Jos Verstappen tijdens zegerace Max op Zandvoort naar ziekenhuis
ZANDVOORT (ANP) - Jos Verstappen heeft de zege van zijn zoon Max op Zandvoort niet kunnen meevieren. De voormalig Formule 1-coureur ging tijdens de Grote Prijs van Nederland met een helikopter naar het ziekenhuis voor onderzoek, omdat hij veel last had van zijn darmen. "Hij heeft Max online zien winnen", zegt manager Raymond Vermeulen, die samen met Verstappen senior de coureur begeleidt.
"Jos had al een paar dagen last van zijn darmen. Hij heeft tot halverwege de race gekeken, maar kon toen niet meer recht lopen", aldus Vermeulen. Omdat de 49-jarige Limburger weer naar het buitenland moest, besloot hij tijdens de race om zich in een Nederlands ziekenhuis te laten onderzoeken. "Allemaal uit voorzorg", aldus Vermeulen. "Hij kon daarna weer huiswaarts. Het gaat allemaal prima met Jos."
Vermeulen gaat deze week met Max Verstappen mee naar Monza voor de Grote Prijs van Italië. Het is de bedoeling dat Jos Verstappen zijn zoon daarna weer begeleidt in Sotsji bij de Grote Prijs van Rusland, aan het einde van deze maand. "Alles goed met mij. Onkruid vergaat niet", schreef vader Verstappen maandagochtend op Twitter.
Max Verstappen nam met winst van de Dutch GP de leiding in het WK-klassement weer over van de Britse titelverdediger Lewis Hamilton.
Meer uit Sport
LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.
50 minuten geledenLUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.
58 minuten geledenABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.
3 uur geledenLUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."
3 uur geledenARNHEM (ANP) - Schaatser Jenning de Boo, baanwielrenner Harrie Lavreysen en wielrenner Mathieu van der Poel zijn genomineerd voor de titel Sportman van het Jaar. Dat heeft sportkoepel NOC*NSF zondag bekendgemaakt.
4 uur geledenABU DHABI (ANP) - Max Verstappen kon dit jaar net niet zijn vijfde wereldtitel in de Formule 1 winnen, maar sprak toch van zijn beste seizoen ooit. Hij benoemde de ongekende comeback in de tweede helft van het seizoen. "Ik vind dat dit mijn beste seizoen is geweest. Zeker de laatste acht, negen races van dit jaar waren geweldig", vertelde hij in de persconferentie na zijn overwinning in de Grote Prijs van Abu Dhabi. "De auto was goed, de sfeer bij het team van Red Bull was geweldig. Er was positiviteit, geloof en vertrouwen en dat wil je hebben als we straks het nieuwe jaar ingaan."
4 uur geleden