JPMorgan en Wells Fargo dalen op Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase en Wells Fargo gingen vrijdag omlaag op de aandelenbeurzen in New York. Beleggers verwerkten de kwartaalresultaten van de twee grote Amerikaanse banken. JPMorgan Chase, de grootste bank van de VS, zag de winst en omzet in het tweede kwartaal sterker stijgen dan verwacht. De bank deed vooral goede zaken met zijn investeringsactiviteiten, maar moest wel meer geld opzij zetten voor leningen die mogelijk niet worden terugbetaald. Ook waarschuwde topman Jamie Dimon dat de inflatie en de rentetarieven mogelijk hoger blijven dan de markt verwacht. Het aandeel werd ruim 2 procent lager gezet.
Wells Fargo, de op drie na grootste Amerikaanse bank, zag de kwartaalwinst licht dalen. De netto rente-inkomsten, ofwel het verschil tussen de rente die de bank ontvangt op leningen en de rentevergoeding op spaarrekeningen, namen echter sterker dan verwacht af. Dat komt doordat de bank meer rente moet betalen op spaarrekeningen om klanten vast te houden en bedrijven aarzelen om nieuwe leningen af te sluiten door de hogere leenkosten. De opbrengsten van de investeringstak namen wel sterk toe. Het aandeel zakte 7 procent.
Branchegenoot Citigroup, die ook met cijfers kwam, verloor 0,8 procent. Goldman Sachs, Morgan Stanley en Bank of America publiceren volgende week resultaten.
Tesla
De Dow-Jonesindex noteerde kort na aanvang van de handel 0,4 procent hoger op 39.899 punten en de brede S&P 500-index klom 0,1 procent tot 5592 punten. De Nasdaq steeg 0,1 procent tot 18.300 punten. De techgraadmeter zakte donderdag 2 procent doordat beleggers winst namen na de sterke stijging van veel techaandelen in de afgelopen tijd. Het was het grootste dagverlies sinds eind april. Woensdag sloot de Nasdaq nog op de hoogste stand ooit.
Tesla ging 1,7 procent omlaag. De fabrikant van elektrische auto's werd door analisten van UBS op de verkooplijst gezet. Volgens de kenners van de Zwitserse bank is het aandeel de afgelopen tijd te hard gestegen. Tesla werd in anderhalve week tijd ruim 40 procent meer waard. Donderdag zakte het aandeel echter al ruim 8 procent, na nieuws dat de autofabrikant de onthulling van zijn zogeheten robotaxi uitstelt tot oktober.
AT&T
AT&T leverde 1 procent in, na melding van een grote hack. Volgens het telecomconcern hebben hackers in 2022 gedurende zes maanden inzage gehad in gegevens van gesprekken en tekstberichten van vrijwel al zijn mobiele klanten. Het is een van de grootste privacy-inbreuken in de telecomwereld in de recente geschiedenis.
Meer uit Financieel
BRUSSEL (ANP/AFP) - De Europese Commissie heeft de Verenigde Staten zondag opgeroepen tot naleving van de onderlinge handelsafspraken die afgelopen zomer zijn gemaakt. Daarmee reageert Brussel op de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe wereldwijde tariefverhogingen na een voor hem ongunstige uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof.
8 uur geledenBRUSSEL (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Het Europees Parlement stelt de stemming over de handelsovereenkomst tussen de EU en de VS, die voor deze week gepland stond, mogelijk uit. Bernd Lange, rapporteur van de handelscommissie van het parlement, heeft zondag aangegeven dat hij in een spoedvergadering maandag gaat voorstellen het ratificatieproces op te schorten. Hij vindt dat nodig door de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag en nieuwe tariefaankondigingen van president Donald Trump.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Ondernemersorganisatie VNO-NCW vreest hogere Amerikaanse importheffingen voor Europese producten na de tariefaankondigingen van president Donald Trump van dit weekend. De lobbyclub voor het Nederlandse bedrijfsleven vindt wel veel onduidelijk en durft nog geen harde conclusies te trekken.
10 uur geledenZOETERMEER (ANP) - FME, de ondernemersorganisatie voor de technologische industrie, roept Nederland en de Europese Unie op zo snel mogelijk duidelijkheid te verschaffen over de Amerikaanse importheffingen voor Europese goederen. Volgens de lobbyclub uit het Nederlandse bedrijfsleven zorgt de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof van vrijdag voor veel onzekerheid. Door Trumps tariefaankondigingen op vrijdag en zaterdag is de behoefte aan duidelijkheid "nog noodzakelijker" geworden, heeft een woordvoerster zondag laten weten.
13 uur geledenNEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Indiase handelsfunctionarissen stellen een reis naar de Verenigde Staten uit die bedoeld was om een voorlopige handelsdeal tussen de twee landen af te ronden. Dat meldt persbureau Bloomberg op basis van ingewijden. Het uitstel heeft te maken met de uitspraak van het Amerikaanse hooggerechtshof die veel van de importheffingen van president Donald Trump ongeldig verklaarde.
13 uur geledenWASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Donald Trump eist dat Netflix bestuurslid Susan Rice "onmiddellijk" ontslaat of anders "de gevolgen ondervindt". Op Truth Social maakte de Amerikaanse president haar uit voor een "politieke pion", die "geen talent of vaardigheden" heeft.
15 uur geledenCANBERRA (ANP/RTR/BLOOMBERG/BELGA) - Handelspartners van de Verenigde Staten verspreid over de wereld onderzoeken de impact van de door president Donald Trump aangekondigde nieuwe Amerikaanse importtarieven. Trump kreeg vrijdag een tegenslag te verwerken toen het Amerikaanse hooggerechtshof oordeelde dat een groot deel van zijn tarieven onwettig was. Vervolgens kondigde Trump een nieuw wereldwijd invoertarief van 10 procent aan op buitenlandse goederen. Zaterdag verhoogde hij deze heffing naar 15 procent.
16 uur geleden