Journalist L'Équipe mocht Djokovic niets vragen over vaccineren
MELBOURNE (ANP) - De journalist die Novak Djokovic kort na zijn positieve coronatest heeft geïnterviewd namens de Franse krant L'Équipe mocht geen vragen stellen die betrekking hadden op vaccineren. Franck Ramella sprak op 18 december met de nummer 1 van de wereld, terwijl Djokovic deze week heeft beweerd dat hij op 16 december positief heeft getest.
"De instructies waren heel duidelijk: geen vragen over vaccinatie", zei Ramella over de ontmoeting met de 20-voudig grandslamkampioen. Volgens Ramella was het onderwerp "erg gevoelig". Ramella maakte ook bekend dat Djokovic tijdens het interview een verzoek van een aanwezige fotograaf weigerde om zijn mondkapje af te doen.
De journalist van L'Équipe zegt pas recent te hebben vernomen dat Djokovic half december positief heeft getest. Zelf testte hij negatief na het interview.
Zorgwekkend
Djokovic bekende woensdag dat het een "beoordelingsfout" was om ondanks zijn besmetting toch mee te werken aan het interview. Hij wilde de journalist niet teleurstellen.
De International Tennis Writers Association (ITWA) betreurt dat de beste tennisser ter wereld de coronaregels niet heeft nageleefd. "Het nieuws dat Djokovic een van onze leden en de rest van de ploeg van L'Équipe niet heeft verteld dat hij positief heeft getest, is zorgwekkend. Wij leven de regels met zorg na en verwachten hetzelfde van de spelers", stelt de ITWA.
Djokovic, die altijd heeft geweigerd te vertellen of hij gevaccineerd was tegen het coronavirus, krijgt op zijn vroegst donderdag te horen of hij mag deelnemen aan de Australian Open.
Meer uit Sport
MELBOURNE (ANP) - De Duitse tennisser Alexander Zverev heeft na een aarzelende start de tweede ronde bereikt van de Australian Open. De nummer 3 van de wereld rekende in vier sets af met de Canadees Gabriel Diallo: 6-7 (1) 6-1 6-4 6-2.
1 uur geledenMALMÖ (ANP) - De Nederlandse handbalmannen hebben hun eerste duel op het EK verloren van Zweden. Ondanks het verlies liet de ploeg van bondscoach Staffan Olsson zich van zijn beste kant zien. Tegen de recordwinnaar van het EK en medegastland van dit toernooi werd het 36-31.
11 uur geledenZOETERMEER (ANP) - Atlete Marijn Kieft heeft bij een indoorgala in Zoetermeer het Nederlands record polsstokhoogspringen verbeterd. De 19-jarige atlete van de Alphense club AAV'36 sprong over 4,60 meter en daarmee sprong ze hoger dan de 4,52 van Femke Pluim in 2021. Kieft ging ook over het Nederlands outdoorrecord heen, dat Pluim in 2015 op 4,55 zette.
13 uur geledenWIJK AAN ZEE (ANP) - Anish Giri is het internationale schaaktoernooi in Wijk aan Zee begonnen met een nederlaag. De Nederlandse winnaar van 2023 verloor in de eerste ronde van de Duitser Vincent Keymer, die met wit speelde. Giri gaf op na 23 zetten.
15 uur geledenTILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
17 uur geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
17 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
18 uur geleden