Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Journaliste krijgt Hannah Arendt-prijs dag later na controverse

Journaliste krijgt Hannah Arendt-prijs dag later na controverse

BREMEN (ANP/DPA) - De Russisch-Amerikaanse journaliste Masha Gessen kreeg in Bremen de prestigieuze Hannah Arendt-prijs overhandigd "voor haar bijdrage aan het politieke gedachtegoed". Normaal gesproken had ze de prijs vrijdag al moeten ontvangen, maar door controversiële uitspraken van haar over de oorlog tussen Israël en Hamas werd de ceremonie met een dag uitgesteld.

Gessen, die gespecialiseerd is in de politiek en de geschiedenis van Rusland, had de Gazastrook vergeleken met de Joodse getto's in Europa tijdens de Tweede Wereldoorlog. De Heinrich Böll-stichting, die bijdraagt aan het prijzengeld, noemde die uitspraak "onacceptabel".

Omdat de beslissing om de prijs aan Gessen toe te kennen al dateert van de zomer, zei de stichting de uitreiking niet te kunnen terugdraaien. "We kunnen alleen de festiviteiten eromheen annuleren", liet ze weten. De ceremonie werd verplaatst van het gemeentehuis van Bremen naar een kleiner zaaltje elders in de stad.

Hannah Arendt was een belangrijke twintigste-eeuwse politieke filosofe, die als Joodse in de jaren 30 uit haar geboorteland Duitsland moest vluchten. Ze overleed in 1975 in New York, waar ze een groot deel van haar latere leven doorbracht. De prijs die haar naam draagt, wordt al sinds 1994 uitgereikt aan personen die een bijdrage leveren aan de politiek, zoals ook Arendt dat deed.

Meer uit Buitenland

Dodental door vliegtuigcrash Colombia loopt op

BOGOTÁ (ANP/DPA) - Het dodental door de crash met een militair vliegtuig in Colombia loopt op. Tot dusver zijn zeker acht mensen overleden, zeggen regionale autoriteiten.

2 uur geleden
Amerikaanse regering begint nieuwe onderzoeken naar Harvard

WASHINGTON (ANP/RTR) - De Amerikaanse regering van Donald Trump is twee nieuwe onderzoeken begonnen naar de universiteit Harvard. Het ministerie van Onderwijs gaat kijken of de gerenommeerde universiteit doet aan positieve discriminatie. Het bewust bevoordelen van achtergestelde of ondervertegenwoordigde groepen werd in 2023 door het Hooggerechtshof verboden.

2 uur geleden
Bahrein stelt VN-resolutie op tegen Iraanse scheepvaartaanvallen

WASHINGTON (ANP/RTR) - Bahrein heeft een ontwerpresolutie opgesteld voor de Veiligheidsraad van de Verenigde Naties waarmee landen gemachtigd zouden worden om "alle noodzakelijke middelen" in te zetten om het commerciële scheepvaartverkeer in de Straat van Hormuz te beveiligen. Dat blijkt uit een tekst die persbureau Reuters heeft ingezien.

3 uur geleden
Netanyahu: Trump ziet mogelijkheden voor deal met Iran

JERUZALEM (ANP/RTR/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump denkt dat de oorlogsdoelen in de strijd met Iran ook bereikt kunnen worden via een overeenkomst. Dat verklaarde de Israëlische premier Benjamin Netanyahu na overleg met Trump in een videoboodschap.

4 uur geleden
Een dode bij vliegtuigcrash Colombia, tientallen gewonden

BOGOTÁ (ANP) - Bij de crash van een militair vliegtuig in Colombia is één persoon overleden, maakte president Gustavo Petro bekend op X. In totaal zijn 77 mensen in het ziekenhuis opgenomen.

4 uur geleden
VK ontbiedt Iraanse ambassadeur om spionage in Londen

LONDEN (ANP/AFP) - Het Britse ministerie van Buitenlandse Zaken heeft de Iraanse ambassadeur ontboden om vermeende spionage in Londen. Het Verenigd Koninkrijk spreekt van "roekeloze en ontwrichtende acties" van het Iraanse regime.

5 uur geleden
Vicepresident VS belt met Netanyahu over onderhandelingen

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse vicepresident JD Vance heeft maandag met de Israëlische premier Benjamin Netanyahu gebeld over beoogde onderhandelingen met Iran. Dat zegt een ingewijde tegen de Amerikaanse nieuwssite Axios.

5 uur geleden