Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

JPMorgan Chase stijgt op hoger Wall Street na resultaten

JPMorgan Chase stijgt op hoger Wall Street na resultaten

NEW YORK (ANP) - JPMorgan Chase behoorde vrijdag tot de winnaars op de aandelenbeurzen in New York. De grootste bank van de Verenigde Staten boekte afgelopen kwartaal meer omzet en winst dan verwacht. Topman Jamie Dimon zei wel "aanzienlijke turbulentie" te voorzien voor de Amerikaanse economie. Dimon waarschuwde woensdag nog dat het agressieve Amerikaanse tariefbeleid waarschijnlijk zal leiden tot een recessie in de grootste economie ter wereld. President Donald Trump besloot kort daarna de invoering van bepaalde importheffingen voor de meeste landen met negentig dagen uit te stellen.

De Dow-Jonesindex noteerde kort na opening van de markt 0,1 procent hoger op 39.619 punten. De brede S&P 500-index steeg 0,2 procent tot 5276 punten en techgraadmeter Nasdaq steeg 0,5 procent tot 16.475 punten. De beursgraadmeters zakten donderdag tot ruim 4 procent. De Dow en de S&P 500 lijken de bewogen beursweek desondanks met weekwinsten van ruim 3 procent af te sluiten.

De banken Wells Fargo (min 2,8 procent) en Morgan Stanley (plus 0,7 procent) kwamen ook met cijfers. Het kwartaalcijferseizoen op Wall Street is daarmee van start gegaan. Zakenbank Goldman Sachs, die maandag met resultaten komt, steeg 0,4 procent.

Beleggers reageerden daarnaast op een nieuwe vergeldingsactie van China. Vanaf zaterdag heft China een importbelasting van 125 procent op Amerikaanse goederen. De hevige handelsoorlog tussen de twee grootste economieën ter wereld gaat daarmee onverminderd voort. China zei vrijdag vanaf nu niet meer te reageren op verdere tariefverhogingen van de VS op Chinese producten.

ING-hoofdeconoom Marieke Blom zei eerder al dat de tarieven een enorme muur hebben opgeworpen tussen China en de VS. "Daardoor wordt het dus heel onaantrekkelijk als Amerikaan om Chinese spullen te kopen en als Chinees om Amerikaanse spullen te kopen." Dit kan volgens haar een rem zetten op de wereldwijde economische activiteit.

Tesla (plus 0,4 procent) is al gestopt met het aannemen van bestellingen in China voor zijn Model S-sedan en Model X-SUV's door de hoge invoerheffingen van de VS en China. Beide wagens maakt Tesla namelijk niet in China zelf, maar importeert het bedrijf uit de VS.

Meer uit Financieel

Aandelenbeurzen New York bewegen amper na handelsuitspraken Trump

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn dinsdag met kleine uitslagen de handel uitgegaan. Beleggers verwerkten nieuwe dreigementen over importheffingen van de Amerikaanse president Donald Trump. Hij zei onder andere dat hij koper dat de Verenigde Staten binnenkomt met 50 procent wil belasten.

30 minuten geleden
Brussel wil belangrijke chemiefabrieken beschermen

BRUSSEL (ANP) - Brussel wil de belangrijkste chemiefabrieken in de Europese Unie beter beschermen. De Europese Commissie heeft plannen gepresenteerd om samen met de sector en lidstaten "kritieke" productiefaciliteiten aan te wijzen die belangrijke grondstoffen maken voor bijvoorbeeld de luchtvaart, defensie of medische zorg. "Gerichte hulp" moet deze vestigingen behoeden voor sluitingen en helpen met vergroenen.

2 uur geleden
Trump wil importheffing van 50 procent op koper

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt dat hij later op de dag een importheffing op koper aankondigt. Het metaal wordt aan de Amerikaanse grens met 50 procent belast, zei hij tegen journalisten bij een kabinetsvergadering.

2 uur geleden
Trump zegt EU over twee dagen brief over handelstarief te sturen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zegt over twee dagen een brief te versturen waarin hij de importheffingen voor goederen uit de Europese Unie bekendmaakt. Hij beschuldigde de EU ervan de Verenigde Staten erg slecht te behandelen, onder andere via rechtszaken tegen Google en Apple.

2 uur geleden
Beurs in Amsterdam licht hoger na uitstel tarievendeadline Trump

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met een kleine winst gesloten. Elders in Europa waren ook overwegend winsten te zien op de koersenborden, nadat de Amerikaanse president Donald Trump de deadline voor hogere importheffingen had opgeschoven van 9 juli naar 1 augustus.

5 uur geleden
Trump: deadline voor heffingen blijft 1 augustus

WASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten zullen de deadline voor hogere importheffingen van 1 augustus niet verlengen, waarschuwt de Amerikaanse president Donald Trump op berichtendienst Truth Social. Aanvankelijk zouden de hogere tarieven deze woensdag ingaan, maar onlangs maakte Trump bekend dat dit was uitgesteld naar volgende maand.

5 uur geleden
Oud-premier VK Sunak gaat aan de slag bij Goldman Sachs

NEW YORK (ANP/BLOOMBERG) - De voormalige Britse premier Rishi Sunak gaat werken bij zakenbank Goldman Sachs. Dat heeft de in New York gevestigde bank dinsdag bekendgemaakt. Sunak was van oktober 2022 tot juli 2024 premier van het Verenigd Koninkrijk.

5 uur geleden