'Jos B. heeft zich in eigen voet geschoten'
MAASTRICHT (ANP) - "Jos B. heeft zich maandag in eigen voet geschoten." Dat zei woordvoerder Peter R. de Vries van de familie van Nicky Verstappen na afloop van de eerste zittingsdag in het proces tegen de 57-jarige B. in de rechtbank in Maastricht.
"B. heeft geen geloofwaardige verklaring afgelegd", zei De Vries. "Hij kan op vragen geen antwoord geven. Zelfs op de meest simpele vervolgvragen blijft hij het antwoord schuldig."
De Vries reageerde met deze uitspraken op de videoverklaring van B. maandag. Daarin gaf hij toe het lichaam van Nicky weliswaar gevonden en aangeraakt te hebben, maar vervolgens snel weg te zijn gegaan zonder de politie te waarschuwen. B. zei na het vertonen van de video nogmaals dat hij Nicky niet vermoord, misbruikt of ontvoerd heeft. De Vries en de familie van Nicky geloven hem echter niet.
Zwijgrecht
Na de videoverklaring liet B. zich meermaals verleiden tot antwoorden op vervolgvragen door de rechtbank en Openbaar Ministerie. Totdat zijn raadsman Gerald Roethof de rechtbank om een schorsing vroeg. Hij wilde zijn cliënt spreken. Na die schorsing viel B. terug op zijn zwijgrecht. Een zwijgen waarin hij sinds zijn aanhouding in augustus 2018 volhard heeft.
Roethof zei na afloop dat zijn cliënt meer heeft verklaard dan hij had verwacht. "Als je graag praat, maar dingen verkeerd formuleert, kun je jezelf in de problemen brengen", lichtte Roethof toe. "Dat kan voor de cliënt uitlopen op een nachtmerrie. Het is mijn taak mijn cliënt daartegen te beschermen."
Tweede verklaring
Roethof sprak van een "beladen dag". Ook voor de familie, zei hij. "Op zo'n korte afstand van iemand zitten die je zoon heeft aangeraakt, dat is beladen."
Op 5 oktober komt B. mogelijk nog met een tweede verklaring, ook op video. "Daarin geeft B. een nadere duiding van zijn proceshouding en van de onzekerheden die bij hem gespeeld hebben", zei Roethof. "Ook praat hij dan over allerlei zaken die over hem gezegd en geroepen zijn."
Meer uit Binnenland
DEN BOSCH (ANP) - De politierechter in Den Bosch heeft maandag twee mannen van 41 en 43 jaar oud bestraft voor de mishandeling van een vrouw. Het slachtoffer saboteerde volgens de mannen in het naast Den Bosch gelegen dorp Engelen protesten tegen de komst van een asielopvang. Zij zou onder meer vlaggen en protestborden hebben vernield of beklad.
8 uur geledenANTWERPEN (ANP) - In Antwerpen is een Nederlandse vader (47) veroordeeld tot een gevangenisstraf van 23 jaar voor de moord op zijn 14-jarige zoon. In januari 2022 overleed de jongen in het huis van zijn vader in Turnhout, waar hij pas acht weken later door de politie werd gevonden. Al die tijd wisten zijn moeder en broers niet waar hij was. In het lichaam van de jongen werd ketamine gevonden.
8 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat een fotograaf zaterdag bij rellen op het Malieveld volgens de politie in het water belandde om werkruimte voor agenten te creëren, noemt de Nederlandse Vereniging van Journalisten "een niet plausibele verklaring". "Dat valt niet te rijmen met het beeldmateriaal dat publiekelijk te zien is", stelt Paul Teixeira van de NVJ.
9 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden heeft maandagmiddag een grote brand gewoed, waar veel rook vanaf kwam. Tata zelf laat weten dat het vuur na zo'n veertig minuten blussen onder controle was. Zowel de bedrijfsbrandweer van het staalbedrijf als de reguliere brandweer rukte uit. Niemand raakte gewond.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het Openbaar Ministerie moet nog beslissen wat er gebeurt met de meeste van de 24 verdachten die zaterdag zijn aangehouden bij rellen op het Malieveld. Volgens een woordvoerder is van twee minderjarigen, die werden gepakt om vuurwerk, wel bekend wat er met ze gaat gebeuren.
10 uur geledenIJMUIDEN (ANP) - Op het terrein van Tata Steel in IJmuiden woedt maandagmiddag een zeer grote brand. Dat meldt de veiligheidsregio. Het gaat om een brand bij een transportband. De brand veroorzaakt veel rook.
10 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Dat er zaterdag een fotograaf een duw kreeg van een agent en in het water belandde bij rellen op het Malieveld, is het "gevolg van het creëren van werkruimte" voor de arrestatie-eenheid van de politie. Dat laat de politie Den Haag weten. Volgens een woordvoerder ging het om een "heftige inzet", waarbij de politie "snel moest handelen".
10 uur geleden