Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jos B. probeert uitzending documentaire op tv tegen te houden

Jos B. probeert uitzending documentaire op tv tegen te houden

AMSTERDAM (ANP) - Jos B., de 58-jarige man die veroordeeld is voor het misbruiken en ontvoeren van de 11-jarige Nicky Verstappen in 1998, probeert de uitzending van een documentaire over de zaak op televisie tegen te houden. Advocaat Adi van Koningsveld bevestigt zaterdag berichtgeving hierover door RTL Boulevard.

Namens haar cliënt heeft Van Koningsveld een kort geding aangespannen tegen documentairemaker No Pictures Please, een bedrijf dat is opgericht door presentator Ewout Genemans en RTL. Genemans liep drie jaar lang mee met het rechercheteam. Hij liet weten dat de tweedelige documentaire op zondag en maandag op televisie te zien is.

Namens Jos B. zegt Van Koningsveld dat er nog geen onherroepelijk vonnis is in de zaak tegen B. Zij spreekt van "een onrechtmatig handelen". De advocate geeft aan dat de veroordeelde B. wordt gepresenteerd als dader, maar dat er nog een hoger beroep te wachten staat. Daarmee is volgens haar sprake van een inbreuk op de zogenoemde onschuldpresumptie, het beginsel dat bepaalt dat iedereen onschuldig is tot het tegendeel bewezen is.

Inbreuk

Ook stelt zij dat de documentaire een inbreuk is op de persoonlijke levenssfeer van B.

Peter R. de Vries, vertrouwenspersoon van de familie van Nicky Verstappen, denkt niet dat de rechter zal overgaan tot een verbod, zo zegt hij tegen RTL Boulevard. Hij zegt de reactie van B. "rijkelijk laat" te vinden en vindt dat RTL en No Pictures Please niet veel verweten kan worden. Volgens hem is "alles wat in de documentaire zit aangaande Jos B. al bekend of uitgezonden". Volgens hem zou een verbod neerkomen op "een vorm van censuur".

Het kort geding dient zondagmiddag om 14.00 uur in de rechtbank in Amsterdam.

Meer uit Binnenland

Geen asielzoekers op grasveld bij aanmeldcentrum zaterdagochtend

TER APEL (ANP) - Op het grasveld voor de ingang van het aanmeldcentrum in Ter Apel liggen rond 06.15 uur zaterdagochtend geen asielzoekers te slapen, ziet een ANP-verslaggever. In de nacht van donderdag op vrijdag brachten twintig asielzoekers er in de regen de nacht door en het Rode Kruis zei er rekening mee te houden dat ook in de daaropvolgende nachten mensen buiten zouden moeten slapen. Maar daar lijkt afgelopen nacht geen sprake van te zijn geweest.

39 minuten geleden
KLM-vlucht naar Panama eindigt in San José door tekort aan hotels

SAN JOSÉ (ANP) - KLM-vlucht KL757 met eindbestemming Panama-Stad is geland in de hoofdstad van Costa Rica, San José. Dat is te zien op Flightradar24 en bevestigt een woordvoerder van KLM. Eerder werd al bekend dat de vlucht een tussenstop maakte op Curaçao.

2 uur geleden
KLM-vlucht op weg naar Panama omgeleid naar Curaçao

WILLEMSTAD (ANP) - Een KLM-vlucht die vanuit Amsterdam onderweg was naar Panama-Stad heeft vanwege de zware aardbeving voor de kust van het Midden-Amerikaanse land een tussenstop gemaakt op Curaçao, zo is te zien op de website Flightradar24. De vlucht is inmiddels weer onderweg naar Panama-Stad.

6 uur geleden
Voorzitter Raad voor rechtspraak noemt sancties ICC 'onacceptabel'

DEN HAAG (ANP) - De nieuwe sancties die de Verenigde Staten eerder vrijdag aankondigden voor het Internationaal Strafhof (ICC) in Den Haag zijn volgens Henk Naves, voorzitter van de Raad voor de rechtspraak, "onacceptabel", zo laat hij weten in een reactie.

6 uur geleden
Nachtopvang voor asielzoekers Ter Apel 'waarschijnlijk' weer vol

TER APEL (ANP) - De nachtopvang voor mensen die nog niet bij het aanmeldcentrum van het COA in Ter Apel naar binnen kunnen zit komende nacht "naar alle waarschijnlijkheid" weer vol. Dat meldt een woordvoerder van het Rode Kruis, dat op de twee opvanglocaties in Warffum en Zuidwolde onder meer de beveiliging en het dagelijkse beheer verzorgt.

9 uur geleden
Politiek schaart zich achter het Internationaal Strafhof

DEN HAAG (ANP) - Politieke partijen scharen zich achter het Internationaal Strafhof (ICC) waartegen de VS nieuwe sancties hebben aangekondigd. "Dit is het moment voor Europa om het internationaal recht voluit te verdedigen. Want oorlogsmisdadigers mogen nooit, nooit, nooit vrijuit gaan, ook niet onder Amerikaanse druk", reageert Jan Paternotte (D66).

12 uur geleden
Schrijver Frank Martinus Arion geëerd met steen in De Nieuwe Kerk

AMSTERDAM (ANP) - In De Nieuwe Kerk in Amsterdam is een gedenksteen onthuld voor schrijver Frank Martinus Arion. De zogeheten schrijverssteen werd onthuld door Errold Bishop, gevolmachtigd minister van Curaçao in Nederland. Ook familie van de auteur was erbij.

14 uur geleden