Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Jos B. blijft in de cel, rechtszaak vanaf eind september

Jos B. blijft in de cel, rechtszaak vanaf eind september

MAASTRICHT (ANP) - Jos B., verdacht van het doden, misbruiken en ontvoeren van de Limburgse jongen Nicky Verstappen, blijft voorlopig in de cel. Vanaf eind september is de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak tegen hem. De rechtbank in Maastricht besloot woensdag hem sowieso tot die tijd in de cel te houden. Aanvankelijk zou de behandeling nu beginnen, maar vanwege de huidige coronacrisis is dat een paar maanden verplaatst.

De advocaat van B. had gevraagd om opheffing of schorsing van de hechtenis; volgens hem is de verdenking simpelweg te dun. De officier van justitie is het daar absoluut niet mee eens. Volgens hem is er sprake van een "eminent" vluchtgevaar. "Hij was al op de vlucht voordat wij wisten dat we naar hem op zoek waren." De rechtbank ziet ook nog voldoende ernstige bezwaren om B. voorlopig vast te houden.

B. werd bijna twee jaar geleden na een klopjacht in Spanje opgepakt. De 57-jarige Limburger ontkent dat hij iets met de dood van de jongen te maken heeft. Verder heeft hij tot nu toe nog niets willen verklaren.

Zomerkamp

De 11-jarige Nicky uit Heibloem verdween in augustus 1998 van een zomerkamp op de Brunssummerheide. Een dag later werd zijn lichaam iets verderop gevonden.

B. was woensdag samen met zijn advocaat aanwezig in de rechtbank tijdens de voorbereidende zitting. Er zat een plexiglas scherm tussen hen in en dat geldt ook voor de rechters en officier van justitie. De rechter merkte op dat dit associaties oproept met een volière of kippenhok.

De nieuwe data voor de inhoudelijke behandeling zijn 28 en 29 september, 5, 7, 8, 12 en 16 oktober. Tijdens die dagen wordt onder meer het dossier besproken, komt de familie van Nicky aan het woord en zal de officier van justitie zijn strafeis formuleren.

Meer uit Binnenland

Arrestatie na mishandeling in Den Haag, twee mannen gewond

DEN HAAG (ANP) - De politie heeft zaterdagavond in het Haagse Zuiderpark een 35-jarige man uit Alphen aan den Rijn aangehouden. Hij wordt verdacht van zware mishandeling. Twee mannen raakten dusdanig gewond dat ze naar het ziekenhuis moesten.

22 minuten geleden
WorldPride Amsterdam: wij staan naast onze community in Berlijn

AMSTERDAM (ANP) - De organisatie van de WorldPride in Amsterdam heeft "met grote verslagenheid" kennisgenomen van de aanslag tijdens de Pride in Berlijn. Ze spreekt van tragisch nieuws en betuigt medeleven met "de slachtoffers, hun dierbaren en de gehele LGBTQIA+-gemeenschap in Berlijn".

44 minuten geleden
NCTV wacht meer info uit Duitsland over aanslag Berlijn af

DEN HAAG (ANP) - De Nationaal Coördinator Terrorismebestrijding en Veiligheid (NCTV) wacht voor verdere duiding van de aanslag in Berlijn nadere informatie uit Duitsland af. De NCTV spreekt in een verklaring van een "vreselijke gebeurtenis" en leeft mee met slachtoffers en nabestaanden. "Waar de Pride staat voor tolerantie en vrijheid, eindigt deze in chaos en verdriet."

59 minuten geleden
Marcouch vol afschuw over 'laffe en brute' aanval Berlijn

ARNHEM (ANP) - Burgemeester Ahmed Marcouch van Arnhem heeft zijn afschuw uitgesproken over de "laffe en brute aanval op mensen die in Berlijn vreedzaam bijeenkwamen om vrijheid, gelijkwaardigheid en het leven te vieren".

1 uur geleden
Halsema: waar nodig extra maatregelen bij WorldPride Amsterdam

AMSTERDAM (ANP) - Burgemeester Femke Halsema van Amsterdam laat weten dat er bij de WorldPride in haar stad "waar nodig" extra maatregelen worden getroffen. Dit naar aanleiding van de aanslag in Berlijn zaterdag. De Amsterdamse driehoek (politie, burgemeester en Openbaar Ministerie) heeft overlegd en er is nauw contact met de organisatie, stelt ze.

1 uur geleden
Zomercarnaval in Rotterdam rustig verlopen, wel aanhoudingen

ROTTERDAM (ANP) - Het Zomercarnaval in Rotterdam is zaterdag wat de politie betreft rustig verlopen. Er waren her en der opstootjes waar de politie moest optreden, maar er deden zich geen grote incidenten voor, aldus de politie. Er zijn in totaal 29 mensen aangehouden, voor allerlei verschillende zaken.

1 uur geleden
Sterrenwachten gaan naar strand en stad voor zonsverduistering

DEN HAAG (ANP) - De zon wordt binnenkort bijna helemaal verduisterd. Zoiets komt in Nederland niet vaak voor, en daarom komen mensen op meerdere plekken samen om dat te bekijken. Zo openen sterrenwachten hun deuren, en sommige gaan juist naar buiten, naar mensen toe.

2 uur geleden