Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joseph past pensioenplan aan, Kamer debatteert woensdag verder

Joseph past pensioenplan aan, Kamer debatteert woensdag verder

DEN HAAG (ANP) - NSC-Kamerlid Agnes Joseph heeft haar omstreden pensioenplan aangepast, om tegemoet te komen aan bezwaren van minister en partijgenoot Eddy van Hijum (Sociale Zaken, NSC). Die zei eerder dat er verschillende wetswijzigingen nodig zouden zijn om Josephs plan voor meer inspraak bij de overgang naar het nieuwe pensioenstelsel te kunnen uitvoeren. Joseph heeft volgens een woordvoerder "puntsgewijs" de bezwaren van Van Hijum verwerkt in haar amendement.

Er zou deze dinsdag worden gestemd over haar voorstel, maar Joseph wil Kamerleden genoeg tijd geven om haar aangepaste voorstel te lezen. Op verzoek van mede-indiener Bart van Kent (SP) debatteert de Tweede Kamer er woensdag nog eens over. Er stond al een commissiedebat over pensioenen ingepland.

De pensioensector kijkt met spanning naar de behandeling van het amendement. Als het voorstel wordt aangenomen en pensioendeelnemers meer inspraak krijgen, kan dat de overgang naar het nieuwe systeem een stuk ingewikkelder maken, zo wordt gevreesd.

Verplicht informeren

Die angst werd gedeeld door onder meer Van Hijum. Het amendement zou de beoogde invoering van het nieuwe stelsel per 2027 in gevaar kunnen brengen. Toen hij in een debat uiteenzette waarom het plan van Joseph niet uitvoerbaar zou zijn, beet zij hem toe dat hij zichzelf en het Nederlandse volk "voor de gek" hield.

Van Hijum begrijpt wel dat deelnemers "goed worden meegenomen in deze belangrijke pensioentransitie", schrijft hij in een Kamerbrief. Daarom wil hij onder meer volgend jaar pensioenfondsen verplichten hun deelnemers te informeren waarom ze zijn overgegaan naar het nieuwe stelsel, en hoe de uitkeringen waren geweest als ze dat niet hadden gedaan. Ook moeten zij realistische prognoses geven. Dit moet het draagvlak onder deelnemers vergroten.

Meer uit Binnenland

Cel voor oud-voetballer Ronnie S. voor drugshandel en witwassen

BREDA (ANP) - De rechtbank in Breda heeft voormalig profvoetballer Ronnie S. (41) zeven jaar cel opgelegd voor drugshandel en witwassen. De oud-speler van onder meer NAC en FC Twente is schuldig aan de handel in cocaïne. De straf tegen hem viel lager uit dan de dertien jaar die het Openbaar Ministerie tegen hem had geëist. De rechtbank vindt niet alle verdenkingen bewezen.

7 minuten geleden
Droogte neemt toe in zuidwesten door hitte en weinig neerslag

HOUTEN (ANP) - De droogte neemt de komende tijd toe. Door hitte en weinig neerslag krijgt vooral het zuidwesten van het land met droogte te maken, meldt Weeronline. Dit geldt niet voor het hele land, in het oosten van Groningen is het lokaal zelfs iets te nat.

34 minuten geleden
KNMI kondigt code geel af om verwachte hitte

DE BILT (ANP) - De komende dagen geldt code geel vanwege de verwachte hitte. Het KNMI meldt dat het vooral in het zuiden, oosten en in stedelijke gebieden warm en benauwd kan aanvoelen. Sinds 10.00 uur is in het hele land ook het Nationaal Hitteplan van kracht.

37 minuten geleden
Gedode journalisten herdacht tijdens 18e dag wake voor Gaza

DEN HAAG (ANP) - Op de achttiende dag van de onafgebroken wake bij het ministerie van Buitenlandse Zaken in Den Haag zijn 243 gedode journalisten uit Gaza herdacht. Het was er met zo'n honderd aanwezigen drukker dan op de andere dagen, zag mede-organisator Ineke Palmen van Rotterdam Palestina Coalitie.

16 uur geleden
Ook Discriminatie.nl doet aangifte tegen Wilders om X-bericht

DEN HAAG (ANP) - Het landelijk meldpunt Discriminatie.nl gaat bij de politie in Den Haag aangifte doen van discriminatie naar aanleiding van een X-post van PVV-leider Geert Wilders. Bij het meldpunt zijn in korte tijd meer dan 12.500 meldingen binnengekomen over Wilders' bericht, het hoogste aantal dat Discriminatie.nl ooit registreerde over één incident. Volgens het meldpunt laat dat zien dat veel mensen de afbeelding die Wilders op 4 augustus deelde "discriminerend, polariserend en kwetsend" vinden.

17 uur geleden
IGJ: nog geen besluit over onderzoek datalek bevolkingsonderzoek

UTRECHT (ANP) - De Inspectie Gezondheidszorg en Jeugd (IGJ) heeft nog geen besluit genomen over een mogelijk onderzoek naar een datalek bij het bevolkingsonderzoek naar baarmoederhalskanker. De dienst is afgelopen weekend geïnformeerd, laat een woordvoerder van de zorginspectie weten.

20 uur geleden
Minister Jansen stelt onderzoek in naar hack bevolkingsonderzoek

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Daniëlle Jansen (Volksgezondheid) laat onderzoek doen naar de hack bij Bevolkingsonderzoek Nederland. De NSC-bewindsvrouw betreurt dat de persoonsgegevens van 485.000 deelnemers aan het preventieve onderzoek naar baarmoederhalskanker nu in vreemde handen zijn. Van in ieder geval een deel van de vrouwen is ook de uitslag van de test gestolen.

21 uur geleden