenbank Goldman Sachs boekte afgelopen kwartaal eveneens meer winst dan verwacht en werd beloond met een koerswinst van 5 procent. Ook BlackRock opende de boeken. De grootste vermogensbeheerder ter wereld boekte afgelopen kwartaal meer winst dan voorzien en het aandeel werd bijna 5 procent hoger gezet. De banken Morgan Stanley en Bank of America, die donderdag met resultaten komen, wonnen bijna 4 en een kleine 3 procent.

Naast de kwartaalcijfers van de Amerikaanse banken werd ook het inflatiecijfer van de Verenigde Staten over december bekendgemaakt. Zo bleek dat de consumentenprijzen in de laatste maand van 2024 conform verwachting met 2,9 procent zijn gestegen. De inflatie speelt een belangrijke rol bij het rentebeleid. Bij een hoger dan verwachte inflatie kan de Federal Reserve voorzichtiger worden met het verder verlagen van de rente.

Meer uit Financieel

Bronnen: Shell kan niet voldoende lng leveren aan klanten in Azië

LONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - Shell zegt door overmacht niet voldoende vloeibaar gemaakt aardgas (lng) te kunnen leveren aan klanten in Azië. Het olie- en gasconcern is een van de bedrijven die het zogeheten "force majeure" heeft verklaard. Dat zeggen bronnen tegen persbureaus Reuters en Bloomberg.

34 minuten geleden
Tuinders merken voorlopig niet veel van hogere energieprijzen

ZOETERMEER (ANP) - Telers van groenten, fruit, bloemen en planten merken voorlopig nog niet heel veel van de opgelopen energieprijzen, stelt branchevereniging Glastuinbouw Nederland. Dat komt omdat veel tuinders voor het merendeel van hun energiebehoefte een vast contract hebben, legt een woordvoerster uit.

1 uur geleden
Japan gaat strategische olievoorraden vrijgeven

TOKIO (ANP/RTR) - Japan gaat strategische oliereserves vrijgeven om zo de sterk gestegen olieprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten tegen te gaan. Dat heeft de Japanse premier Sanae Takaichi aangekondigd.

1 uur geleden
LTO vreest hogere kosten voor boeren door oorlog in Midden-Oosten

DEN HAAG (ANP) - Land- en tuinbouworganisatie LTO vreest dat Nederlandse boeren te maken krijgen met hogere kosten door de oorlog in het Midden-Oosten. Daardoor is de Straat van Hormuz afgesloten, een belangrijke zeestraat voor het vervoeren van olie en vloeibaar gemaakt aardgas (lng).

2 uur geleden
KLM vliegt komende twee weken nog niet op Dubai door oorlog

SCHIPHOL (ANP) - KLM vliegt voorlopig nog niet op Dubai vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. De luchtvaartmaatschappij heeft alle vluchten naar de Arabische bestemming geschrapt tot en met 28 maart.

2 uur geleden
Leiders G7 gaan praten over vrijgave strategische oliereserves

PARIJS (ANP/AFP) - De leiders van de G7-landen gaan woensdagmiddag praten over een mogelijke vrijgave van strategische oliereserves vanwege de oorlog in het Midden-Oosten. Dat overleg via videoverbinding wordt voorgezeten door de Franse president Emmanuel Macron. Frankrijk is momenteel voorzitter van de G7.

3 uur geleden
Nederland moet noodvoorraad gas opbouwen, zegt Gasunie

GRONINGEN (ANP) - Gasnetbeheerder Gasunie heeft de regering opgeroepen om een strategische noodvoorraad voor gas op te bouwen. Onderzoek wijst namelijk uit dat aanvullende maatregelen nodig zijn om een mogelijk gastekort op te kunnen vangen, mocht er een maandenlange verstoring in de gasaanvoer optreden.

4 uur geleden