Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Joselu schiet Real in slotfase met twee treffers naar CL-finale

Joselu schiet Real in slotfase met twee treffers naar CL-finale

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft zich in een spectaculaire slotfase van de thuiswedstrijd tegen Bayern München alsnog naar de finale van de Champions League geknokt. De ingevallen Joselu was de gevierde man bij de kampioen van Spanje. De spits maakte in de 88e minuut gelijk en trof in blessuretijd opnieuw doel (2-1). Het eerste duel tussen beide Europese giganten leverde vorige week geen winnaar op (2-2).

Real ontmoet Borussia Dortmund op 1 juni in de finale op Wembley. De Nederlanders Ian Maatsen en Donyell Malen en hun ploeggenoten wonnen dinsdag voor de tweede keer op rij met 1-0 van Paris Saint-Germain, dat er maar niet in slaagt om de koningsklasse van het Europese clubvoetbal te winnen.

Real Madrid tegen Bayern München voelde een beetje als een finale, net als duels in de kwartfinale van de kampioen van Spanje van vorige maand tegen titelverdediger Manchester City. Real won de Europa Cup 1 en Champions League veertien keer en Bayern was zesmaal de beste ploeg van Europa.

Neuer

De weer fitte Matthijs de Ligt en Noussair Mazraoui, international van Marokko en geboren in Leiderdorp, verschenen aan de aftrap voor Bayern. Zij verrasten Real ruim vijf jaar geleden met Ajax in Estadio Santiago Bernabéu (1-4). De twee verdedigers konden dit keer niet voorkomen dat Real de regie direct na het eerste fluitsignaal in handen nam.

Het was vooral aan Manuel Neuer te danken dat beide ploegen met een gelijke stand gingen rusten. De doelman tikte een inzet van Vinícius Júnior tegen de paal en haalde opgelucht adem toen Rodrygo de rebound niet benutte. Neuer dook vlak voor rust weer een inzet van Vinícius Júnior uit zijn doel.

Davies

Alphonso Davies, voor rust ingevallen voor de geblesseerde Serge Gnabry, was in de openingsfase van de tweede helft dichter bij succes, maar schoot rakelings over het doel van Real. Maar Bayern moest alweer snel terug. Rodrygo werd te veel gehinderd door een goed spelende De Ligt om raak te schieten en stuitte even later op Neuer. De 38-jarige doelman van Bayern kreeg ook weer aan hand tegen een inzet van Vinícius Júnior.

Toch was het Bayern dat de leiding nam. Davies, van origine linksback, spelend als linksbuiten, schoot in de 68e minuut prachtig raak. Real leek snel op gelijke hoogte te komen, maar dat doelpunt werd geannuleerd na een overtreding van Nacho op Joshua Kimmich. Real leek verslagen, totdat Neuer in de fout ging en Joselu in de 88e minuut scoorde. De spits trof drie minuten later opnieuw doel.

Meer uit Voetbal

Go Ahead Eagles legt met Noor Haug nieuwe keeper vast

DEVENTER (ANP) - Go Ahead Eagles heeft met Kjetil Haug een nieuwe keeper aangetrokken. De 27-jarige Noor komt transfervrij over van Toulouse. In Deventer heeft hij zijn handtekening gezet onder een verbintenis voor drie seizoenen, meldt de Overijsselse club.

19 minuten geleden
Voetbalster Dijkstra verruilt VfL Wolfsburg voor Tottenham

LONDEN (ANP) - Oranje-international Caitlin Dijkstra maakt na haar transfervrije vertrek bij VfL Wolfsburg de overstap naar Tottenham Hotspur. Bij de nummer 5 van afgelopen seizoen in Engeland heeft de 27-jarige verdedigster een contract getekend voor "de lange termijn".

1 uur geleden
Trainer Kruys vertrekt bij gedegradeerd FC Volendam

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys vertrekt voortijdig bij het gedegradeerde FC Volendam. Dat zijn de 41-jarige coach en de club "in goed overleg" overeengekomen. Kruys had nog een contract voor twee seizoenen.

2 uur geleden
Doelman Schmeichel (39) beëindigt carrière door blessureleed

KOPENHAGEN (ANP/AFP) - De Deense doelman Kasper Schmeichel beëindigt noodgedwongen zijn carrière. De 39-jarige voormalig keeper van Leicester City liep in februari bij zijn club Celtic een schouderblessure op en kan daar volgens medische experts niet meer voldoende van herstellen.

2 uur geleden
Assistent-trainer Bakkati keert terug bij Feyenoord

ROTTERDAM (ANP) - Assistent-trainer Said Bakkati vervangt volgend seizoen Etiënne Reijnen in de technische staf van hoofdcoach Robin van Persie bij Feyenoord. Bakkati (44) werkte eerder al in 2019 en 2020 in De Kuip onder trainers Jaap Stam en Dick Advocaat. Hij komt over van Sparta Rotterdam. Ook is Bakkati nog assistent bij Jong Oranje, waar hij in oktober mee stopt.

2 uur geleden
Eredivisiestadions voller dan in afgelopen 15 jaar

ZEIST (ANP) - De voetbalstadions in de Eredivisie zaten afgelopen seizoen voller dan ze in jaren hebben gezeten. Per duel zaten gemiddeld een kleine 20.000 mensen op de tribunes. Daarmee kwam de bezettingsgraad op 95 procent, de hoogste in de afgelopen vijftien jaar. Dat meldt voetbalbond KNVB in een terugblik op het seizoen.

3 uur geleden
Voetbalster Putellas verlaat FC Barcelona na veertien jaar

BARCELONA (ANP/AFP) - De Spaanse sterspeelster Alèxia Putellas verlaat FC Barcelona na veertien seizoenen. De 32-jarige voetbalster speelde 507 wedstrijden voor de club en heeft het clubrecord met 232 doelpunten.

15 uur geleden