Journalistenclub wil Assad berechten om moord op 181 journalisten
PARIJS (ANP/AFP) - De internationale journalistenorganisatie Reporters Sans Frontières (RSF) heeft opgeroepen de Syrische ex-president Bashar al-Assad voor de rechter te brengen voor de moord op 181 journalisten sinds de revolutie in 2011. "We eisen dat Assad berecht wordt voor zijn misdaden", zei Jonathan Dagher, hoofd Midden-Oosten bij RSF. "En dat er gerechtigheid komt voor al zijn slachtoffers."
Van de 181 gedode journalisten waren er zeventien het slachtoffer van bombardementen door Assads bondgenoot Rusland, aldus RSF. De overige 164 journalisten werden door Assads regime "gedood en geëxecuteerd", terwijl velen van hen "jarenlang waren opgesloten en gemarteld".
RSF zei zich ook zorgen te maken over de journalisten die momenteel nog in het land worden vastgehouden. Maandag zaten er volgens de organisatie nog 23 journalisten in de gevangenis. Ook zouden tien journalisten nog vermist zijn, van wie er zeven zijn ontvoerd naar een onbekende locatie. "Voor de overgrote meerderheid van hen is er tot op heden geen bewijs dat ze nog in leven zijn", aldus RSF.
RSF had ook harde woorden voor de streng islamistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), die het verzet tegen Assads regime leidde. De journalistenorganisatie zei dat HTS tussen 2012 en 2019 "zes journalisten heeft vermoord" en riep ook op de daders van die moorden ter verantwoording te roepen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 466. Dat meldt HRANA, een in de Verenigde Staten gevestigde organisatie die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
1 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense leger meldt dat drie booreilanden in de Kaspische Zee zijn aangevallen die eigendom zijn van het Russische oliebedrijf Lukoil. De getroffen platforms worden gebruikt om het Russische bezettingsleger te ondersteunen, aldus Oekraïne.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR/DPA) - Het dodental door de jongste protesten in Iran tegen het regime en de slechte economische situatie is opgelopen tot 203. Dat meldt een in de Verenigde Staten gevestigde groepering die zich bezighoudt met de mensenrechten in Iran.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump raadt het communistische regime van Cuba "ten zeerste aan" een deal te sluiten, "voordat het te laat is". Er gaat geen olie of geld uit Venezuela meer naar Cuba, benadrukt de president op zijn eigen sociale medium Truth Social.
3 uur geledenUNTERSEEN (ANP/DPA) - De Zwitserse auteur Erich von Däniken is op 90-jarige leeftijd overleden. De bestsellerauteur verwierf in de jaren 60 en 70 bekendheid met tientallen publicaties over buitenaards leven op aarde. Daarin schreef hij onder meer dat de piramides in Egypte tot stand waren gekomen met hulp van aliens. Ook gaf hij veel lezingen, zoals over de vraag of buitenaards leven over dezelfde geslachtsorganen als de mens zou beschikken.
3 uur geledenWASHINGTON/BERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering heeft aantijgingen van de Amerikaanse gezondheidsminister Robert F. Kennedy Jr. tegengesproken. De omstreden telg van de beroemde Kennedy-familie beweert dat in Duitsland ruim duizend artsen worden vervolgd, omdat ze tijdens de coronapandemie bijvoorbeeld hadden toegestaan dat patiënten geen mondkapje hoefden te dragen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - De gewezen Britse ambassadeur in de Verenigde Staten, Peter Mandelson, heeft excuses aangeboden aan de slachtoffers van Jeffrey Epstein. De voormalige topdiplomaat onderhield warme banden met de Amerikaanse miljardair en veroordeelde zedendelinquent en moest vertrekken toen bekend werd hoe nauw hij was met Epstein. "Ik zou mijn excuses willen aanbieden aan deze vrouwen voor het feit dat het systeem erin faalde hun stemmen te horen en hen niet de bescherming bood die ze mochten verwachten", aldus Mandelson.
4 uur geleden