Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Journalist Willibrord Frequin (80) overleden

Journalist Willibrord Frequin (80) overleden

LAREN (ANP) - Journalist Willibrord Frequin is donderdag op 80-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie laten weten aan het ANP. Frequin kreeg grote bekendheid met zijn werk als verslaggever bij het KRO-programma Brandpunt. Hij is "vredig" in zijn slaap overleden en had zich "verzoend met het onvermijdelijke einde, na een liefdevol en prachtig leven".

"In de ochtend van 26 mei, bij het aanbreken van Hemelvaartsdag, is een einde gekomen aan het leven van Willibrord Frequin, televisiepersoonlijkheid die meer dan een halve eeuw gezicht gaf aan uiteenlopende programma’s", laat de familie weten. Frequin leed aan Vasculair Parkinsonisme en hartfalen. De ziekte laat haarvaten in de hersenen, die zorgen voor bloedtoevoer naar spieren en zenuwen, afsterven.

In de nieuwe editie van Nieuwe Revu verschijnt op 1 juni een laatste interview met de televisiemaker.

Brandpunt

Voor het Brandpunt ontmoette Frequin onder anderen paus Johannes Paulus II, Moeder Theresa en prins Bernhard. Vooral met die laatste ontmoeting in 1976 oogstte Frequin veel lof: als enige journalist vroeg hij Bernhard naar de Lockheed-affaire. De man van toenmalig koningin Juliana was betrokken bij een omkoopschandaal waarbij de prins begin jaren 60 zo'n 1,1 miljoen Amerikaanse dollar aan steekpenningen ontving van de Amerikaanse vliegtuigbouwer Lockheed. In 1989 moest Frequin vertrekken bij Brandpunt, omdat hij een aflevering over handel in lichaamsdelen in scène zou hebben gezet. Hij maakte daarna nog wel verscheidene andere programma's bij de KRO.

Vanaf de jaren negentig werkte Frequin bij RTL 4, RTL 5 en SBS6. Voor de zenders maakte hij programma's als Achter gesloten deuren, De week van Willibrord, Ooggetuige en Toppers. Later kreeg de omstreden televisiemaker, die erom bekendstond vrij direct te zijn in zijn vraagstellingen en geen blad voor de mond te nemen, een column in Panorama.

Parkinson

Vorig jaar werd bij Frequin de ziekte van Parkinson geconstateerd. Naar eigen zeggen was deze variant te vergelijken met ALS en zouden al zijn lichaamsfuncties er langzaam mee stoppen. Ook kampte Frequin met hartproblemen. In april zei de televisiemaker tegen De Telegraaf dat het einde van zijn leven in zicht was. "Het gaat niet best. Eigenlijk is het gewoon klote. Mijn lichaam is op en wil niet meer", zei hij tegen de krant. "Ik wil er niet bij stilstaan en probeer nog een beetje te genieten."

In 2020 deed Frequin samen met Katja Schuurman, Gerard Cox, Barrie Stevens en Peter Faber nog mee aan het reisprogramma Beter laat dan nooit. Begin dit jaar bracht journalist en schrijver Fons de Poel het boek Willibrord, Verlegen Vlegel uit. In de biografie is het leven opgetekend van de brutale journalist, die opgroeide als verlegen jongetje. In het boek doen tv-collega's en vrienden als Sven Kockelmann, Angela de Jong, Catherine Keyl en René van der Gijp hun verhaal over hun band met Frequin.

Frequin is op 6 september 1941 geboren in Arnhem. Eind 2019 trouwde hij in het geheim met de twintig jaar jongere Gesina Lodewijkx. Frequin is in zijn leven vier keer getrouwd geweest. Uit een eerder huwelijk kreeg hij drie kinderen: Barbara, Rebecca en Louis.

Meer uit Binnenland

Minderjarige opgepakt om terreurplan uit nihilistisch extremisme

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft recent een minderjarige verdachte aangehouden voor het plannen van een terroristisch misdrijf vanuit zogenoemd nihilistisch gewelddadig extremisme. Een woordvoerster van de politie bevestigt berichtgeving van Nieuwsuur hierover. Waar en wanneer de verdachte is aangehouden, wil de politie niet zeggen, omdat volgens de woordvoerster het onderzoek nog loopt.

2 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en zuiden tot zaterdagmiddag

ROTTERDAM (ANP) - Treinverkeer tussen Rotterdam en het zuiden van Nederland ligt nog langer stil dan gedacht. Dat meldt ProRail. Volgens de spoorbeheerder duurt het nog ten minste tot aankomende zaterdagmiddag voordat de stroomstoring na een brand in een kabelgoot verholpen is.

6 uur geleden
Utrecht verbiedt weer klimaatdemonstratie op Ring A12

UTRECHT (ANP) - De gemeente Utrecht verbiedt wederom een demonstratie van XR-klimaatactivisten op de Ring A12. Dat is te lezen in een bericht op de gemeentewebsite. Burgemeester Sharon Dijksma laat weten dat mensen die de snelweg toch op gaan vervolgd kunnen worden. De demonstratie staat gepland voor 4 juli.

6 uur geleden
Weeronline: officiële hittegolf voorbij

DE BILT (ANP) - Na een reeks dagen van extreme hitte en meerdere warmterecords is de officiële hittegolf dinsdag ten einde gekomen. Dat laat Weeronline weten. In De Bilt werden dinsdag temperaturen gemeten tussen de 21 en 22 graden en daarmee is het geen zomerse dag meer.

7 uur geleden
USAR-team in Venezuela 'volop ingezet'

CARACAS (ANP) - Het Nederlandse USAR-team in Venezuela is maandag "volop ingezet, onder zware omstandigheden", laat de organisatie dinsdag weten. Zo hebben zij het Venezolaanse Rode Kruis ondersteund bij de stabilisatie van een jongen die kort daarvoor was gered. De jongen is overgebracht naar een ziekenhuis in Caracas.

7 uur geleden
Kamer denkt aan Ridderzaal die open is voor publiek

DEN HAAG (ANP) - De Tweede Kamer wil kijken naar de mogelijkheden om de Ridderzaal toegankelijk te maken voor het publiek. Dat staat in een motie van ChristenUnie en D66 die dinsdag is aangenomen.

7 uur geleden
NCTV ziet toenemende kans op aanslagen door Iranoorlog

DEN HAAG (ANP) - De kans op een aanslag door de Iranoorlog is toegenomen, meldt de Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) in zijn nieuwste halfjaarlijkse dreigingsbeeld. Die dreiging komt volgens de terrorismebestrijder van veiligheidsdiensten van dat land en groepen, organisaties en individuen die gelieerd zijn aan Iran of ermee sympathiseren.

8 uur geleden