Journalisten grote Hongaarse nieuwssite massaal opgestapt
BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Tientallen journalisten van de grote Hongaarse nieuwssite Index.hu zijn opgestapt. Ze protesteren zo tegen het ontslag van hun hoofdredacteur Szabolcs Dull.
Index wordt gezien als de grootste media-organisatie in Hongarije die nog kritisch is over de regering van premier Viktor Orbán. Bondgenoten van Orbán hebben de afgelopen jaren veel onafhankelijke media gekocht. Een zakenman die de premier steunt, kocht zich eerder dit jaar ook in bij een tak van Index.
Op de redactie groeide de bezorgdheid over de onafhankelijkheid van het nieuwsmedium. Hoofdredacteur Dull verloor zijn baan nadat hij duidelijk had gemaakt zich daar ook grote zorgen over te maken. "Index is een machtig fort dat ze willen afbreken", zei hij volgens plaatselijke media in zijn afscheidsspeech.
Zestig journalisten weg
In totaal zou nu ongeveer twee derde van de nieuwsredactie opstappen. Het gaat om ongeveer zestig journalisten en drie leidinggevenden. Ze hadden geëist dat hun voormalige baas zijn baan zou terugkrijgen, maar het bedrijf weigerde dat.
De Hongaarse regering ontkent dat het probeert de pers te beïnvloeden. "Hoe kan de staat ingrijpen in de besluitvorming van media die in handen zijn van particulieren", zei minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó toen hij donderdag een vraag kreeg over het ontslag van Dull.
Meer uit Buitenland
N i e u w bericht, achtergrond in 3e alinea
35 minuten geledenCARACAS (ANP) - Bij de Amerikaanse aanvallen op Venezuela zijn mogelijk veertig mensen om het leven gekomen. Dat melden anonieme Venezolaanse bronnen aan The New York Times. Verdere details zijn er niet.
36 minuten geledenBERLIJN (ANP/DPA) - Zo'n 50.000 huishoudens en ruim 2000 bedrijven in het zuidwesten van Berlijn zitten sinds zaterdagochtend zonder stroom. Een brand op een brug met stroomkabels zorgde voor de stroomuitval. Netbeheerder Stromnetz houdt er rekening mee dat het herstel van het stroomnet lang kan duren. Een deel van de huishoudens heeft mogelijk pas donderdag weer stroom.
36 minuten geledenNEW YORK (ANP/RTR) - Het vliegtuig met de opgepakte Venezolaanse president Nicolás Maduro en zijn echtgenote is aangekomen in New York. Dat berichten Amerikaanse media als MS Now, het voormalige MSNBC.
7 uur geledenCARACAS (ANP/RTR/AFP) - De Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez heeft haar land toegesproken na de arrestatie van president Maduro. Ze stelde op televisie dat haar land nooit meer de "kolonie" zal zijn van een rijk.
8 uur geledenTEHERAN (ANP/DPA) - De aanhoudende protesten in Iran hebben tot nieuwe doden geleid. Dat schrijft het Duitse persbureau DPA op basis van verklaringen van ooggetuigen.
9 uur geledenCARACAS (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de Venezolaanse vicepresident Delcy Rodríguez bereid is "om te doen wat nodig is om Venezuela weer geweldig te maken". Buitenlandminister Marco Rubio heeft met haar gebeld, nadat de Venezolaanse president Nicolás Maduro was gevangengenomen door de Verenigde Staten.
11 uur geleden