Joselu schiet Real in slotfase met twee treffers naar CL-finale
MADRID (ANP) - Real Madrid heeft zich in een spectaculaire slotfase van de thuiswedstrijd tegen Bayern München alsnog naar de finale van de Champions League geknokt. De ingevallen Joselu was de gevierde man bij de kampioen van Spanje. De spits maakte in de 88e minuut gelijk en trof in blessuretijd opnieuw doel (2-1). Het eerste duel tussen beide Europese giganten leverde vorige week geen winnaar op (2-2).
Real ontmoet Borussia Dortmund op 1 juni in de finale op Wembley. De Nederlanders Ian Maatsen en Donyell Malen en hun ploeggenoten wonnen dinsdag voor de tweede keer op rij met 1-0 van Paris Saint-Germain, dat er maar niet in slaagt om de koningsklasse van het Europese clubvoetbal te winnen.
Real Madrid tegen Bayern München voelde een beetje als een finale, net als duels in de kwartfinale van de kampioen van Spanje van vorige maand tegen titelverdediger Manchester City. Real won de Europa Cup 1 en Champions League veertien keer en Bayern was zesmaal de beste ploeg van Europa.
Neuer
De weer fitte Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui, international van Marokko en geboren in Leiderdorp, verschenen aan de aftrap voor Bayern. Zij verrasten Real ruim vijf jaar geleden met Ajax in Estadio Santiago Bernabéu (1-4). De twee verdedigers konden dit keer niet voorkomen dat Real de regie direct na het eerste fluitsignaal in handen nam.
Het was vooral aan Manuel Neuer te danken dat beide ploegen met een gelijke stand gingen rusten. De doelman tikte een inzet van Vinícius Júnior tegen de paal en haalde opgelucht adem toen Rodrygo de rebound niet benutte. Neuer dook vlak voor rust weer een inzet van Vinícius Júnior uit zijn doel.
Davies
Alphonso Davies, voor rust ingevallen voor de geblesseerde Serge Gnabry, was in de openingsfase van de tweede helft dichter bij succes, maar schoot rakelings over het doel van Real. Maar Bayern moest alweer snel terug. Rodrygo werd te veel gehinderd door een goed spelende De Ligt om raak te schieten en stuitte even later op Neuer. De 38-jarige doelman van Bayern kreeg ook weer aan hand tegen een inzet van Vinícius Júnior.
Toch was het Bayern dat de leiding nam. Davies, van origine linksback, spelend als linksbuiten, schoot in de 68e minuut prachtig raak. Real leek snel op gelijke hoogte te komen, maar dat doelpunt werd geannuleerd na een overtreding van Nacho op Joshua Kimmich. Real leek verslagen, totdat Neuer in de fout ging en Joselu in de 88e minuut scoorde. De spits trof drie minuten later opnieuw doel.
Meer uit Voetbal
AMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
6 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
6 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Aanvoerder Jerdy Schouten denkt dat PSV nog 5 punten nodig heeft om de volgende ronde van de Champions League te bereiken. De landskampioen staat na vier van de acht speelronden op 5 punten en wacht woensdagavond om 21.00 uur een uitduel met de Engelse kampioen Liverpool.
7 uur geleden