JPMorgan Chase stijgt op hoger Wall Street na resultaten
NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De grootste bank van de Verenigde Staten boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Topman Jamie Dimon zei wel "aanzienlijke turbulentie" te voorzien voor de Amerikaanse economie. Dimon waarschuwde woensdag nog dat het agressieve Amerikaanse tariefbeleid waarschijnlijk zal leiden tot een recessie in de grootste economie ter wereld. President Donald Trump besloot kort daarna de invoering van bepaalde importheffingen voor de meeste landen met negentig dagen uit te stellen.
De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 39.619 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 5276 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent tot 16.475 punten. De beursgraadmeters zakten donderdag tot ruim 4 procent. De Dow en de S&P 500 lijken de bewogen beursweek desondanks met weekwinsten van ruim 3 procent af te sluiten.
De banken Wells Fargo (min 2,8 procent) en Morgan Stanley (plus 0,7 procent) kwamen ook met cijfers. Het kwartaalcijferseizoen op Wall Street is daarmee van start gegaan. Zakenbank Goldman Sachs, die maandag met resultaten komt, steeg 0,4 procent.
Beleggers reageerden daarnaast op een nieuwe vergeldingsactie van China. Vanaf zaterdag heft China een importbelasting van 125 procent op Amerikaanse goederen. De hevige handelsoorlog tussen de twee grootste economieën ter wereld gaat daarmee onverminderd voort. China zei vrijdag vanaf nu niet meer te reageren op verdere tariefverhogingen van de VS op Chinese producten.
ING-hoofdeconoom Marieke Blom zei eerder al dat de tarieven een enorme muur hebben opgeworpen tussen China en de VS. "Daardoor wordt het dus heel onaantrekkelijk als Amerikaan om Chinese spullen te kopen en als Chinees om Amerikaanse spullen te kopen." Dit kan volgens haar een rem zetten op de wereldwijde economische activiteit.
Tesla (plus 0,4 procent) is al gestopt met het aannemen van bestellingen in China voor zijn Model S-sedan en Model X-SUV's door de hoge invoerheffingen van de VS en China. Beide wagens maakt Tesla namelijk niet in China zelf, maar importeert het bedrijf uit de VS.
Meer uit Financieel
AMERSFOORT (ANP) - Vereniging Eigen Huis (VEH) maakt zich "grote zorgen" over de waarschuwing van TenneT over een mogelijke aansluitingsstop in delen van Utrecht, Gelderland en Flevoland. "De netcongestie die nu dreigt, vormt een van de grootste risico's voor de voortgang van de energietransitie en voor de realisatie van nieuwe woningen", zegt de belangenorganisatie.
14 minuten geledenBERLIJN (ANP/RTR) - Stakingen onder piloten en cabinepersoneel van de Duitse luchtvaartmaatschappij Lufthansa raken ongeveer 100.000 reizigers, meldt het bedrijf. Door de actie gingen bijna 800 vluchten niet door.
29 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Bouwend Nederland noemt het zorgelijk dat de situatie op het elektriciteitsnet in Flevoland, Gelderland en Utrecht is verslechterd. De brancheorganisatie wil dat vergunningsprocessen "drastisch worden versneld", waarbij ook het stikstofdossier een belemmerende rol speelt.
34 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - TenneT stelt dat er "veel verschillende knoppen zijn waar je aan kunt draaien" om de druk op het elektriciteitsnet te verminderen. Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt en een aansluitstop voor consumenten en mkb'ers dreigt, waarschuwde de landelijke netbeheerder donderdag.
1 uur geledenLONDEN (ANP) - Unilever is nog niet klaar met het afstoten van kleinere merken in zijn divisie voor etenswaren. Het Britse verzorgings- en voedingsmiddelenbedrijf verwacht met producten voor persoonlijke verzorging en schoonheid sneller te groeien. De divisie voor voedingsmiddelen concentreert zich daarom steeds meer op twee sterke merken: bouillonmerk Knorr en sauzenmerk Hellmann's.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Door een cyberaanval bij telecomprovider Odido zijn persoonsgegevens van 6,2 miljoen accounts gelekt. Het gaat onder meer om naam, woonadres en bankrekeningnummer van klanten. Wachtwoorden, factuur- en belgegevens zijn wel veilig. Odido zoekt nog uit om hoeveel mensen het precies gaat en heeft het incident gemeld bij de Autoriteit Persoonsgegevens (AP).
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het hoogspanningsnet in Utrecht, Gelderland en Flevoland heeft zijn grenzen bereikt. Er zijn snel ingrijpende maatregelen nodig om te voorkomen dat later dit jaar geen nieuwe woningen of bedrijven meer kunnen worden aangesloten, waarschuwt netbeheerder TenneT. Daar wordt de komende tijd over gesproken met overheden, regionale netbeheerders en het bedrijfsleven.
2 uur geleden