Jos B. blijft in de cel, rechtszaak vanaf eind september
MAASTRICHT (ANP) - Jos B., verdacht van het doden, misbruiken en ontvoeren van de Limburgse jongen Nicky Verstappen, blijft voorlopig in de cel. Vanaf eind september is de inhoudelijke behandeling van de rechtszaak tegen hem. De rechtbank in Maastricht besloot woensdag hem sowieso tot die tijd in de cel te houden. Aanvankelijk zou de behandeling nu beginnen, maar vanwege de huidige coronacrisis is dat een paar maanden verplaatst.
De advocaat van B. had gevraagd om opheffing of schorsing van de hechtenis; volgens hem is de verdenking simpelweg te dun. De officier van justitie is het daar absoluut niet mee eens. Volgens hem is er sprake van een "eminent" vluchtgevaar. "Hij was al op de vlucht voordat wij wisten dat we naar hem op zoek waren." De rechtbank ziet ook nog voldoende ernstige bezwaren om B. voorlopig vast te houden.
B. werd bijna twee jaar geleden na een klopjacht in Spanje opgepakt. De 57-jarige Limburger ontkent dat hij iets met de dood van de jongen te maken heeft. Verder heeft hij tot nu toe nog niets willen verklaren.
Zomerkamp
De 11-jarige Nicky uit Heibloem verdween in augustus 1998 van een zomerkamp op de Brunssummerheide. Een dag later werd zijn lichaam iets verderop gevonden.
B. was woensdag samen met zijn advocaat aanwezig in de rechtbank tijdens de voorbereidende zitting. Er zat een plexiglas scherm tussen hen in en dat geldt ook voor de rechters en officier van justitie. De rechter merkte op dat dit associaties oproept met een volière of kippenhok.
De nieuwe data voor de inhoudelijke behandeling zijn 28 en 29 september, 5, 7, 8, 12 en 16 oktober. Tijdens die dagen wordt onder meer het dossier besproken, komt de familie van Nicky aan het woord en zal de officier van justitie zijn strafeis formuleren.
Meer uit Binnenland
OVERASSELT (ANP) - Inwoners van de dorpen Overasselt en Nederasselt wordt ook in de nacht van dinsdag op woensdag geadviseerd om binnen te blijven. Dat zegt een politiewoordvoerster. Tot wanneer dat advies precies geldt, weet zij niet. Wel zegt ze "ervan uit te gaan dat het de hele nacht nog geldt".
29 minuten geledenHILVERSUM (ANP) - Omroep MAX wil de Nederlandse deelname aan het Eurovisie Songfestival 2027 niet organiseren. Dat heeft omroepbaas Jan Slagter dinsdag gezegd in de talkshow Renze op RTL 4.
39 minuten geledenOVERASSELT (ANP) - De politie krijgt ondersteuning van de mobiele eenheid (ME) in het onderzoek dat zij doet na het geweld in Overasselt dinsdag. In het buitengebied van het Gelderse dorp zijn agenten nog altijd bezig met onderzoek en zoekacties. Ook in het dorp zelf is nog veel politie aanwezig, ziet een ANP-verslaggever.
3 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Een van de twee neergeschoten agenten in het Gelderse Overasselt raakte levensbedreigend gewond. Door snel handelen van andere agenten met onder meer het aanleggen van een drukverband is voorkomen dat diegene is overleden. Dat heeft korpschef Janny Knol gezegd in het programma Eva.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Er is een nieuw geval van het westnijlvirus in de regio Amsterdam. Dat bevestigt de GGD Amsterdam na berichtgeving van AT5.
4 uur geledenMALDEN (ANP) - De eerste agenten die afkwamen op de verdachte situatie bij een woning in Overasselt zijn direct beschoten. Dat zei Jolanda Aalbers, plaatsvervangend politiechef van eenheid Oost-Nederland, tijdens een persconferentie. Twee agenten raakten gewond. Ze verblijven nog in het ziekenhuis, maar zijn buiten levensgevaar.
5 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Het aantal losse pakketjes dat vanuit China Nederland binnenkomt, is met bijna de helft afgenomen sinds op 1 juli een extra invoerheffing werd ingevoerd. Dat blijkt uit nieuwe cijfers van de Douane die staatssecretaris Eelco Eerenberg (Financiën) tijdens een Kamerdebat heeft bekendgemaakt.
5 uur geleden