Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jos B. wil nog altijd niets zeggen over Nicky Verstappen

Jos B. wil nog altijd niets zeggen over Nicky Verstappen

MAASTRICHT (ANP) - Jos B. wil nog altijd niets verklaren over de dood van Nicky Verstappen. Er ligt een schriftelijke verklaring in de kluis bij zijn advocaat, maar vooralsnog blijft die daar. Over de inhoud ervan is niets bekend. Het is nog niet duidelijk of B. wel iets wil gaan zeggen tijdens de inhoudelijke behandeling van de zaak, medio mei.

Dat zei de 57-jarige B. maandag, tijdens de vijfde voorbereidende zitting in de rechtbank in Maastricht. Tot nu toe heeft hij betrokkenheid ontkend en verder houdt hij de kaken op elkaar.

De Limburger wordt verdacht van het doden, seksueel misbruiken en ontvoeren van de 11-jarige Nicky. De jongen uit Heibloem verdween in augustus 1998 van een zomerkamp op de Brunssummerheide. Een dag later werd zijn lichaam iets verderop gevonden.

Klopjacht

B. werd in de zomer van 2018 na een klopjacht in Spanje aangehouden na een DNA-match. Volgens B.'s advocaat Gerald Roethof betoogde maandag dat er behalve dat DNA-spoor niets is dat in de richting van zijn cliënt wijst. "Dat alleen kan nooit voldoende zijn voor een bewezenverklaring." Roethof meende dat B. moet worden vrijgelaten uit het voorarrest, maar de rechtbank zag nog voldoende ernstige bezwaren om hem vast te houden.

DNA van B. is onder meer op de pyjamabroek en onderbroek van Nicky gevonden. B. heeft nooit willen zeggen hoe dat daar terecht kan zijn gekomen.

DNA-match

De Limburger kwam in beeld door een groot DNA-verwantschapsonderzoek. Hij werkte daar niet aan mee. Maar omdat zijn familie hem als vermist had opgegeven en spullen waar zijn DNA op zat naar de politie had gestuurd, kwam er een 100 procents-DNA-match.

De inhoudelijke behandeling van de zaak is gepland op 6, 7, 8, 11 en 13 mei. De familie van Nicky heeft aangegeven dat ze dan gebruik wil maken van hun spreekrecht.

Meer uit Binnenland

Natuurbrand tussen Elst en Veenendaal onder controle

VEENENDAAL (ANP) - De natuurbrand bij de Remmerdense Heide tussen Elst en Veenendaal in de provincie Utrecht is onder controle, meldt de Veiligheidsregio Utrecht. Het nablussen van "de laatste smeulende plekken" kan nog enige tijd duren.

28 minuten geleden
Natuurbrand in bosgebied tussen Elst en Veenendaal

VEENENDAAL (ANP) - Bij de Remmerdense Heide, tussen Elst en Veenendaal, woedt een natuurbrand aan beide kanten van de Defensieweg. Dat meldt de veiligheidsregio Utrecht.

2 uur geleden
Karremans: volgende week grote actie met politie op Merwedebrug

HILVERSUM (ANP) - Volgende week komt er een grootschalige actie met politie op de Merwedebrug. Dat zei minister Vincent Karremans (Infrastructuur en Waterstaat, VVD) donderdagavond in het televisieprogramma Goedenavond Nederland. Sinds 18 juli mogen zware voertuigen niet meer over de verzwakte brug rijden, maar niet alle vrachtwagens houden zich aan het verbod.

8 uur geleden
Honderden bij stille tocht voor doodgeschoten vrouw in Den Haag

DEN HAAG (ANP) - Enkele honderden mensen liepen donderdagavond mee in een stille tocht voor de 34-jarige vrouw die afgelopen weekend werd doodgeschoten in een woning aan de New Yorksingel in Den Haag. Een woordvoerder van de familie schat dat er ongeveer 450 mensen aanwezig waren. De stoet vertrok kort na 19.00 uur bij het huis van de ouders van de vrouw en liep naar de New Yorksingel, waar ze met haar kinderen woonde.

10 uur geleden
Gewonden door botsing tram en lijnbus in Utrecht

UTRECHT (ANP) - Een tram en een lijnbus zijn donderdagmiddag in Utrecht op elkaar gebotst. Daarbij zijn drie mensen gewond geraakt. Twee van hen zijn naar het ziekenhuis gebracht, meldt de politie. Volgens vervoersbedrijf Transdev is de buschauffeur een van de gewonden die door de ambulance zijn meegenomen.

11 uur geleden
NS: problemen met app en stationsborden door storing

UTRECHT (ANP) - Door een landelijke storing in het reisinformatiesysteem van de NS is er geen informatie zichtbaar op borden op stations in heel Nederland en kunnen er ook geen berichten worden omgeroepen op de stations. Dat meldt de NS. Ook de informatie in de app is door de storing niet altijd actueel, zegt een woordvoerder.

12 uur geleden
Veiligheidsregio linkt stroomstoring Botlek aan brand Maasvlakte

ROTTERDAM (ANP) - Er is een verband tussen de stroomstoring bij bedrijven aan de Botlekweg en Merseyweg in het Rotterdamse Botlekgebied en de brand in een transformatorhuis op de Maasvlakte, meldt de veiligheidsregio. Een van de getroffen bedrijven was Esso. De raffinage moest deels worden stilgelegd en er werd afgefakkeld.

13 uur geleden