Jos B. probeert uitzending documentaire op tv tegen te houden
AMSTERDAM (ANP) - Jos B., de 58-jarige man die veroordeeld is voor het misbruiken en ontvoeren van de 11-jarige Nicky Verstappen in 1998, probeert de uitzending van een documentaire over de zaak op televisie tegen te houden. Advocaat Adi van Koningsveld bevestigt zaterdag berichtgeving hierover door RTL Boulevard.
Namens haar cliënt heeft Van Koningsveld een kort geding aangespannen tegen documentairemaker No Pictures Please, een bedrijf dat is opgericht door presentator Ewout Genemans en RTL. Genemans liep drie jaar lang mee met het rechercheteam. Hij liet weten dat de tweedelige documentaire op zondag en maandag op televisie te zien is.
Namens Jos B. zegt Van Koningsveld dat er nog geen onherroepelijk vonnis is in de zaak tegen B. Zij spreekt van "een onrechtmatig handelen". De advocate geeft aan dat de veroordeelde B. wordt gepresenteerd als dader, maar dat er nog een hoger beroep te wachten staat. Daarmee is volgens haar sprake van een inbreuk op de zogenoemde onschuldpresumptie, het beginsel dat bepaalt dat iedereen onschuldig is tot het tegendeel bewezen is.
Inbreuk
Ook stelt zij dat de documentaire een inbreuk is op de persoonlijke levenssfeer van B.
Peter R. de Vries, vertrouwenspersoon van de familie van Nicky Verstappen, denkt niet dat de rechter zal overgaan tot een verbod, zo zegt hij tegen RTL Boulevard. Hij zegt de reactie van B. "rijkelijk laat" te vinden en vindt dat RTL en No Pictures Please niet veel verweten kan worden. Volgens hem is "alles wat in de documentaire zit aangaande Jos B. al bekend of uitgezonden". Volgens hem zou een verbod neerkomen op "een vorm van censuur".
Het kort geding dient zondagmiddag om 14.00 uur in de rechtbank in Amsterdam.
Meer uit Binnenland
APELDOORN (ANP) - De politie verklaart verrast te zijn door de onaangekondigde demonstratie van boeren op woensdagavond in Apeldoorn. De politie greep niet in, hield niemand aan en begeleidde de trekkers over de snelweg. "Ook als een demonstratie niet is aangemeld, hebben we die te faciliteren", laat een woordvoerder weten. "Dat valt binnen het demonstratierecht."
16 minuten geledenVENRAY (ANP) - De noodverordening die is ingesteld vanwege een grote natuurbrand in het natuurgebied Boschhuizerbergen bij het Limburgse Oostrum en Venray blijft voorlopig van kracht. Dat meldt de gemeente Venray.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De eenheid die de strijd voor gelijkheid al zo lang draagt, wordt op de proef gesteld. Dat zei staatssecretaris Judith Tielen (Onderwijs en Emancipatie, VVD) donderdag tijdens de Human Rights Conference in Amsterdam, ter ere van de World Pride. "De recente, afschuwelijke aanval op een Pride-viering in Berlijn heeft ons laten zien hoe ver die beproeving kan gaan", aldus de bewindsvrouw. Ook premier Rob Jetten en de Amsterdamse burgemeester Femke Halsema memoreerden de aanslag woensdag tijdens de opening van de Prideconferentie.
2 uur geledenHALLSTATT (ANP) - Twee Nederlanders zijn woensdag zwaargewond geraakt door valpartijen in de Alpen in Oostenrijk. Met helikopters werden ze naar ziekenhuizen gebracht, meldt de Oostenrijkse politie donderdag.
3 uur geledenOOSTRUM (ANP) - De brandweer heeft de hele nacht controles uitgevoerd bij het Limburgse natuurgebied Boschhuizerbergen, bij Oostrum en Venray. Dat meldt de veiligheidsregio. In het gebied brak deze week een grote natuurbrand uit. Op woensdagmiddag werd gemeld dat de brand onder controle was.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het treinverkeer tussen Boxmeer en Venray is in de vroege ochtend van donderdag volledig hervat. Dat maakte Arriva bekend.
7 uur geledenVENRAY (ANP) - De noodverordening die de gemeente Venray dinsdag heeft ingesteld vanwege de brand in natuurgebied Boschhuizerbergen blijft tot zeker donderdag 10.00 uur van kracht. Dat laat een woordvoerder van de Noord-Limburgse gemeente weten.
14 uur geleden