Jos B. probeert uitzending documentaire op tv tegen te houden
AMSTERDAM (ANP) - Jos B., de 58-jarige man die veroordeeld is voor het misbruiken en ontvoeren van de 11-jarige Nicky Verstappen in 1998, probeert de uitzending van een documentaire over de zaak op televisie tegen te houden. Advocaat Adi van Koningsveld bevestigt zaterdag berichtgeving hierover door RTL Boulevard.
Namens haar cliënt heeft Van Koningsveld een kort geding aangespannen tegen documentairemaker No Pictures Please, een bedrijf dat is opgericht door presentator Ewout Genemans en RTL. Genemans liep drie jaar lang mee met het rechercheteam. Hij liet weten dat de tweedelige documentaire op zondag en maandag op televisie te zien is.
Namens Jos B. zegt Van Koningsveld dat er nog geen onherroepelijk vonnis is in de zaak tegen B. Zij spreekt van "een onrechtmatig handelen". De advocate geeft aan dat de veroordeelde B. wordt gepresenteerd als dader, maar dat er nog een hoger beroep te wachten staat. Daarmee is volgens haar sprake van een inbreuk op de zogenoemde onschuldpresumptie, het beginsel dat bepaalt dat iedereen onschuldig is tot het tegendeel bewezen is.
Inbreuk
Ook stelt zij dat de documentaire een inbreuk is op de persoonlijke levenssfeer van B.
Peter R. de Vries, vertrouwenspersoon van de familie van Nicky Verstappen, denkt niet dat de rechter zal overgaan tot een verbod, zo zegt hij tegen RTL Boulevard. Hij zegt de reactie van B. "rijkelijk laat" te vinden en vindt dat RTL en No Pictures Please niet veel verweten kan worden. Volgens hem is "alles wat in de documentaire zit aangaande Jos B. al bekend of uitgezonden". Volgens hem zou een verbod neerkomen op "een vorm van censuur".
Het kort geding dient zondagmiddag om 14.00 uur in de rechtbank in Amsterdam.
Meer uit Binnenland
AALSMEER (ANP) - De brand in een loods in Aalsmeer die maandagmiddag voor een grote rookpluim zorgde is onder controle, meldt de veiligheidsregio. Een kraan zal het pand slopen zodat de brandweer goed kan nablussen. Vijf woningen zijn ontruimd vanwege de rook.
5 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Experts en belangenorganisaties waarschuwen voor overhaaste conclusies over de sterke stijging van het aantal abortussen bij meisjes onder de 15 jaar. Volgens hen gaat het om een kleine groep, waardoor de cijfers van jaar tot jaar sterk kunnen schommelen.
33 minuten geledenVLAARDINGEN (ANP) - Een kapperszaak aan de Westhavenkade in Vlaardingen moet in elk geval de komende twee weken dichtblijven. Zondagavond laat was daar een explosie. Het gebouw was vorig jaar meerdere keren beschadigd.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - De militaire kamer van de rechtbank heeft maandag een 32-jarige militair uit Spijkenisse, werkzaam bij de Koninklijke Marechaussee (KMar), veroordeeld tot twee jaar cel, waarvan tien maanden voorwaardelijk. Volgens de rechtbank heeft de man jarenlang ongeautoriseerd vertrouwelijke informatie in politiesystemen opgezocht. Een deel daarvan speelde hij door naar twee medeverdachten, die hem beloonden met cocaïne en geld.
2 uur geledenAALSMEER (ANP) - Een grote brand in een loods aan de Aalsmeerderweg in Aalsmeer veroorzaakt maandag een rookpluim die in de wijde omgeving te zien is. Er is veel materieel van de brandweer opgeroepen. Het gaat om een loods waar auto's in staan, volgens een woordvoerder van de veiligheidsregio. De brandweer zet "volop in op het voorkomen van overslag naar omliggende panden", zegt zij. Er zijn knallen gehoord, maar de oorzaak daarvan is niet bekend.
2 uur geledenHAARLEM (ANP) - De rechtbank in Haarlem heeft een taakstraf van 120 uur opgelegd aan een voormalig taxichauffeur voor het veroorzaken van een dodelijk ongeluk in het Noord-Hollandse Zwaagdijk-Oost. Daarbij kwamen de passagiers van de taxi, een echtpaar van 87 en 88 jaar uit Hoogkarspel, om het leven.
3 uur geledenNIJMEGEN (ANP) - De politie heeft maandag twee mannen aangehouden op verdenking van betrokkenheid bij een dodelijk schietincident in Nijmegen op 21 juli. Daarbij kwam een 18-jarige man uit Rotterdam om het leven. De twee verdachten zijn een man van 19 uit Amsterdam en een man van 21 uit Hoorn.
3 uur geleden