Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

JPMorgan doet goede zaken met adviseren bij fusies en overnames

JPMorgan doet goede zaken met adviseren bij fusies en overnames

NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse bank JPMorgan Chase heeft in het derde kwartaal flink meer geld verdiend met het adviseren bij fusies, overnames en beursgangen van bedrijven. Daarnaast werd opnieuw geprofiteerd van het vrijkomen van reserves die eerder apart waren gezet voor leningen die door de coronacrisis mogelijk niet afgelost zouden worden.

De grootste bank van de Verenigde Staten boekte een nettowinst van 11,7 miljard dollar, omgerekend ruim 10 miljard euro. In het derde kwartaal van 2020 bedroeg de winst nog 9,4 miljard dollar. De vrijgekomen reserves waren 2,1 miljard dollar. De totale inkomsten van de bank namen met 2 procent toe tot 30,4 miljard dollar.

Bij de zakenbankdivisie, met het adviseren rond fusies en overnames, het begeleiden van beursgangen en de handel op de financiële markten, steeg de winst met 29 procent. Daar stonden wel lagere inkomsten uit de obligatie- en grondstoffenhandel tegenover. Met de aandelenhandel stegen de inkomsten wel. Bij de consumentendivisie van JPMorgan Chase nam de winst ook toe.

Topman Jamie Dimon zei in een toelichting dat de bank sterke resultaten heeft behaald nu de economie verder goed blijft groeien, ondanks de tegenwind van de opmars van de Delta-variant van het coronavirus en de problemen in de toeleveringsketen.

Meer uit Financieel

Duitse transportsector wil steun overheid om dure diesel

FRANKFURT (ANP/DPA) - De Duitse brancheorganisatie voor wegtransport vraagt de overheid om financiële steun door de sterke stijging van dieselprijzen. Volgens de vereniging van transport- en logistieke bedrijven BGL werkt de dure diesel uiteindelijk door in de consumentenprijzen.

8 uur geleden
Schouten: chemiesector onder druk, gebrek aan urgentie kabinet

AMSTERDAM (ANP) - Door de stijgende energieprijzen en het uitblijven van overheidsmaatregelen komt de Nederlandse chemiesector in zware problemen, waarschuwt de Rotterdamse burgemeester Carola Schouten. "Er is een gebrek aan urgentie bij het kabinet", zei ze in het programma Buitenhof.

9 uur geleden
Mkb'ers willen snel kabinetsingrijpen tegen dure brandstof

DEN HAAG (ANP) - Het gros van de ondernemers in het midden- en kleinbedrijf wil dat het kabinet spoedig met maatregelen komt om de torenhoge energie- en brandstofprijzen te dempen, meldt Ondernemend Nederland (ONL) na onderzoek. De ondernemersvereniging pleit voor een structurele verlaging van de energie- en brandstofprijzen en niet voor een "tijdelijke pleister".

11 uur geleden
Italië blijft financieel gezond ondanks steun tegen dure energie

ROME (ANP/BLOOMBERG) - De Italiaanse regering verwacht dat de steun aan bedrijven en gezinnen, bedoeld om hen te beschermen tegen hoge prijzen veroorzaakt door de Iranoorlog, de begrotingspositie van het land niet schaadt. Volgens de Italiaanse economieminister Giancarlo Giorgetti verkeert Italië in een "solide" positie om de crisis aan te pakken.

14 uur geleden
Open Huizen Dag trekt 52.000 bezoekers, meer dan vorige keer

UTRECHT (ANP) - Ongeveer 52.000 mensen hebben zaterdag een koopwoning bezichtigd tijdens de Open Huizen Dag van makelaarsorganisatie NVM. Dat zijn er meer dan tijdens de vorige editie in oktober. Toen bekeken 45.000 mensen een huis.

1 dag geleden
WTO-leden dichter bij overeenkomst digitale handel

YAOUNDÉ (ANP) - Wereldwijde afspraken om geen invoerheffingen in te voeren voor digitale handel worden mogelijk verlengd. Binnen de Wereldhandelsorganisatie (WTO) is de afspraak dat "elektronische transmissies", zoals downloads of digitale diensten, niet te maken mogen krijgen met importheffingen. India verzette zich aanvankelijk tegen een verlenging van die overeenkomst, maar laat zijn bezwaren op de WTO-top in Kameroen mogelijk vallen.

1 dag geleden
Haven in Oman ligt twee dagen stil, verwacht Maersk

KOPENHAGEN (ANP) - De werkzaamheden in de haven van Salalah in Oman liggen ongeveer 48 uur stil na een aanval zaterdagochtend, verwacht Maersk. De haven werd geëvacueerd na een "veiligheidsincident" dat schade heeft veroorzaakt aan een hijskraan. Volgens Maersk waren drones betrokken bij de aanval en werden explosies gemeld.

1 dag geleden