JPMorgan doet goede zaken met adviseren bij fusies en overnames
NEW YORK (ANP) - De Amerikaanse bank JPMorgan Chase heeft in het derde kwartaal flink meer geld verdiend met het adviseren bij fusies, overnames en beursgangen van bedrijven. Daarnaast werd opnieuw geprofiteerd van het vrijkomen van reserves die eerder apart waren gezet voor leningen die door de coronacrisis mogelijk niet afgelost zouden worden.
De grootste bank van de Verenigde Staten boekte een nettowinst van 11,7 miljard dollar, omgerekend ruim 10 miljard euro. In het derde kwartaal van 2020 bedroeg de winst nog 9,4 miljard dollar. De vrijgekomen reserves waren 2,1 miljard dollar. De totale inkomsten van de bank namen met 2 procent toe tot 30,4 miljard dollar.
Bij de zakenbankdivisie, met het adviseren rond fusies en overnames, het begeleiden van beursgangen en de handel op de financiële markten, steeg de winst met 29 procent. Daar stonden wel lagere inkomsten uit de obligatie- en grondstoffenhandel tegenover. Met de aandelenhandel stegen de inkomsten wel. Bij de consumentendivisie van JPMorgan Chase nam de winst ook toe.
Topman Jamie Dimon zei in een toelichting dat de bank sterke resultaten heeft behaald nu de economie verder goed blijft groeien, ondanks de tegenwind van de opmars van de Delta-variant van het coronavirus en de problemen in de toeleveringsketen.
Meer uit Financieel
NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met een gemengd beeld gesloten. Beleggers hielden onder meer de ontwikkelingen rond de oorlog in het Midden-Oosten in de gaten en hoopten op een akkoord om het conflict te beëindigen. De olieprijzen gingen verder omlaag.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De Amerikaanse luchtvaartmaatschappij Spirit Airlines bereidt zich voor om de activiteiten te staken. Dat melden ingewijden aan The Wall Street Journal.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP/RTR) - De aankondiging van de Amerikaanse president Donald Trump vrijdag om de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie te verhogen naar 25 procent, laat zien dat de Verenigde Staten een onbetrouwbare handelspartner zijn. Dat heeft de voorzitter van de handelscommissie van het Europees Parlement, Bernd Lange, gezegd.
3 uur geledenBOXTEL (ANP) - Vleesverwerker Vion heeft opnieuw een slachterij in Duitsland verkocht als onderdeel van de reorganisatie, waarbij het zich wil focussen op de activiteiten in de Benelux. Vorige maand deed het bedrijf al twee andere slachterijen in Duitsland van de hand.
4 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump gaat de importheffing op auto's en vrachtwagens uit de Europese Unie verhogen naar 25 procent. Dat schrijft hij op zijn socialemediaplatform Truth Social. Hij meldt erbij dat hij de verhoging volgende week zal doorvoeren voor auto's en vrachtwagens die de Verenigde Staten binnenkomen.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De FNV is medio juni van plan te gaan staken in het openbaar vervoer. De grootste vakbond van Nederland is niet te spreken over de kabinetsplannen rond sociale zekerheid. Begin maart kondigde de vakbond al aan acties voor te bereiden.
5 uur geledenGLOUCESTER (ANP) - James Holder, de medeoprichter van modeketen Superdry, is vrijdag door de rechtbank in het Britse Gloucester schuldig bevonden aan verkrachting, meldt Sky News. Volgende week wordt zijn straf bepaald door de rechtbank in Bristol.
6 uur geleden