Journalisten grote Hongaarse nieuwssite massaal opgestapt
BOEDAPEST (ANP/AFP/RTR) - Tientallen journalisten van de grote Hongaarse nieuwssite Index.hu zijn opgestapt. Ze protesteren zo tegen het ontslag van hun hoofdredacteur Szabolcs Dull.
Index wordt gezien als de grootste media-organisatie in Hongarije die nog kritisch is over de regering van premier Viktor Orbán. Bondgenoten van Orbán hebben de afgelopen jaren veel onafhankelijke media gekocht. Een zakenman die de premier steunt, kocht zich eerder dit jaar ook in bij een tak van Index.
Op de redactie groeide de bezorgdheid over de onafhankelijkheid van het nieuwsmedium. Hoofdredacteur Dull verloor zijn baan nadat hij duidelijk had gemaakt zich daar ook grote zorgen over te maken. "Index is een machtig fort dat ze willen afbreken", zei hij volgens plaatselijke media in zijn afscheidsspeech.
Zestig journalisten weg
In totaal zou nu ongeveer twee derde van de nieuwsredactie opstappen. Het gaat om ongeveer zestig journalisten en drie leidinggevenden. Ze hadden geëist dat hun voormalige baas zijn baan zou terugkrijgen, maar het bedrijf weigerde dat.
De Hongaarse regering ontkent dat het probeert de pers te beïnvloeden. "Hoe kan de staat ingrijpen in de besluitvorming van media die in handen zijn van particulieren", zei minister van Buitenlandse Zaken Péter Szijjártó toen hij donderdag een vraag kreeg over het ontslag van Dull.
Meer uit Buitenland
CRANS-MONTANA/LAUSANNE (ANP) - Ongeveer 13 volwassenen en 8 minderjarigen onder de slachtoffers van de brand in het Zwitserse Crans-Montana hebben brandwonden over meer dan 60 procent van hun lichaam, heeft een arts van de universiteitskliniek in Lausanne, waar ze zijn opgenomen, tegen de Zwitserse zender RTS gezegd.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Militaire oefeningen van China rond Taiwan hebben "onnodig" de spanningen verhoogd, zegt woordvoerder Tommy Pigott van het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. Hij verzoekt China om op te houden met de militaire druk.
4 uur geledenCARACAS (ANP) - De Venezolaanse president Nicolás Maduro is "klaar" om met de Verenigde Staten te praten over de strijd tegen drugs en over olie. Dat heeft hij gezegd in een interview met het televisiestation VTV, dat donderdag werd uitgezonden.
6 uur geledenNEW YORK (ANP) - De donderdag beëdigde burgemeester van New York, Zohran Mamdani, heeft beloofd "stoutmoedig" te besturen. Hij zei bij zijn inaugurele toespraak te willen aantonen dat linkse politiek kan slagen. "We zullen iets doen wat New Yorkers beter kunnen dan iedereen: we zullen een voorbeeld voor de wereld zijn."
7 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - In het Zwitserse Crans-Montana hebben zich honderden mensen verzameld bij de bar waar in de nieuwjaarsnacht een dodelijke brand plaatsvond. Volgens omroep SRF legden velen bloemen neer of staken kaarsjes aan voor de slachtoffers van de brand, die volgens de politie ongeveer veertig doden en meer dan honderd gewonden tot gevolg had.
12 uur geledenWASHINGTON (ANP) - Rusland heeft de Verenigde Staten gevraagd om te stoppen met de achtervolging van een olietanker op de Atlantische Oceaan, schrijft The New York Times. Dat schip was onderweg naar Venezuela om olie op te halen, maar de VS hebben een blokkade ingesteld voor olietankers die naar dat land varen.
13 uur geledenCRANS-MONTANA (ANP) - Bij de brand in een Zwitserse bar zijn ongeveer veertig doden gevallen, meldt de lokale politie op een persconferentie. Ongeveer honderd mensen raakten gewond.
15 uur geleden