Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jos B. blijft in de cel, rechtszaak vanaf eind september

Jos B. blijft in de cel, rechtszaak vanaf eind september

MAASTRICHT (ANP) - Jos B., verdacht van het doden, misbruiken en ontvoeren van de Limburgse jongen Nicky Verstappen, blijft voorlopig in de cel. Vanaf eind september is de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak tegen hem. De rechtbank in Maastricht besloot woensdag hem sowieso tot die tijd in de cel te houden. Aanvankelijk zou de behandeling nu beginnen, maar vanwege de huidige coronacrisis is dat een paar maanden verplaatst.

De advocaat van B. had gevraagd om opheffing of schorsing van de hechtenis; volgens hem is de verdenking simpelweg te dun. De officier van justitie is het daar absoluut niet mee eens. Volgens hem is er sprake van een "eminent" vluchtgevaar. "Hij was al op de vlucht voordat wij wisten dat we naar hem op zoek waren." De rechtbank ziet ook nog voldoende ernstige bezwaren om B. voorlopig vast te houden.

B. werd bijna twee jaar geleden na een klopjacht in Spanje opgepakt. De 57-jarige Limburger ontkent dat hij iets met de dood van de jongen te maken heeft. Verder heeft hij tot nu toe nog niets willen verklaren.

Zomerkamp

De 11-jarige Nicky uit Heibloem verdween in augustus 1998 van een zomerkamp op de Brunssummerheide. Een dag later werd zijn lichaam iets verderop gevonden.

B. was woensdag samen met zijn advocaat aanwezig in de rechtbank tijdens de voorbereidende zitting. Er zat een plexiglas scherm tussen hen in en dat geldt ook voor de rechters en officier van justitie. De rechter merkte op dat dit associaties oproept met een volière of kippenhok.

De nieuwe data voor de inhoudelijke behandeling zijn 28 en 29 september, 5, 7, 8, 12 en 16 oktober. Tijdens die dagen wordt onder meer het dossier besproken, komt de familie van Nicky aan het woord en zal de officier van justitie zijn strafeis formuleren.

Meer uit Binnenland

PI Vught wil aangifte doen na gijzeling, medewerkers ongedeerd

VUGHT (ANP) - De PI Vught is van plan aangifte te doen, nadat vrijdag op een afdeling van het Penitentiair Psychiatrisch Centrum (PPC) drie medewerkers werden gegijzeld door een gedetineerde. Dit meldt de Dienst Justitiële Inrichtingen (DJI) zaterdag.

3 uur geleden
Marco Borsato gaat het komende jaar niet optreden

DEN HAAG (ANP) - Marco Borsato treedt het komende jaar niet op. Dat laat zijn management zaterdag weten aan het ANP, in reactie op de uitnodiging die André Rieu de zanger deed.

3 uur geleden
Erik de Zwart onderzoekt digitaal kanaal over treinen

HILVERSUM (ANP) - Erik de Zwart onderzoekt de mogelijkheden voor een digitaal televisiekanaal over treinen. Dat laat hij zaterdag aan het ANP weten. De Zwart voert hierover op dit moment gesprekken met kabelaars als Ziggo en KPN. Volgens de mediaondernemer blijkt uit een representatief onderzoek dat hij heeft gedaan dat twee op de drie Nederlanders hier interesse voor zouden hebben.

5 uur geleden
Minister belt met 'Hoofdpiet' Van der Laan over doodsbedreigingen

DEN HAAG (ANP) - Demissionair minister Gouke Moes (OCW) heeft vrijdag telefonisch gesproken met cabaretier Niels van der Laan over de doodsbedreigingen aan zijn adres. Dat laat een woordvoerder van Van der Laan zaterdag aan het ANP weten. Het was een "privégesprek" waarover zij verder geen details deelt.

6 uur geleden
Tweede dode door ongeval Ermelo, auto vloog in brand

ERMELO (ANP) - Een tweede persoon is overleden na een eenzijdig verkeersongeval in het Gelderse Ermelo. Het gaat om een 26-jarige man uit de gemeente Nunspeet, meldt de politie. De slachtoffers reden rond 20.50 uur op vrijdagavond tegen een boom aan, waarna de auto in brand vloog.

7 uur geleden
2025 op weg om op één na zonnigste jaar ooit gemeten te worden

DEN HAAG (ANP) - Dit jaar wordt naar verwachting het op een na zonnigste jaar sinds het begin van de metingen, denkt Weeronline. Het aantal zonuren staat nu op 2064 uur en als december zoals gebruikelijk verloopt, zal dat uitkomen op 2111 uur. Alleen in 2022 was het zonniger met 2233 uur.

7 uur geleden
Koning, politici en tientallen BN'ers roepen op: bescherm vrouwen

DEN HAAG (ANP) - Tientallen bekende Nederlandse mannen, onder wie koning Willem-Alexander, zijn zich het afgelopen jaar bewuster geworden van het gevoel van onveiligheid dat veel vrouwen in Nederland ervaren. Het AD komt zaterdag met een publicatie waarin meer dan vijftig mannen zich uitspreken over de veiligheid van vrouwen.

7 uur geleden