Journalistenclub wil Assad berechten om moord op 181 journalisten
PARIJS (ANP/AFP) - De internationale journalistenorganisatie Reporters Sans Frontières (RSF) heeft opgeroepen de Syrische ex-president Bashar al-Assad voor de rechter te brengen voor de moord op 181 journalisten sinds de revolutie in 2011. "We eisen dat Assad berecht wordt voor zijn misdaden", zei Jonathan Dagher, hoofd Midden-Oosten bij RSF. "En dat er gerechtigheid komt voor al zijn slachtoffers."
Van de 181 gedode journalisten waren er zeventien het slachtoffer van bombardementen door Assads bondgenoot Rusland, aldus RSF. De overige 164 journalisten werden door Assads regime "gedood en geëxecuteerd", terwijl velen van hen "jarenlang waren opgesloten en gemarteld".
RSF zei zich ook zorgen te maken over de journalisten die momenteel nog in het land worden vastgehouden. Maandag zaten er volgens de organisatie nog 23 journalisten in de gevangenis. Ook zouden tien journalisten nog vermist zijn, van wie er zeven zijn ontvoerd naar een onbekende locatie. "Voor de overgrote meerderheid van hen is er tot op heden geen bewijs dat ze nog in leven zijn", aldus RSF.
RSF had ook harde woorden voor de streng islamistische groep Hayat Tahrir al-Sham (HTS), die het verzet tegen Assads regime leidde. De journalistenorganisatie zei dat HTS tussen 2012 en 2019 "zes journalisten heeft vermoord" en riep ook op de daders van die moorden ter verantwoording te roepen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Arbeid Lori Chavez-DeRemer treedt af. Het Witte Huis heeft dat maandag bekendgemaakt. Aan haar vertrek gingen weken van speculatie over haar positie vooraf, nadat beschuldigingen over haar gedrag waren opgedoken.
57 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Iran weigert te onderhandelen met de Verenigde Staten zolang Washington dreigingen uit. Dat zegt de Iraanse hoofdonderhandelaar en parlementsvoorzitter Mohammad Baqer Qalibaf in een bericht op X.
1 uur geledenANKARA (ANP/AFP) - Turkije gaat de vuurwapenwetgeving aanscherpen na de schietpartijen op twee scholen in het land. Het gaat volgens president Recep Tayyip Erdogan onder meer om het beperken van vuurwapenbezit en hogere straffen voor mensen die hun wapens niet goed opbergen.
4 uur geledenLONDEN (ANP/AFP) - De Britse premier Keir Starmer heeft ontkend dat hij het parlement heeft misleid over de aanstelling van de omstreden Peter Mandelson. Eerder zei zijn woordvoerder dat de premier het Lagerhuis "per ongeluk" had misleid, omdat hij zelf ook niet alle informatie tot zijn beschikking had.
6 uur geledenBOEDAPEST (ANP/AFP) - De Hongaarse verkiezingswinnaar Péter Magyar zegt dat zijn land alle arrestatiebevelen van het Internationaal Strafhof (ICC) zal uitvoeren en dat dus ook de Israëlische premier Benjamin Netanyahu zou worden aangehouden als hij Hongarije betreedt. Dat is opmerkelijk, omdat Magyar net Netanyahu heeft uitgenodigd om later dit jaar in Boedapest op bezoek te komen.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - De Britse premier Keir Starmer heeft het parlement "per ongeluk" misleid rond de aanstelling van Peter Mandelson als ambassadeur in de Verenigde Staten, zegt Downing Street tegen Britse media. Starmer zei eerder tegen het Lagerhuis dat de normale procedure was gevolgd rond die benoeming, maar de premier zou toen zelf niet op de hoogte zijn geweest dat dat niet waar was.
8 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Verenigde Staten en Iran houden woensdag een tweede onderhandelingsronde in Pakistan, meldt CNN. De Amerikaanse nieuwszender baseert zich op ingewijden, die benadrukken dat de situatie nog kan wijzigen.
8 uur geleden