Journalisten grote Hongaarse nieuwssite massaal opgestapt
BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Tientallen journalisten van de grote Hongaarse nieuwssite Index.hu zijn opgestapt. Ze protesteren zo tegen het ontslag van hun hoofdredacteur Szabolcs Dull.
Index wordt gezien als de grootste media-organisatie in Hongarije die nog kritisch is over de regering van premier Viktor Orbán. Bondgenoten van Orbán hebben de afgelopen jaren veel onafhankelijke media gekocht. Een zakenman die de premier steunt, kocht zich eerder dit jaar ook in bij een tak van Index.
Op de redactie groeide de bezorgdheid over de onafhankelijkheid van het nieuwsmedium. Hoofdredacteur Dull verloor zijn baan nadat hij duidelijk had gemaakt zich daar ook grote zorgen over te maken. "Index is een machtig fort dat ze willen afbreken", zei hij volgens plaatselijke media in zijn afscheidsspeech.
Zestig journalisten weg
In totaal zou nu ongeveer twee derde van de nieuwsredactie opstappen. Het gaat om ongeveer zestig journalisten en drie leidinggevenden. Ze hadden geëist dat hun voormalige baas zijn baan zou terugkrijgen, maar het bedrijf weigerde dat.
De Hongaarse regering ontkent dat het probeert de pers te beïnvloeden. "Hoe kan de staat ingrijpen in de besluitvorming van media die in handen zijn van particulieren", zei minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó toen hij donderdag een vraag kreeg over het ontslag van Dull.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump wil dat Iran niet alleen belooft dat het geen kernwapens ontwikkelt, maar ook dat het land in de toekomst geen kernwapens zal kopen van andere landen. Volgens Trump moet die garantie ook in een deal met Iran staan.
1 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Israël heeft de zuidelijke buitenwijken van Beiroet aangevallen, meldt het kantoor van premier Benjamin Netanyahu. Doelwitten zijn "terroristische commandocentra". Volgens Libanese media zijn zeker twee gebouwen geraakt. Defensieminister Israel Katz noemt de aanvallen een reactie op het schieten op Israëlisch grondgebied door Hezbollah.
2 uur geledenJEREVAN (ANP) - In Armenië zijn bij meerdere stembureaus valse bommeldingen gedaan, meldt het Armeense staatspersbureau Armenpress op basis van de autoriteiten. Het ministerie van Binnenlandse Zaken meldt niet wie er achter de meldingen zitten, maar stelt wel dat de verantwoordelijken proberen om de verkiezingen te beïnvloeden.
3 uur geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - Bij vermoedelijke schietpartijen in Israël zijn zeker één dode en vijf gewonden gevallen, meldden Israëlische reddingswerkers. De schietpartijen vonden plaats op meerdere plekken in het midden van het land, in de buurt van de Westelijke Jordaanoever.
4 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Een Russische drone heeft een opslag voor verbruikte kernbrandstof beschadigd bij de kerncentrale van Tsjernobyl, meldden Oekraïense autoriteiten. Er zou op het moment van de aanval geen brandstof zijn opgeslagen. De regering meldt dat de stralingsniveaus in de regio stabiel zijn.
6 uur geledenMADRID (ANP/AFP) - Meer dan een miljoen mensen hebben de mis bijgewoond van paus Leo XIV in Madrid, meldt het Spaanse persbureau EFE. De mis vond plaats op het Plaza de Cibeles en wordt het hoogtepunt genoemd van zijn bezoek aan Spanje. Zaterdag werd de paus welkom geheten door de Spaanse koning Felipe en koningin Letizia, die de mis ook bijwoonden.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Het Amerikaanse ministerie van Defensie, ook wel Pentagon genoemd, ziet een toenemende spionagedreiging vanuit Israël. Het heeft daarom het dreigingsniveau hiervoor opgeschroefd naar het hoogste niveau, schrijven meerdere Amerikaanse media. Israël zou onderhandelingen van de VS met Iran hebben geprobeerd af te luisteren.
7 uur geleden