JPMorgan doet goede zaken met adviseren bij fusies en overnames
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse bank JPMorgan Chase heeft in het derde kwartaal flink meer geld verdiend met het adviseren bij fusies, overnames en beursgangen van bedrijven. Daarnaast werd opnieuw geprofiteerd van het vrijkomen van reserves die eerder apart waren gezet voor leningen die door de coronacrisis mogelijk niet afgelost zouden worden.
De grootste bank van de Verenigde Staten boekte een nettowinst van 11,7 miljard dollar, omgerekend ruim 10 miljard euro. In het derde kwartaal van 2020 bedroeg de winst nog 9,4 miljard dollar. De vrijgekomen reserves waren 2,1 miljard dollar. De totale inkomsten van de bank namen met 2 procent toe tot 30,4 miljard dollar.
Bij de zakenbankdivisie, met het adviseren rond fusies en overnames, het begeleiden van beursgangen en de handel op de financiële markten, steeg de winst met 29 procent. Daar stonden wel lagere inkomsten uit de obligatie- en grondstoffenhandel tegenover. Met de aandelenhandel stegen de inkomsten wel. Bij de consumentendivisie van JPMorgan Chase nam de winst ook toe.
Topman Jamie Dimon zei in een toelichting dat de bank sterke resultaten heeft behaald nu de economie verder goed blijft groeien, ondanks de tegenwind van de opmars van de Delta-variant van het coronavirus en de problemen in de toeleveringsketen.
Meer uit Financieel
STOCKHOLM (ANP) - De honderd grootste wapenbedrijven ter wereld hebben vorig jaar samen een recordomzet van 679 miljard dollar (zo'n 585 miljard euro) behaald. Dat is 5,9 procent meer dan een jaar eerder, meldt SIPRI. Het onderzoeksinstituut schrijft de groei vooral toe aan de oorlogen in Oekraïne en Gaza, die de vraag naar wapens sterk hebben opgedreven.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Aanbieder van communicatiesoftware Bird trekt het voorstel om branchegenoot CM.com over te nemen in. Dat meldt Bird zondag. Het Amsterdamse softwarebedrijf deed 5 november een overnamebod met een totale waarde van 165,8 miljoen euro in contanten.
10 uur geledenATHENE (ANP/RTR) - Griekse boeren zijn zondag slaags geraakt met de politie tijdens protesten in delen van het Zuidoost-Europese land. Ze zijn boos over de vertraagde uitbetaling van Europese subsidies, veroorzaakt door onderzoeken naar een groot corruptieschandaal in Griekenland.
12 uur geledenWENEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De olieproducerende landen die zijn verenigd in oliekartel OPEC+ gaan in het eerste kwartaal van volgend jaar niet nog meer olie oppompen. Dat hebben ze zondag besloten op een vergadering. Dat betekent dat de landen afzien van hun eerdere patroon om de olieproductie telkens wat verder op te voeren, waarmee ze de prijzen aan de pomp in Nederland potentieel iets drukten.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Kevin Hassett zou graag dienen als de volgende voorzitter van de Federal Reserve, als hij door president Donald Trump wordt gekozen. Dat heeft Hassett, economisch adviseur van het Witte Huis, zondag laten weten voor de camera van Fox News. Hassett wordt sinds kort gezien als de belangrijkste kandidaat om Jerome Powell op te volgen, wiens termijn volgend jaar afloopt.
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De versleutelde berichtendienst Signal is blij dat de verplichting voor techbedrijven om chatgesprekken te scannen op mogelijke kinderporno uit het Europese wetsvoorstel is geschrapt dat seksueel misbruik van kinderen online tegen moet gaan. Dat heeft Signal-topvrouw Meredith Whittaker gezegd in tv-programma Buitenhof.
15 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/BLOOMBERG) - De Britse minister van Financiën Rachel Reeves heeft zondag ontkend dat ze het Britse publiek had misleid door te liegen over de staat van de Britse overheidsfinanciën. Op nieuwszender Sky News sprak ze de beschuldigingen vanuit de Britse oppositie, die al op haar aftreden aandrong, tegen.
16 uur geleden