Journalist L'Équipe mocht Djokovic niets vragen over vaccineren
MELBOURNE (ANP) - De journalist die Novak Djokovic kort na zijn positieve coronatest heeft geïnterviewd namens de Franse krant L'Équipe mocht geen vragen stellen die betrekking hadden op vaccineren. Franck Ramella sprak op 18 december met de nummer 1 van de wereld, terwijl Djokovic deze week heeft beweerd dat hij op 16 december positief heeft getest.
"De instructies waren heel duidelijk: geen vragen over vaccinatie", zei Ramella over de ontmoeting met de 20-voudig grandslamkampioen. Volgens Ramella was het onderwerp "erg gevoelig". Ramella maakte ook bekend dat Djokovic tijdens het interview een verzoek van een aanwezige fotograaf weigerde om zijn mondkapje af te doen.
De journalist van L'Équipe zegt pas recent te hebben vernomen dat Djokovic half december positief heeft getest. Zelf testte hij negatief na het interview.
Zorgwekkend
Djokovic bekende woensdag dat het een "beoordelingsfout" was om ondanks zijn besmetting toch mee te werken aan het interview. Hij wilde de journalist niet teleurstellen.
De International Tennis Writers Association (ITWA) betreurt dat de beste tennisser ter wereld de coronaregels niet heeft nageleefd. "Het nieuws dat Djokovic een van onze leden en de rest van de ploeg van L'Équipe niet heeft verteld dat hij positief heeft getest, is zorgwekkend. Wij leven de regels met zorg na en verwachten hetzelfde van de spelers", stelt de ITWA.
Djokovic, die altijd heeft geweigerd te vertellen of hij gevaccineerd was tegen het coronavirus, krijgt op zijn vroegst donderdag te horen of hij mag deelnemen aan de Australian Open.
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - De olympische vlam is een maand voor het begin van de Winterspelen in Milaan aangekomen in Bologna. De fakkeltocht begon een maand geleden vanuit Rome aan zijn reis en heeft de eilanden Sardinië en Sicilië aangedaan, net als de steden Napels en Bari, als onderdeel van een tocht van 12.000 kilometer die op 6 februari eindigt in het San Siro-stadion in Milaan.
9 uur geledenAL-ULA (ANP) - Klassementsleider Mitchel van den Brink heeft de derde etappe in de Dakar Rally in de categorie Truck op zijn naam geschreven. De Nederlandse chauffeur, die wordt bijgestaan door navigator Bart van Heun en mecanicien Jarno van de Pol, was in Saudi-Arabië de snelste over 666 kilometer van Yanbu naar Al-Ula. Van den Brink heeft zijn voorsprong in het algemeen klassement uitgebreid van ruim drie minuten naar ruim acht minuten op de nummer 2.
15 uur geledenMELBOURNE (ANP/DPA) - De Australian Open keert een recordbedrag aan prijzengeld uit voor de editie van 2026. In totaal is er 74,9 miljoen Amerikaanse dollar te verdelen, zo'n 64 miljoen euro. Dat is een toename van 16 procent in vergelijking met vorig jaar, meldt de organisatie.
18 uur geledenAUCKLAND (ANP) - Tennisster Venus Williams is uitgeschakeld in de eerste ronde van het tennistoernooi van Auckland. De 45-jarige Amerikaanse verloor in drie sets van de Poolse Magda Linette: 4-6 6-4 2-6.
23 uur geledenADELAIDE (ANP) - Novak Djokovic heeft zich afgemeld voor het tennistoernooi van Adelaide. De winnaar van 24 grandslamtoernooien is nog onvoldoende fit. "Jammer genoeg ben ik er fysiek niet klaar voor", meldt hij op X.
1 dag geledenMANCHESTER (ANP) - Verdediger Josko Gvardiol van Manchester City heeft zijn rechterscheenbeen gebroken. De Kroaat wordt volgens zijn club snel geopereerd. Het is nog onduidelijk hoelang hij moet revalideren.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - Gian van Veen debuteert volgende maand in de Premier League. De verliezend WK-finalist is zoals verwacht door de bond PDC opgenomen in een select gezelschap van acht darters.
1 dag geleden