
Journalistenbonden: dood collega's Al Jazeera past in patroon IDF
GAZA (ANP) - Internationale en nationale journalistenorganisaties herkennen een patroon in aanvallen die Israël uitvoert op journalisten en mediawerkers in de Gazastrook. Dat melden onder meer het Committee to Protect Journalists (CPJ), Reporters Sans Frontières en de International Federation of Journalists nadat een dag eerder vijf medewerkers van de Qatarese nieuwszender Al Jazeera werden gedood door het Israëlische leger.
In die aanval maar ook in andere aanvallen ziet het CPJ "een patroon van Israël om journalisten als militanten te bestempelen zonder geloofwaardig bewijs aan te leveren".
De Nederlandse Vereniging van Journalisten vindt dat het lijkt alsof Israël niet eens meer probeert te verhullen dat het de journalistiek daar wil uitroeien. Het in Amsterdam gevestigde Free Press Unlimited laat weten dat de dreiging die journalisten in Gaza lopen, past in "een breder patroon van de intimidatie van de pers".
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Trump tempert de verwachtingen over de uitkomst van het overleg met zijn Russische ambtgenoot Poetin vrijdag in de Amerikaanse staat Alaska. Hij noemt het een verkennend, constructief gesprek over de Russische oorlog tegen Oekraïne.
1 uur geledenNEW YORK (ANP/RTR) - In documenten van het spraakmakende proces tegen Ghislaine Maxwell, partner van de overleden zakenman Jeffrey Epstein, staat nergens dat anderen dan zij twee seksueel contact hadden met minderjarigen. De Amerikaanse rechter die toezicht houdt op het dossier gaat dan ook niet de buitengewone stap zetten om de verzegelde documenten openbaar te maken, meldt zender NBC News.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse president Donald Trump zet de Nationale Garde in om de criminaliteit en zwervers in Washington aan te pakken. Ook stelt hij de lokale politie onder controle van de federale overheid. "We nemen onze hoofdstad terug", zei hij onder meer. Trump maakte dit bekend tijdens een persconferentie in het Witte Huis.
2 uur geledenGENÈVE (ANP) - Het mensenrechtenkantoor van de Verenigde Naties heeft verontwaardigd gereageerd op de dood van Palestijnse journalisten in de Gazastrook. Israël wordt in een bericht op X opgeroepen alle burgers, onder wie ook verslaggevers, te beschermen.
4 uur geledenPARIJS (ANP/RTR/AFP) - Vier reactoren van de kerncentrale van Gravelines in het noorden van Frankrijk zijn stilgelegd omdat er een zwerm kwallen in de koelsystemen zit, aldus exploitant EDF. Het probleem is waarschijnlijk het gevolg van stijgende watertemperaturen door de opwarming van de aarde.
5 uur geledenNEW DELHI (ANP/RTR) - De Indiase autoriteiten hebben in New Delhi topfiguren van de oppositie vastgezet tijdens een onrustig verlopen protestmars naar de kiescommissie. De politie hield demonstranten, onder wie oppositieleider Rahul Gandhi, tegen en voerde ze af in bussen.
5 uur geledenHELSINKI (ANP) - De kapitein van de olietanker Eagle S is in Finland aangeklaagd voor zware vernielingen en het verstoren van communicatie als vermeende sabotage voor de Russen. Het schip voer met de kerstdagen 90 kilometer lang met zijn anker over de bodem van de Finse Golf en veroorzaakte daarbij schade aan vijf onderzeese kabels. Ook twee bemanningsleden zijn aangeklaagd.
5 uur geleden